Zobacz wątek - Kącik pakera.
NAS Analytics TAG

Kącik pakera.

O wszystkim
_________

Kącik pakera.

Postprzez Labiss » 8/8/2008, 16:16

Sporo osób z forum od paru tygodni pisze do mnie na gg w sprawie porad treningowych i suplementacyjnych.Nie krępujcie się i zadawajcie je tutaj,a wielu później skorzysta.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów


Postprzez SzpiceR » 8/8/2008, 16:20

co sadzis zo planie, rok basen i lekkie ciwczenia na silowni i drugio rok na mase + deca czy lepiej pol roku basen i aeroby i pozniej koks? :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk


Postprzez Gandalf » 8/8/2008, 16:24

Spoko pomysł Labiss. To ja mam takie pytanko.

Czy po redukcji, mięśnie idą w dół, czy tylko ich siła się zmniejsza??
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez greddy » 8/8/2008, 16:36

Po co wam deka? Po co oma? Znacie Jana Łukę? Trzeba brac wzor z takich ludzi.Pozdrawiam
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez Labiss » 8/8/2008, 16:42

Przy redukcji zawsze trochę mięcha poleci chociaż profesjonaliści potrafią zejść do 8 % bf i nie tracą przy tym prawie nic na tkance mięśniowej.

Dobra dieta wysokobiałkowa i ograniczenie spożycia węgli powinno wystarczyć na redukcję przy minimalnych stratach w mięśniu.Można dorzucić np. Therma Pro i będzie ok. :)

P.S. Te pytania o koksie traktuję jako żart.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 8/8/2008, 16:46

Co tam po koksach jak tylko morduja sie na silce ,zeby pozniej sie wyladowac na ustawce ,albo czyms podobnym ,juz nie mowiac o napinaniu zyl przed lambadziarami xD

Teraz koksy moga sie wykazac ,np czemu taki koks nie pojdzie na zawodowego zolnierza ? Dostanie karabin ,mzoe mu sie uda wyjechac na wakacje do Konga ,Iraku czy Afganistanu ,tam by sie bardziej przydal niz na klatce schodowej xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Labiss » 8/8/2008, 16:49

Piankowy nie rób offtopa.Tutaj porady suplementacyjne i treningowe.Ewentualnie żywieniowe.

NIE O STERYDACH ! DOPING na priv.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 8/8/2008, 16:55

Hej Labiss nie zrobilem offtopa ,kacik pakera to kacik pakera ,moge zadac nawet pytanie gdzie moge znalezc grupe pakerow ,ktorzy pomogliby mi w treningu ,wiec nie widze problemu w zadawaniu pytania "Jaki jest sens bycia pakerem" aczkolwiek chodzi mi tu o plusy ,pozytywne dla spoleczenstwa ,a nie w stylu "mozna spieprzyc przed siatka w razie inwazji ufoludow". Poza tym nie badz taki wrazliwy xD bo tez robisz OT ,ale poczuc OT w swoim temacie to juz troche mocniej boli xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez mar111cin » 8/8/2008, 17:33

a ja właśnie po kumplach się pytam co zrobić, bo przez ostatni rok przytyło mi się 10kg masy, tylko że zamiast w mięśnie to w brzuch i teraz troche trzeba by poprawić sylwetke. Większe mięśnie i mniejszy brzuch, co zrobić i co wcinać ? Bo kumpel już mi mówił że jakieś białko by się przydało ; )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez greddy » 8/8/2008, 17:55

Jest tak.Najpierw treningi, dopiero potem jakiekolwiek odzywki.Jesli treningi z dobra dieta nie spelniaja twoich oczekiwa, wtedy mozesz myslec o odzywkach.
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez Szafa » 8/8/2008, 18:13

Na brzuch to 6 Weidera :wink: Też złapałem ostatnio brzuszek od piwa, ale od jakiegoś czasu ( miesiąc) nie piję a robię A6W i powiem Ci, że to działa :D
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez Andree123 » 8/8/2008, 18:18

Ja mysle ze na kazdej profesjonalnej siłowni jest trener ktory wam doradzi co i ja... pogadajcie z trenerami w siłowni oni wam rozpisza co i jak z odzywianiem i treningiem...i wtedy mozna zaczynac... ryzyko ze cos bedzie nie tak np. kontuzje zle odzywianie maleje o wiele... kazdy profesjonalny zawodnik wam to powie...
:))
Andree123
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11/7/2008, 17:29

Postprzez 2pac » 8/8/2008, 18:30

kiedyś ćwiczyłem :D po pół roku ciskałem niecałe 100kg na ławeczce :D ale to sie szybko nudzi :D przynajmniej mi :D labiss mógłbyś dać foto swojej siłowni??
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Labiss » 8/8/2008, 18:31

greddy napisał(a):Jest tak.Najpierw treningi, dopiero potem jakiekolwiek odzywki.Jesli treningi z dobra dieta nie spelniaja twoich oczekiwa, wtedy mozesz myslec o odzywkach.


Jak się nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odżywki to uzupełnienie diety więc są one jak najbardziej odpowiednie nawet wtedy kiedy się nie trenuje,aby utrzymać odpowiedni bilans białek,węglowodanów oraz tłuszczy.

Odżywka - porcja białek,węglowodanów,oraz ew. tłuszczy zawartych w porcji shakea,batonika lub tabletek.

Pisząc to co napisałeś wyżej miałeś pewnie na myśli suplementy diety (kreatyny,stacki,wolumizery komórkowe itp.).

W dzisiejszych czasach trudno utrzymać w 100 % dietę bez odżywek,które zastępują lub uzupełniają posiłki.Każdy zalatany,brak czasu na przygotowanie odpowiedniego posiłku itd.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez sepo » 8/8/2008, 18:39

mar111cin napisał(a):a ja właśnie po kumplach się pytam co zrobić, bo przez ostatni rok przytyło mi się 10kg masy, tylko że zamiast w mięśnie to w brzuch i teraz troche trzeba by poprawić sylwetke. Większe mięśnie i mniejszy brzuch, co zrobić i co wcinać ? Bo kumpel już mi mówił że jakieś białko by się przydało ; )

mar111cin najlepiej basen. Godzina dziennie na basenie i szybko się pozbędziesz tych dodatkowych kilogramów. A godzinę przez basenikiem 2 tabletki L-karnityny( kupisz w aptece bez recepty) No i brzuszki. Jak nie masz super nadwagi to co się katować na siłce :)
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez WhiteArmy00 » 8/8/2008, 18:44

greddy ma racje, ja trenuje od 8 miesięcy na sucho sama dieta zadnych odzywek tylko 5 razy posiłek i styka bo jeszcze rosnę a organizm młody, więc suplementacja za jakiś rok, choć nie mówię np Jakieś Białko np Mass XXL można brać bo to jakby kolejny nasz posiłek. A trenuje 3 razy w tygodniu pod Okiem Ojca (kulturysty) i jest dobrze.
WhiteArmy00
Świeżak
 
Posty: 446
Dołączył(a): 12/12/2006, 22:43

Postprzez greddy » 8/8/2008, 18:47

Labiss, chodzi mi o to, ze duzo ludzi zanim zacznie systematycznie trenowac, to zaopatrza sie w najrozniejsze wspomagacze i na nich leci.Tak, chodzilo mi o suplementy, ale i odzywki spokojnie mozna zastapic dobrym odzywianiem.Oczywiste, ze chcac sie napakowac i to najlepiej jak najszybicej trzeba jesc jak najwiecej wspomagaczy.Kazdy ma swoj wybor, co do tego.Ja kiedys myslalem nad krea, potem nawet nad testa, ale po co?W koncu trenuje, bo lubie i nie robie tego dla "duzych lap".Po kilkunastu latach treningow mozna miec satysfakcje, ze wszyscy jedli wynalazki, a ty nie i mimo tego masz taka sama sile, a moze i wieksza z niekoniecznie wieksza muskulatura.
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez Labiss » 8/8/2008, 19:19

Chciałem,żeby temat rozwinął się w innym kierunku.

Od razu morały prawią co wolno,a czego nie.Koks zły ,koks dobry,odżywki nie,basen tak . . .

Co do basenu.

1.Schemat ramowy jednego treningu:
a0)rozgrzewka na lądzie
a1)rozgrzewka w wodzie
b)zadanie poboczne X *
c)zadanie główne
d)zadanie poboczne Y *
e)rozpływanie

2.W każdym tygodniu powinien być co najmniej 1 większy akcent tlenowy.wiadomą rzeczą jest że osoba pragnąca zrzucić coś albo chcąca poprawić swoją wytrzymałość pływa więcej odcinków typowo tlenowych !

3.Na każdym treningu należy dbać o poprawną technikę.

1.Schemat ramowy jednego treningu:

a0)rozgrzewka na lądzie
a1)rozgrzewka w wodzie
b)zadanie poboczne X *
c)zadanie główne
d)zadanie poboczne Y *
e)rozpływanie

2.W każdym tygodniu powinien być conajmniej 1 większy akcent tlenowy.wiadomą rzeczą jest że osoba pragnąca zrzucic cos albo chcąca poprawić swoją wytrzymałość pływa więcej odcinków typowo tlemowych!

3.Na każdym treningu należy dbać o poprawną technike.W miare upływu czasu wyrabiamy sobie nawyki.Wiem że to bardzo trudne ale należy być skoncentrowany wykonując każde zadanie!!(Szczegulna uwaga przy ćwiczeniach technicznych)

4.Na każdym treningu musi byc chociaż jedno zadanie priorytetowe(główne) które wykonamy jak najlepiej i jak najszybciej.O ile to możliwe to kontrolujemy czas i zapisujemy(konieczne prowadzenie dzienniczka treningowego w którym zapisujemy każde zadanie, czasy z zadania głównego i kilometrarz).

5.Rozgrzewka na lądzie jest b. ważna.Obejmuje ona ćwiczenia krążeniowe,ćwiczenia pobudzające nasz układ do pracy, noi ćwiczenia rozciągające.Dzięki wykonaniu poprawnej rozgrzewki ustrzegamy się kontuzji!!Na sfd aż roi sie od przykładów rozgrzewek.Póżniej wkleje jakaś przykładową.Najważniejsze to żeby rozgrzać barki i kolana bo to one są najbardziej narażone na kontuzje.Jeżel9i nie ma mozliwości przeprowadenia starannej rozgrzewki na lądzie to należy poświecić więcej czasu na rozgrzewke w wodzie.

6.Zadania treningowe w wodzie:
a)rozgrzewka: wystarczy spokojnie 200-400m.Płyniemy ją b.spokojnie.W końcówce rozgrzewki możemy spróbować wydłużać maksymalnie nasze pociągnięcia.W zależności od póżniejszego treningu istnieje możliwość stosowania różnych rozgrzewek.Jednak ja jestem zwolennikiem rozgrzewek bardzo wszechstronnych(każdy styl) jednakże w odpowiednich proporcjach.I tak dla przykładu:
100 kraul
75 grzbiet
50 klas
25 delf
Albo inna:
50 kraul
50 grzbiet całość*2
25 klas
25 delf

b)zadania poboczne
Minimalnie może być ich 2 na każdym treningu.Może być ich oczywiście więcej.Do zadań pobocznych zaliczamy:
-ćwiczenia techniczne(nogi,ręce,ćwiczenia oddechowe itp)np:8*50m(4*50nogi,4*50ręce wg zmiennego czyli delfin, grzbiet, żaba, kraul); ćw oddechowe to np 200m kr 3-5-7(czyli każda 25 oddech co 3 ruchy, następna co 5 następna co 7)
-dystansy pływane poniżej swoich możliwości w danym dniu.Mam tu na myśli prawie wszystko co nie jest pływane na tzw MAXA.

c.zadania główne no to wiadomo odcinki pływane z określonymi załozeniami lub z kontrolą czasową.Chodzi o to że w zależności od tego co chcemy osiągnąć takie sobie płyniemy zadania.

d.rozpływanie na koniec treningu to przepłynięcie ok 200m luzem.Może być gleich

To by było z grubsza tyle.Większość z tych zasad to zasady uniwersalne.Tzn stosujemy je w każdym cyklu treningowym. .W miarę upływu czasu wyrabiamy sobie nawyki.Wiem że to bardzo trudne ale należy być skoncentrowany wykonując każde zadanie!!(Szczególna uwaga przy ćwiczeniach technicznych)

4.Na każdym treningu musi być chociaż jedno zadanie priorytetowe(główne) które wykonamy jak najlepiej i jak najszybciej.O ile to możliwe to kontrolujemy czas i zapisujemy(konieczne prowadzenie dzienniczka treningowego w którym zapisujemy każde zadanie, czasy z zadania głównego i kilometrarz).

5.Rozgrzewka na lądzie jest b. ważna.Obejmuje ona ćwiczenia krążeniowe,ćwiczenia pobudzające nasz układ do pracy, no i ćwiczenia rozciągające.Dzięki wykonaniu poprawnej rozgrzewki ustrzegamy się kontuzji!!Później wkleję jakąś przykładową.Najważniejsze to żeby rozgrzać barki i kolana bo to one są najbardziej narażone na kontuzje.Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia starannej rozgrzewki na lądzie to należy poświecić więcej czasu na rozgrzewkę w wodzie.

6.Zadania treningowe w wodzie:
a)rozgrzewka: wystarczy spokojnie 200-400m.Płyniemy ją b.spokojnie.W końcówce rozgrzewki możemy spróbować wydłużać maksymalnie nasze pociągnięcia.W zależności od późniejszego treningu istnieje możliwość stosowania różnych rozgrzewek.Jednak ja jestem zwolennikiem rozgrzewek bardzo wszechstronnych(każdy styl) jednakże w odpowiednich proporcjach.I tak dla przykładu:
100 kraul
75 grzbiet
50 klas
25 delf
Albo inna:
50 kraul
50 grzbiet całość*2
25 klas
25 delf

b)zadania poboczne
Minimalnie może być ich 2 na każdym treningu.Może być ich oczywiście więcej.Do zadań pobocznych zaliczamy:
-ćwiczenia techniczne(nogi,ręce,ćwiczenia oddechowe itp)np:8*50m(4*50nogi,4*50ręce wg zmiennego czyli delfin, grzbiet, żaba, kraul); ćw oddechowe to np 200m kr 3-5-7(czyli każda 25 oddech co 3 ruchy, następna co 5 następna co 7)
-dystansy pływane poniżej swoich możliwości w danym dniu.Mam tu na myśli prawie wszystko co nie jest pływane na tzw MAXA.

c.zadania główne no to wiadomo odcinki pływane z określonymi założeniami lub z kontrolą czasową.Chodzi o to że w zależności od tego co chcemy osiągnąć takie sobie płyniemy zadania.

d.rozpływanie na koniec treningu to przepłynięcie ok 200m luzem.Może być gleich

To by było z grubsza tyle.Większość z tych zasad to zasady uniwersalne.Tzn stosujemy je w każdym cyklu treningowym.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez irko » 8/8/2008, 19:28

a ja poczytam z checia co tu piszecie zwlaszcza jak bede chcial sie posmiac :D

sprawa jest prosta jak drut tylko niektorym ciezko przelozyc teorie na praktyke no i trzeba jeszcze wszystko dostosowac do swojego gena ;-)
mozna pisac wiele a i tak 90% ludzi tylko traci czas spedzany w silowniach a sami (instruktorzy) to czesto takie lolki, ze sami nie wiedza co robia

PS
Labiss bialko, ww itp to tez suplement diety ;-)
na stanie
trx 450r
ktm 530 excr
gsxr 750
irko
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 28/5/2008, 19:41
Lokalizacja: że znowu

Postprzez SzpiceR » 8/8/2008, 19:46

a jak ja nie potrafie klasycznie? tylko kraul i na plecach? (niemowie o piesku bo to dal dzieci). Czyli jak robie jak najwiecej metrów na jednym oddechu to schudne? :/
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na gr