Zobacz wątek - 3 tygodnie 2 osoby zabiły się na motorze
NAS Analytics TAG

3 tygodnie 2 osoby zabiły się na motorze

O wszystkim
_________

3 tygodnie 2 osoby zabiły się na motorze

Postprzez fotokrak » 12/8/2008, 10:30

Tylko w ciągu ostatnich 3 tygodni 2 razy w mediach (a ile zostało przemilczane??) słychać że zabił się małolat na motocyklu.
Co ich łączyło?
-wiek
-prędkość
-ścigacz
-BRAK UPRAWNIEŃ

Niedawno ktoś gdzieś stwierdził że w Polsce jeździ 50% ludzi bez uprawnień, z ostatniej wizyty wnioskuje że 101% z ułańską fantazją i mają pretesnsje jak zatrzymuje ich policja bo przecież dobrym pojazdem jedzie i tyle co asfat pozwala :o :?
Przerażające, w Polsce nikogo nie dziwi że na ulicy pieszy musi zachowywać jak pod ostrzałem snajperów.

Przerażające jest to że nikt nie potrafi zrozumieć że kiedyś przecież sam musi wysiąść z samochodu czy zejść z motocykla i na piechotę przejść przez ulice.

Pomijam faktyczne wypadki, ale większość wygląda na to że swoje ukochane sprzęty niszczy łamiąc prawo, ryzykując na drodze publicznej, tego nie mogę pojąc, kupujemy sprzęt, polerujemy picujemy, niektórzy nawet wstawiają do sypialni :wink:
a na drodze staramy się go zniszczyć.

Szkoda tych dwóch łepków, szkoda sprzętów, kurde ludzie :(
Przecież są tory wyścigowe, można sobie w miarę bezpiecznie poszaleć :(
na miejscu jest helikopter, karetka i trupiarka i nie ryzykujemy życia postronnych.

Wiem wiem, zaraz mi tu dowalą że jestem kapelusznik i debil a takich skórXXX co wleką się zgodnie z przepisami powinno pozbawiać się prawa jazdy, mnie tam wystarczy że nie spotkamy się na drodze
fotokrak
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24/7/2008, 19:45


Postprzez gelo007 » 12/8/2008, 10:41

Gdzie są tory wyścigowe?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom


Postprzez kagiva » 12/8/2008, 10:42

Pamiętaj, że nie zawsze Ci ludzie giną ze swojej winy. Często z winy kierowców puszek. Moto nie ma szans w starciu z puszką. I nie martw się tymi którzy szaleją ale martw się sobą i uważaj na drodze.
Szerokości życze.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez Koval135 » 12/8/2008, 10:54

gelo007 napisał(a):Gdzie są tory wyścigowe?


Dobre pytanie.jedynie zostaje nam poznań,tylko komu chce się jechac przez pól Polski,nawet więcej,żeby troche pojeżdzic?Jak każdy by mial w miare blisko tor na którym są warunki do jazdy to by nie wyżywal się na ulicach,a tak gdzie ma jeździć?Jeszcze by zbudowali minimum ze 2 tory,w takich miejscach,by każdy mial do któregoś ok 200 km to by uszło.
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez fotokrak » 12/8/2008, 10:59

kagiva napisał(a):Pamiętaj, że nie zawsze Ci ludzie giną ze swojej winy. Często z winy kierowców puszek. Moto nie ma szans w starciu z puszką. I nie martw się tymi którzy szaleją ale martw się sobą i uważaj na drodze.
Szerokości życze.


Zgadza się wielu motocyklistów ginie z winy kierowców, tylko każdy kto jeździ samochodem wie że nawet mając duze lusterka, motocyklista czesto pojawia się z nikąd.
Zawodowo jeżdzę toyotą MPV, z naprawdę dużymi lusterkami, mimo że jestem, przyzwyczajony że jadę wśród dziesiątków motocyklistów, rowerzystów i ludzi którzy mają inne pojęcie o ruch drogowym bo są z całego świata, i upewniam się po 5 razy z każdej strony to niestety często okazuje się że motocyklista raz jedzie z lewej strony za sekundę znajduje się z prawej, do tego robi to tak szybko lub zbliżył się tak szybko że nie ma Bola, za mały za szybki.
radia nie włączam, bo właściwie to słuch jest najlepszym ostrzeżeniem o nadjeżdżającym motocykliście.
jak w tym dowcipie, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu, ten z prawej ten z lewej, nie motocyklista, a z skąd motocyklista? on zawsze jest z znikąd.
Kiedyś instruktor mi fajnie wytłumaczył zasadę ograniczonego zaufania, "masz prawo, ale nie ufaj własnej dupie bo nie wiadomo kiedy popuści, tyn bardziej temu drugiemu na ulicy"

Również życzę szerokości i przyczepności.

gelo007 napisał(a):Gdzie są tory wyścigowe?

nie wiem jak w polsce, ale najbliżej to chyba będzie w Niemczech, 8 euro za okrążenie, raz na sezon można sobie pozwolić szczelić kilka kółek, nie pamiętam w okolicy jakiego miasta teraz.

Koval135 napisał(a):
gelo007 napisał(a):Gdzie są tory wyścigowe?


Dobre pytanie.jedynie zostaje nam poznań,tylko komu chce się jechac przez pól Polski,nawet więcej,żeby troche pojeżdzic?Jak każdy by mial w miare blisko tor na którym są warunki do jazdy to by nie wyżywal się na ulicach,a tak gdzie ma jeździć?Jeszcze by zbudowali minimum ze 2 tory,w takich miejscach,by każdy mial do któregoś ok 200 km to by uszło.


Hm, to można w takim razie znacznie bliżej i kilka razy w sezonie, niektórzy by spełniać swoje hobby jadą na drugi koniec świata, wyżyć się na torze, a na ulicy spokojnie roztropnie bezpiecznie dla przyjemności.
pewnie że fajnie by było w każdym mieście, ale takich luxusów to nie ma nawet w krajach zachodnich
fotokrak
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24/7/2008, 19:45

Postprzez robertsz » 12/8/2008, 11:31

W Gdańsku jest plan budowy toru z prawdziwego zdarzenia a w zasadzie całego kompleksu sportów motorowych, może się w końcu doczekamy :?

Co do jazdy każdy ma własny rozum ja tam ni mam zamiaru nikogo umoralniać, chociaż jak widzę czasami co się dzieje na drodze to odnoszę wrażenie że co niektórzy to maja życzenie śmierci
I Decide who lives or die
Avatar użytkownika
robertsz
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4/6/2006, 18:56
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez czeslej » 12/8/2008, 11:34

Mialem ostatnio okazję jechać moją puszką do babci. Trasa około 160km i niestety na 10 motocyklistów których spotkałem na drodze 7 swoim zachowaniem stwarzało zagrożenie, dla siebie jak i dla innych(samochodziarze też podobnie): nie używanie kierunkowskazów na skrzyżowaniu, wyprzedzanie na lukach. itp i to co udało mi się zbudować w moim własnym sposobie patrzenia na zachowanie motocyklistów na drodze zachwiało się.

Nie chcę szufladkować ale zła opinia o motocyklistach to zasługa tych 6 z 10. (ja chcę być jednym z tych 4)

A co do kierowców samochodów to jest podobnie z tym że największe oszołomy mają na tablicy pierwszą literkę "W"(moje prywatne obserwacje)

Pozdrówka
In progres...
czeslej
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/7/2008, 15:43
Lokalizacja: Z nad morza

Postprzez herbatkowy » 12/8/2008, 15:12

W ciagu ostatnich 3 tygodni, zabilo sie 2 malolatow bez uprawnien, a 100 malolatow bez uprawnien spokojnie jezdzilo jak nalezy, pomijajac to, ze 2 doswiadczonych motocyklistow rowniez sie zabilo (u nas, czy w mezopotamii). Z calym szacunkiem ale takie tematy dla mnie sa bez sensu, niby co mamy zrobic? Zabrac im sprzety? Niech sie kazdy zajmie soba, a wtedy bedzie spokoj. Czekam na tematy "Motocyklista, zmarl na raka...". Prawda jest taka, ze jedynym miejscem do szalenstw sa ulice :)
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 15:18 przez herbatkowy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez greddy » 12/8/2008, 15:17

oo herbata bek :twisted:
Tylko w ciągu ostatnich 3 tygodni 2 razy w mediach (a ile zostało przemilczane??) słychać że zabił się małolat na motocyklu.
BO nasze media nie maja pomyslow na artykuly czy reportaze.Telewizja klamie rotfl :twisted:


edit: olo, to niezle chlopak musi jezdzic
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 15:20 przez greddy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez olo113 » 12/8/2008, 15:18

pamiętam pewną rozmowę z 18latkiem, rodzice kupili mu R1, chłopak bez uprawnień, z taką dumą chwalił mi sie że po mieście zasuwał 260, i 5 razy uciekł policji.
niezle, niezle, ale ciekawe jak długo, żal chłopaka, tacy kończą jako dawcy właśnie
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez herbatkowy » 12/8/2008, 15:20

Telewizja malo tego, ze klamie to robi z nami co chce :) Niedlugo wmowi ludziom, ze jak wyskoczysz przez balkon i odmowisz zdrowaske, to polecisz niczym ptak.

PS: Ooo olo, moj przyjaciel, ktory jako jeden z niewielu mnie rozumie :)

PS: to zalezy od czlowieka, ja np. czasami mam okazje przejechac sie tym czy tamtym, rowniez motocyklem. Tak naprawde nie jara mnie 120km/h po miescie :> (wtedy slabo mnie widac i koledzy mnie nie zauwazaja :D) A tak na powaznie, to w pewnym wieku, taka "furia szybkosci i brawury" zwyczajnie przechodzi, szkoda, ze spora czesc nie doczekuje tego wieku...
Ostatnio edytowano 12/8/2008, 15:26 przez herbatkowy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez greddy » 12/8/2008, 15:22

No my o wydarzeniach dowiadujemy sie z grubsza przez media.A to w jakiej postaci one do ludzi trafiaja zalezy juz od tych z gory :lol:
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez herbatkowy » 12/8/2008, 15:27

No my o wydarzeniach dowiadujemy sie z grubsza przez media.A to w jakiej postaci one do ludzi trafiaja zalezy juz od tych z gory Laughing


I w ten sposob, latwo nami manipuluja :> Mowia nam co mamy robic.. na kogo glosowac i tak dalej :> A moze Rosja wogole nie zaatakowala Gruzji? Moze to tylko media nam tak powiedzialy? Byl ktos w Gruzji i widzial co sie tam dzieje? :P
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez greddy » 12/8/2008, 15:30

Rotfl, cos tam sie dzieje.Ale tak naprawde co i jak to sie nie dowiemy :roll:
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez Terror » 12/8/2008, 16:10

Poszukiwania sensacji trwajÄ….
Takie jest to hobby, że zdarzają się takie rzeczy.
Niektórzy mówią "Selekcja naturalna", głupota. Czasem nieszczęsliwy zbieg okoliczności.
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê