Zobacz wątek - Rowery - jaki, z czym i za ile?
NAS Analytics TAG

Rowery - jaki, z czym i za ile?

O wszystkim
_________

Rowery - jaki, z czym i za ile?

Postprzez Manhatan » 3/8/2008, 21:37

Ostatnio ponownie złapałem zajawkę do jazdy na bike'u. Dotychczas była to jedynie jazda na gumie, jednak moje dotychczasowe tzw. "rowery komunijne" nie wytrzymały nawet tego typu zabawy...

Interesuje mnie typ taki jak poniżej i szczerze powiedziawszy tym też zacząłem się mocno interesować (podoba się mnie się) http://allegro.pl/item406093349_rower_d...atis_.html

Teraz pytanie do Was. Główne przeznaczenie to jakiś Street Freestyle, o ile tak to można nazwać, no i może czasami jakieś delikatne skoki połączone z jazdą po lesie czyli light DH. Czy to coś da radę? Mimo iż w porównaniu do rowerów z wyższej półki, domyślam się, że jest to jeden wielki shit, jednak nie mam również zamiaru wyrzucania blisko 2k zł tylko po to, żeby rower rozleciał mi się po sezonie jazdy...

Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne propozycję? Maksymalnie jestem w stanie wyrzucić w to 1800zł i ni grosza więcej. Czekam na wasze propozycję! Z góry dzięki.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez greddy » 3/8/2008, 21:46

Jutro powiem ziomalowi by poszukał czegoś "sensownego" w tym przedziale cenowym.Chłopak jest totalnym maniakiem w tych sprawach :D .
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach


Postprzez Szopekk » 3/8/2008, 22:21

kumpel kupi downhilowego GT za chyba 1200 i latal nim dosc konkretnie i sprzet dawal rade....wiec i ten powinien....poczekaj na odp Greddego
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Bunny » 4/8/2008, 19:24

zawieszenie, ośki, hamulce - te trzy rzeczy muszą być naprawdę górnopółkowe żeby konkretnie polatać. Chociaż ja rowerem za 600zł latałem ładnie :) [bywały hopy po 2m wysokie, i 3-4 m długie).
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: się: biorą: dzieci: ?

Postprzez wiklad » 4/8/2008, 20:43

Latałem 3 lata na takim ćwicząc trochę różne wygibasy. Po hopach nie skakałem, tylko same ewolucje typu obroty o 180 na przednim kole, 360 na tylnym, stanie w miejscu i wskakiwanie i zeskakiwanie z przeszkód. Sprzętu na pewno nie rozwalisz przy delikatnym DH i małych skokach.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez Speed Fire » 4/8/2008, 20:51

za tą kase to ja Ci swojego składaka sprzedam ... :P

nie no świry ... wydaje mi się , żeprzęcio jest git jak na taką kabze ... tylko kolorek nie fajny :P
Speed Fire
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 1/6/2008, 10:04
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SzpiceR » 5/8/2008, 10:05

ja mysle ze lepiej by bylo zlozyc cos swojego :)
duza zębatka mocy na tył + szeroka kiera + naklejka My bike is My life i mozesz stuntcic :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Manhatan » 5/8/2008, 11:04

"Stuncić" to ja mogę na wszystkim... kwestia tego, czy dany sprzęt wytrzyma...
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez Pomian » 5/8/2008, 11:18

Na rowerze latam parę ładnych lat i patrząc na ten sprzęt powiem Ci, że jest wart tej kasy. Osprzęt alivio, deore, suntour, nie wiem tylko jak z kierownicą bo nie znam ale to co wypisałem to jest naprwdę wyższa półka. Ale postaram się czegoś jeszcze poszukać. Jak znajdę coś ciekawego na pewno wrzucę. Sam latam meridką :P tylko ja preferuje asfalt (wiesz schodzenie na kolanko etc) :D pozdrawiam :)
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez greddy » 5/8/2008, 11:42

"Ten, który Ci się spodobał spokojnie dałby rade spełnić twoje oczekiwania.Ale za tą samą cenę możesz dostać bike'a z lepszym osprzętem : http://www.allegro.pl/item406948769_swi ... i_08_.html .W razie jakichkolwiek pytań, pisz. Pozdrawiam Dawid."
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez Blaza89 » 5/8/2008, 11:56

A ja proponuje poszperać na giełdzie www.dh-zone.com
czasami chłopaki maja dobry sprzęcik w rozsądnej cenie
Ride to die
Only the good Die Young
Avatar użytkownika
Blaza89
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/6/2008, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dambandit » 5/8/2008, 12:11

Ja osobiscie jeżdze rowerem firmy giant . Solidny rower po 3 latach nic się nie zepsuło często skacze nim troche po lesie i rama ok . Myśle że za te 1800 zł kupisz juz coś pożądnego odradzam rowery za 600 zł . A co do kupna poczekał bym jeszcze troche we wrześniu jak będzie wyprzedarz kupisz za 1800 zł coś co teraz jest warte ponad 2 tys .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Manhatan » 5/8/2008, 17:03

Póki co właśnie się rozglądam, obczajam w temacie i zasięgam opinii ludzi, którzy są związani z rowerami po kilka/kilkanaście lat i mogą mi porządnie doradzić. Z kupnem roweru czekam właśnie na zimę, aby jak najlepsze okazje wyhaczyć. Z góry dzięki tym, którzy już mi pomogli i dalej czekam na kolejne informacje.

Pzdr.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez dambandit » 5/8/2008, 18:55

Zima za późno moim zdaniem . Pewne modele są produkowane jakiś czas i koniec w zime możesz nie dostać modelu który cie interesuje ponieważ będzie już po prostu wyprzedany a nowy na następny rok pojawi się np w marcu oczywiście po nowej cenie . Najlepszy czas na kupno roweru to wrzesień pażdziernik jak maja jeszcze coś w magazynach i po przystepnych cenach .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Traperoso » 5/8/2008, 19:14

Rower co pokazales ogolnie ok, jak chcesz wiedziec co bedzie sie sypac to Ci powiem: najpierw support: nowy ok 100 zeta, potem piasta z tylu - ta nie jest ogolnie przeznaczona do skakania, ale do XTC, z przodu to samo, z przodu daja zawsze jeszcze gorsza bo jest amor i on przedluza zywot. Nie mozna tez przesadzac, wybierajac Rower niewiadomo jaki, ten napewno styknie. W Rowerach do skakania bardzo wazne sa opony, te sa ok, ogolnie sa do DH, ale dadza rade! :D

Ja bym przejrzal jeszcze pare ofert i porownal, jakie daja czesci i zwracal uwage na wazne rzeczy, w tym ogloszeniu np sa obrecze Trilogy moze sa spoko, ale mi to wiele nie mowi.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na gr