Zobacz wątek - Kilka rzeczy i pare pytan.
NAS Analytics TAG

Kilka rzeczy i pare pytan.

O wszystkim
_________

Kilka rzeczy i pare pytan.

Postprzez Kharis » 12/8/2008, 14:05

Witam. jestem z gliwic, odkad pamietam zawsze witam sie z motocyklistami. Wyciagam do nich reke w gescie przywitania. Ludzie reaguja na to bardzo dziwnie, czasami przyspieszaja i zaczynaja szalec, czasami patrza sie jak na idiote a czasami wrecz przeciwnie. Sa mili i zyczliwi i rowniez sie przywituja. Jestem fanem motoryzacji od dluzszego czasu, interesuja mnie motory. W przyszlosci mam zamiar kupic jakis. Nachodzi mnie kilka pytan do motocyklistow...

- Jak ciezko jest sie przywitac? wyciagnac reke? slyszalem ze jest jakis gest w stylu przywitania sie, unosi sie reke tak jak by sie pokazywalo na ulice i wskazujacy palec do gory.
- Czy ci ktorzy zaczynaja szalec dla popisu po tym jak sie z nimi przywitam to sa jakies dzieciaki czy poprostu robia to tylko i wylacznie dla popisu?
- Co wy byscie na waszym miejscu zrobili gdyby ktos z przechodniow, ktos na rowerze badz na innym jednosladzie sie z wami przywital? Wzielibyscie go za psychopate ktory chce was zatrzymac i zabic ? ;D

Takie troche dziwne pytania zadaje ale mozliwe ze uzyskam odpowiedz. Prosilbym o mozliwie jak najmniejsza ilosc negatywnych komentarzy na ten temat. ;-) nie po to jest forum.

PS. Pozdrawiam motocyklistow z calej polski a w szczegolnosci z Gliwic.
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez czeslej » 12/8/2008, 14:28

Ja jak jadę i przykładowo jest zwężenie drogi, ktoś mi ustępuje miejsce lub wpuszcza mnie kiedy jest korek. To oprócz mrugnięcia migaczami unoszę rękę. Gdy jadę z dziewczyną bądź kimś innym co nie jest kierowcą, to sie pytają : "Kto to był?" albo "znasz go?", a to po prostu gest wdzięczności.

wydaje mi się że z motocyklistami jest to oprócz podziękowania pozdrowienie bo jednak są w mniejszości na drodze, a jak uniesiesz rękę to chyba nie ma znaczenia... mam rację???
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 14:30 przez czeslej, łącznie edytowano 1 raz
In progres...
czeslej
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/7/2008, 15:43
Lokalizacja: Z nad morza


Postprzez Kharis » 12/8/2008, 14:30

Rozumiem, ale bardziej chodzilo mi o to jak jedzie ktos np w przeciwna strone jak ja ide po chodniku i witam sie z ta osoba na motorze. Nie chodzi mi o sytuacje na drodze. Oczywiscie rozumiem ze nie moze sie ktos przywitac jak jest ciezka sytuacja na drodze, jest korek albo jakies zamieszanie.

Masz racje. Ja poprostu witam sie z motocyklistami bo ich podziwiam a kiedys tez bede mial jakis motocykl.
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 16:02 przez Kharis, łącznie edytowano 1 raz
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Lionix » 12/8/2008, 14:37

Hę? Ale co ty robisz jak motor jedzie? Machasz ?? No to sie nie dziwie ze dziwnie reaguja, bo sobie mysla "czego chce idiota"

jak ja jade i jedzie inny moto, to zawsze podnosze reke i oni tez...:P
Obrazek

HD 250 na gwiazde lub wiosne :D będzie jazda ;P
Lionix
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 30/4/2007, 14:23
Lokalizacja: Łuć (Łódź)

Postprzez Kharis » 12/8/2008, 14:38

Nie macham. Poprostu unosze reke i otwieram dlon. Tak jak bym sie z kims wital kogo znam ;-) a machanie byloby przesada. ;P

Takze czekam na jak najwiecej opini na ten temat.
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez icid » 12/8/2008, 18:34

No raczej każdy zastanawia się o co chodzi. Lepiej machaj jak kupisz sobie motocykl, bo też nie wiedział bym o co ci chodzi.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Blaza89 » 12/8/2008, 18:46

Jak dla mnie to mily gest zawsze jak mijam sie z motocyklista to reka w gore nie wiem czemu ale pozdrowienie sie podczas jazdy wywoluje u mnie usmiech :) .

Co do przechodniów to nie wiedzialbym co koles chce czy cos z moto nie tak czy rozpoznal mnie gdy smignalem obok jego auto a ten sie posraj i teraz chce dac mi w zeby.
Ride to die
Only the good Die Young
Avatar użytkownika
Blaza89
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/6/2008, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez House MD » 12/8/2008, 19:04

Dziwne to jak cholera. Gość macha do Ciebie ręką a Ty: 'O co kaman'. Wspólnym mianownikiem jest moto. Puszkarze ,którzy się nie znają raczej nie podnoszą łapy a u motomaniaków jest to codzienność. :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez icid » 12/8/2008, 19:13

Ty co innego jak gość jedzie innym moto a co innego jak koleś pociska po chodniku na butach i ci macha :D
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Labiss » 12/8/2008, 19:14

Jak do mnie dupeczki z chodnika machają to zawsze odmachuję. :D
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez House MD » 12/8/2008, 19:25

Miny tych na moto są pewnie super ,gość idzie i Ci macha z chodnika ,spróbuję u mnie ,czy zda to test?? :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Kharis » 12/8/2008, 19:50

No fajne miny robia ;-) najlepsze sa osoby ktore patrza na ciebie jak by diabla zobaczyly. A swoja droga ciekawy temat, dobrze by bylo jak by sie rozkrecil.

Ps. jeszcze nie bylo kolesia ktory sie zatrzymal i by sie spytal o co chodzi a pokazywalem juz hohoho razy ;P
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez herbatkowy » 12/8/2008, 19:55

Do mnie machaja zawsze ludzie pod wplywem, gosc nastukany, na bank pomacha :D Pewnie dlatego, ze jade quadem, co tez nie jest czestym widokiem :D Tak czy siak, jak odmachuje zawsze i kazdemu, zwlaszcza dzieciakom :D A jak dzieciaczek idzie z fajna mama (24 letnie mamusie) to nawet zatrzymac sie potrafie i pogadac :D Quadem po uliacach jezdze bardzo rzadko, ale gdy chce dotrzec na jakies ciekawe pole, to zdarza mi sie jechac gdzies po wiejskich drogach, i kazdy ale to kazdy sie usmiecha lub macha :D
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kharis » 12/8/2008, 20:17

I takich ludzi sie rozumie i szanuje jak ty, masz u mnie plusa ;-) wiecej takich osob na swiecie a swiat bedzie piekniejszy :) zyczliwosc przedewszystkim.
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez herbatkowy » 12/8/2008, 20:20

Jak widze jakiegos 10-letniego goscia ktory jest najwidoczniej zainteresowany tym, ze jade "motorkiem z czterema kolami" to sam macham, wogole jak widze jakies dzieciaki to zawsze macham, a kazdy z nich, bez wyjatku jest zadowolony :D Zreszta bywa ze dziewczyny machaja, i krzycza zeby przewiezc itp. :D Pomachac nie boli a niektorym dzieciakom sprawia to radoche :D

Kharis napisał(a):odkad pamietam zawsze witam sie z motocyklistami. Wyciagam do nich reke w gescie przywitania. Ludzie reaguja na to bardzo dziwnie, czasami przyspieszaja i zaczynaja szalec, czasami patrza sie jak na idiote a czasami wrecz przeciwnie.


Dodam, ze gdy do mnie ktos macha to odmachuje, i pokonuje najblizszy zakret na dwoch bocznych kolach, tak poprostu :)
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 20:28 przez herbatkowy, łącznie edytowano 1 raz
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kharis » 12/8/2008, 20:23

To milo z twojej strony ;-) Wpadnij kiedys do gliwic :D
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez herbatkowy » 12/8/2008, 20:24

No moze kiedys wpadne :D A wtedy bede machac wszytkim i wszedzie, w budce, na rynku, w barze, na dworcu, gdzie chcecie bede machac i machac, bo ja mily gosc jestem :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kiju » 12/8/2008, 20:57

Takich jak ty jest więcej (machających) wczoraj staojąc przed rondem na czerwonym przechodzień pokazał mi rekę a następnie znak OK (zaciśnieta pięść i wyciągniety kciuk ku górze) oczywiście zachowałem sie podobnie i sie usmiechnołem. sam czasem sie łape na tym ze jak jadę puszka albo idę po chodniku odruchowo chcę podnieść reke...
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 21:00 przez Kiju, łącznie edytowano 1 raz
Czerwone wino jest dobre dla zdrowia, a zdrowie jest potrzebne, żeby pić wódkę.

Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA
Avatar użytkownika
Kiju
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 21/9/2007, 18:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa

Postprzez drvall » 12/8/2008, 21:00

W Polsce sporo puszkarzy machało mi wyprzedzając na autostradzie
drvall
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 18/2/2007, 16:58

Postprzez Blaza89 » 12/8/2008, 21:24

W Polsce na autostradzie??? To my je mamy :D
Ride to die
Only the good Die Young
Avatar użytkownika
Blaza89
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/6/2008, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr