Zobacz wątek - Ucieczka przed policją
NAS Analytics TAG

Ucieczka przed policją

Przepisy, prawo
_________

Ucieczka przed policją

Postprzez Bullterrier » 5/8/2008, 20:31

Witam
Uciekałem przed policją kotra zatrzymywała mnie do kontroli radarowej.Po kilku kilomertach wiechałem do miasta i sam się zatrzymałem.Zabrali mi prawko czekam na sprawe.Co może mi grozić może ktoś z Was miał taki przypadek?!Mam prawko,wszystkie dokumenty byłem trzeżwy,uciekałem dla sportu.
Pozro
Bullterrier
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2006, 16:45


Postprzez Gs-stefan » 5/8/2008, 20:34

yyyyy nie mialem takiej sytuacji ale sie zastanawiam dla czego Ci zabrali prawko ;/ czyzby podczas ucieczki nazbierales 24 pkt ??
Avatar użytkownika
Gs-stefan
Świeżak
 
Posty: 272
Dołączył(a): 19/4/2008, 18:28
Lokalizacja: torun


Postprzez Blaza89 » 5/8/2008, 20:45

Trudno nie uzbierać przykład z dziś trąbią o tym wszędzie 6 min 100 pkt. Jak sie ucieka to sie nie patrzy na znaki i ma sie gdzieś przepisy ruchu wiec bariera 24 pkt to pikuś.


Co do samej ucieczki grzywna lub zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych zależy od tego co napisali niebiescy w notatce ale myślę że na grzywnie się skończy
Ride to die
Only the good Die Young
Avatar użytkownika
Blaza89
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/6/2008, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez SQ » 5/8/2008, 21:58

gratuluję pomysłu z uciekaniem!
teraz masz problem.
naoglądałeś się youtube i zaczęło się wydawać, że jesteś ghost rider?

on jeździ bez żadnych kwitów, ma ściągnięte blachy, zeszlifowny nr ramy... tak na przyszłość gdybyś chciał kiedyś uciekać.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez greddy » 5/8/2008, 22:37

on jeździ bez żadnych kwitów, ma ściągnięte blachy, zeszlifowny nr ramy... tak na przyszłość gdybyś chciał kiedyś uciekać.


Główna różnica naszych ghost riderów od tego ze Szwecji, to drogi.Rajder ma takie autostrady o jakich nasi nawet nie mogą śnic :lol: No i oglądając pościgi za naszymi ghostami, można śmiało stwierdzić, że nie mają takich umiejętności, tak stalowych nerwów oraz takiego szaleństwa w sobie :lol:


Wracając do topicu - Bez komentarza.
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Re: Ucieczka przed policją

Postprzez mxx01 » 6/8/2008, 08:46

Bullterrier napisał(a):...uciekałem dla sportu.
Pozro

Dla sportu to idż sobie pobiegać.
Mam nadzieję, że odbioorą Ci motor a powinni dac jeszcze jakiś nawet malutki wyrok w zawiasach. Wtedy na całe zycie będziesz miał to w papierach. Takich cwaniaczków powinno się właśnie surowo karać.
Nie pomyślałeś o bezpieczeństwie innych użytkowników drogi, o bezpieczeństwie policjantów, któzy pewnie mają kogoś, komu na nich zależy?? Bedziesz miał własną rodzinę to zrozumiesz. A jakby dzieciak ci wybiegł na jezdnię to co byś zrobił debilu??
mxx01
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/7/2008, 07:33

Postprzez Speed Fire » 6/8/2008, 10:29

Bez przesady z tymi policjantami .... wydaje mi się ,że zawód Policjant do czegoś zobowiązuje i kazdy wie jakie jest zagrożenie wstępując w oddziały niebieskich ... Tak samo możesz mieć wonty ,że była strzelanina i gangster (nie porównując szanownego kolegi do kryminalisty oczywiście.) strzelał do policjantów ... Go też możesz spytać czy nie wie ,że oni mają rodziny ??

To jest dzungla stary ... a życie to nie bajka ... albo kogoś zjesz albo zostaniesz zjedzony taka prawda ...

A jeżeli uciekał to jego sprawa, nie udało mu się jego pech ...

Mogą ci walnąc troche mandatu i zabrać prawko , nic innego .
Speed Fire
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 1/6/2008, 10:04
Lokalizacja: Łódź

Postprzez House MD » 6/8/2008, 11:01

Jego sprawa co zrobił ,przyszedł z zapytaniem na forum a tu posypały się posty umoralniające postawę grzesznika ,ale nigdzie nie widziałem zapytania :'Czy zrobiłem dobrze czy źle , co Wy o tym myślicie?'. Gość zapytał się konkretnie jakie będą skutki ucieczki przed miśkami. Wszystko zależy od tego ile razy złamałeś przepisy kodeksu ruchu drogowego (nadmierna prędkość ,wyprzedzanie przy ciągłych itd). Dodatkowo tutaj:
"art. 92 § 2 kodeksu wykroczeń: kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny, a ponadto możliwe jest orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat."
Kolego daj znać jak tam idzie sprawa :!:
A tutaj zapodam sprawę gościa ,który też uciekał i jakie miał z tego tytułu konsekwencje:
"witam... od dawna chcialem miec scigacza... tak sie trafilo ze tydzien temu zostalem posiadaczem Kawasaki Ninja ZX-7R a ze jestem z bardzo policyjnego miasta w ciage tego tygodnia zatrzymala mnie dwa razy policja jak stalem... raz mandat 850 zl i 10 punktow i drugi raz mandat 400 zl i 10 punktow... trzeci raz gdy stalem na chodniku w miescie i zauwazylem Policje biegnaca w moim kierunku dlugo sie nie zastanawiajac wbilem jedynke i ogien a tu nagle kabaryna zajedza mi droge to myk na chodnik przez trawnik i ogien poza miasto.. po parugodiznach myslac ze sytacja sie uspokoji wracam na garaz okrezna droga zeby policja nie mogla mnie namierzyc a tu nagle pod garazem dwa radiowozy... mnie na glebe kajdanki i na policje... powiem szczerze niewiem jak mnie namierzyli n agarzu i wogule bo mam zagieta tablice i watoiue zeby z numerow spisali... na policji oczywiscie zabarne prawo jazdy i wyslany wniosek do sadu o odebranie uprawnien do kierownania pojazdami i na zlosc zabral mi dowod rejstracyjny za jakas glupote... moje pytanie do was koledzy czy ktos sie orinetuje jak sie tlumaczyc w sadzie co powiedziec lub jakie mi groza konksenkwencje? czy da rade cos z tym zrobic czy mam juhs po sezonie ma mojej kawie... prosze o jakies info ? bylbym wdzieczny...
pozdrawiam i zycze szerokiej drogi...
...Damian..."

Skutki były następujące ,3 paragrafy:
1.jazda po chodniku...
2.nie zatrzymanie sie do kontroli drogowej
3.zagrożenie bezpieczeństwa ruchu radiowozu policyjnego.
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Bullterrier » 6/8/2008, 12:37

Panowie teraz niepiszcie mi że żle zrobiłem bo po fakcie to każdy do tego dojdzie.Miałem pytanie na które chciałem odpowiedzi a nie wyzwisk z Waszej strony.Dziś przyszły papiery z sądu że zatrzymują mi papiery do sprawy, i mam przesłuchanie na komendzie.Mam kolejne pytanie na które mam nadzieje otrzymam odpowiedz: czy jeśli zabiorą prawko za punkty mogę iśc odrazu zdawać je ponownie i czy muszę znowu robić kurs prawa jazdy???
Bullterrier
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2006, 16:45

Postprzez House MD » 6/8/2008, 13:57

*po przekroczeniu 24 punktów karnych policjant kontrolujący zatrzyma prawo jazdy uniemożliwiając dalsze kierowanie pojazdem,
po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu oraz zdać egzamin państwowy, w zakres którego wchodzi część teoretyczna i praktyczna kursu na prawo jazdy.

i tutaj bardziej szczegółowo:
Będziesz musiał ponownie zdawać egzamin - dopiero po jego pozytywnym zaliczeniu odzyskasz prawo jazdy.
Jednakże zanim to nastąpi - skoro sprawa przez policję została skierowana do sądu - musi odbyć się sprawa sądowa, a wydany wyrok uprawomocnić. Dopiero na podstawie prawomocnego wyroku można dokonać ostatecznego wpisu do ewidencji, w której gromadzone są dane o punktach odbieranych kierowcom. Po dokonaniu takiego wpisu Komendant Wojewódzki Policji skieruje wniosek do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego o przeprowadzenie kontrolnego sprawdzenia Twoich kwalifikacji.Trudno powiedzieć jak długo to potrwa, wszystko zależy od tego jak szybko zostanie przeprowadzona sprawa w sądzie.
Ponadto należy mieć na uwadze, że sąd może orzec w stosunku do Ciebie zakaz prowadzenia pojazdów (co raczej jest mało prawdopodobne przy tego rodzaju wykroczeniu). Wówczas do upływu tego okresu nie będziesz mógł odzyskać prawa jazdy.
Jeżeli jednak zakaz zostanie orzeczony, to w sytuacji, gdy prawo jazdy zostało już zatrzymane - okres tego faktycznego zatrzymania zostanie zaliczony w poczet orzeczonej kary.

Nigdzie nie znalazłem info o ponownym zaliczaniu kursu ,czyli nie jest potrzebny.
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Haemophilus » 6/8/2008, 16:16

Bedziesz musial powtorzyc kurs jesli miales prawko mniej niz rok.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Bullterrier » 6/8/2008, 17:06

prawko miałem B-9lat , A-2lata
Ciekawe jak oni mi naliczą te punkt jak wogóle mnie niewidzieli bo byli z kilometr za mną.Złapali mnie na radar w niezabudowanym (148km),reszte na ściemniali bo i tak mnie niewidzieli.Dopiero w mieście jak zwolniłem bo myślałem że juz sobie odpuścili dogonili mnie,więc odrazu się zatrzymalem:)
Bullterrier
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2006, 16:45

Postprzez Speed Fire » 6/8/2008, 17:19

no to mogą Ci tylko za nasdmierną prędkość dać mandat i punkty plus stwożenie zagrorzenia na jezdni ... Jak byli za tobą to nic stwierdzić nie mogą , no chyba ,że kamerke mieli ...
Speed Fire
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 1/6/2008, 10:04
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bullterrier » 6/8/2008, 20:18

właśnie wróciłem z komendy,mam 10 zarzutów ogolenie to same wyprzedzania linie,wysepki itp.Niebieski policzył punkty i wyszło ponad 40.Prawko i tak bede zdawał niema tu czegoś takiego ile czasu je posiadam.Ogolenie hujnia z grzybnią.
Bullterrier
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2006, 16:45

Postprzez House MD » 6/8/2008, 20:38

o w dupkę jeża, a od razu możesz zrobić prawko czy musisz odczekać rok czy coś w tym stylu i zabrali czy na wszystkie kat??
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Haemophilus » 6/8/2008, 21:00

Na wszystkie kategorie. Przynajmniej nie musisz kursów powtarzać. Dobre i to.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Bullterrier » 7/8/2008, 13:01

napewno niemusze powtarzać kursów??
Co teraz by było jak mam zabrane prawo jazdy i by mnie teraz zatrzymali??Duzo jeżdzę samochodem i ciężko bez prawka
Bullterrier
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2006, 16:45

Postprzez Haemophilus » 7/8/2008, 13:13

Jesli wstrzymaja Ci prawko za punkty, a nie w wyniku jakiegos dodatkowego wyroku to kursow powtarzac nie musisz. Bedzie to tzw. zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie limitu punktow. Musisz zdac ponowny egzamin. Na kurs musza pojsc ci co maja prawko mniej niz rok.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Bullterrier » 7/8/2008, 20:41

słyszałem że jak zabiera sie prawko za punkty to można odrazu jechać na egzaminy,że niema czegoś takiego jak zatrzymanie na rok.Zatrzymuje się jak jest się pijanym ale jak za punkty to chyba nie co???
Bullterrier
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2006, 16:45

Postprzez andy7 » 8/8/2008, 18:46

Tak, na egzamin mozna isc, pytanie tylko czy sie go zda ? Umiec jezdzic nie oznacza zdac egzamin, ot taki maly oftopic.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr