Zobacz wÄ…tek - Sprowadzenie Motocykla z Wielkiej Brytani (UK)
NAS Analytics TAG

Sprowadzenie Motocykla z Wielkiej Brytani (UK)

Przepisy, prawo
_________

Sprowadzenie Motocykla z Wielkiej Brytani (UK)

Postprzez tobi-UK » 30/1/2007, 17:54

Witam wszystkich i zwracam sie z prosba o pomoc dotyczaca sprowadzenia motocykla z anglii, konkretnie chodzi mi o to jakie dokumenty sa potrzebne do wywozu i jakie koszty trzeba poniesc w zwiazku z pierwsza rejestracja w PL. Mieszkam w anglii zakupilem moto i chce zabrac ze soba do polski... Z gory dziekuje za odpowiedzi
tobi-UK
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30/1/2007, 17:12
Lokalizacja: Sheffield


Postprzez spazz » 30/1/2007, 17:59

opcja szukaj jest na wyposazeniu forum....

viewtopic.php?t=1606&highlight=dokumenty
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


dzieki za pomoc

Postprzez tobi-UK » 30/1/2007, 18:07

link który mi przedstawiles dotyczy motocykli z niemiec przedewszystkim a w anglii jak nigdzie indziej ludzie i biurokracja sa niemalo zakreceni nie ma tu BRIEFU czy jak to tam sie pisze, cale dokumenty motocykla to arkusz A4, który rozrywa sie na kawalki i poszczegolne kawalki sa do poszczegolnych spraw ptrzebne, dlatego wiéc zwrócilem sie z tá sprawa do kogos kto ma pojecie jak zrobic to z moto z angli, zeby mnie z granicy nie wrocili bo czegos mi braknie zdejma mi moto z tir-a i co??? KREDKI
tobi-UK
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30/1/2007, 17:12
Lokalizacja: Sheffield

Postprzez spazz » 30/1/2007, 18:37

nie ma takiego czegos jak granice teraz jestesmy w ch ujni tz uni.. wiec na granicy cie zawracac nie beda. reszte masz taka jak w tym temacie
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez koralgol44 » 30/1/2007, 19:05

strzala
tak sie sklada ze doswiadczylem tego na wlasnej skorze wiec siadaj i czytaj:
Pewnie zarejstrowales go na siebie juz, bo skoro mieszkasz to oboje wiemy jak to kupno sie odbywa.wlasciciel na pewno nie dal ci papierow calych tylko ten swistek oderwany,wiec:
1.przewoz przez granice:bierz enduraka i wal przez zieloną(żarciki).jesli chcesz jechac(kumpel scigaczem robi lądek- jelenia gora w 15h razem z promami) to miej ubezpieczenie.jeśli na busa załadujesz to ponoc nie trzeba, ale mi akurat zadnych papierow nie sprawdzali to nie gwarantuje tego.poza tym twoj motur,na ciebie papiery,wiec sie nikt nie bedzie czepial.a jak nie bedzie cie przy tym to tez luzik.nikt nie musi przeciez mowic ze go permanentnie wywozi coby nie wzbudzac podejrzen braci celniczej,tylko mozna sobie go na urlop brac albo cos.lepiej na zimne dmuchac:)
2.skarbowka w PL: tu oprocz log booka przetlumaczonego obowiazkowo u tlumacza przysieglego musisz miec jakis swistek w stylu umowy.niby na ciebie zarejestrowany ale jak nie maja umowy urzedasy to glupieja.teortycznie da sie bez,ale spreparuj jakas krotka, typu model, nr rejestracji, imie i nazwisko sprzed i kup, kwota,podpisy.nawet jej nie musialem tlumaczyc.
3. przeglad tech- wiadomo.
4.rejestracja- tez przetlumaczone log book i tu lepiej miej ta umowe spreparowana lub nie i przetlumacz ja, bo ja teraz miesiac musze czekac na DECYZJE bo jak nie mam umowy to zglupieli i od razu tryb nadzwyczajny wielokrotnie przelozony dochodzi do skutku.oczywisci mozesz sobie w miedzyczasie smigac na angielskich blachach i czekac,szczegolnie teraz w zimie,kiedy zimno...i pada...
no i do rejesracji potrzebny ci tez ten papier ze skarbowki i przeglad.

Uff.ale sie rozpisalem,ale co robic jak nie mozna jezdzic ???
pozdro
Avatar użytkownika
koralgol44
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23/1/2007, 17:08
Lokalizacja: Z Wrocka

Bike z UK

Postprzez cmarcins » 27/3/2007, 22:14

Hejka!!!
Zgadzam sie z kolegÄ… dodam tylko (chodzi o osoby, ktorym zalezy na czasie), ze nie wszystkie urzedy komunikacji chca zwolnienia z vatu. Tak tez bylo w moim przypadku.
W sumie musial bym wywalic 150 zlociszy i to za co za BIUROKRACJE!!!

Pozdro600
YZF - R1
Avatar użytkownika
cmarcins
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23/3/2007, 01:47
Lokalizacja: RUGBY

Postprzez lmpk » 5/4/2007, 21:10

nie zapomnij doliczyc kosztów przerobienia kierownicy na lewą stronę ;)
f3
Avatar użytkownika
lmpk
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 11/10/2006, 12:14
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Pryk-u » 10/4/2007, 16:27

teraz opowiem moją historie :] . Brahol który mieszka w angli znalazł na smietnisku[nie , nie lazi i nie grzebie w smieciah poprostu mu sie rzucil w oczy] 2 motorki , raczej jeden bo drugi to byla sama rama a ten pierwszy to yamaha fz 600 prawie kompletny. Moje pytanie czy w takiej sytuacji jest jakas szansa załatwienia do tego papierów a jeśli nie czy mozna bez w jakis sposób to przywieść do polski. wiem pisalo wyzej co jest wymagane zeby przewiesc motor ale hodzi mi o taką konkretną sytuacje. Bo pewnie bylby traktowany jako kradziony :|
Pryk-u
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2007, 16:22

Postprzez Grubas » 10/4/2007, 18:47

Zakładając, że nie jest to ściema (a pewnie jest), to zastanów się chłopie mocno, dlaczego moto jest na śmietniku. Mogą być tylko dwa rozwiązania:
1) Angol był na tyle głupi, że nie oddał legalnie na złom i będzie miał jazdę z dokumentami, podatkami itp., ale jest na tyle mądry, by dwuśladem o nazwie fzr 600 nie jeździć.
2) Jest kradziona i wcale nie jest ze śmietnika.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pryk-u » 10/4/2007, 20:04

nie bede ciebie przekonywal ze to nie jest sciema , ale nie jest. Motorek jest bez gazników , kanapy i ma urwane kierunki i sam dokladnie nie wiem co jej jeszcze brakuje bo jej nie widzialem na żywo , tylko mam zdjecia od brata . Jest na niej rejestracja jeśli to cos zmienia w sprawie zdobycia dokumentów w wydziale komunikacji. Ja sobie to tak wytłumaczylem ze moze ktos sie wprowadzil na mieszkanie z garażem , robil pożądki i wyphal te motorki na smietnik i go gówno reszta obhodzi. i to nie jest fzr tylko fz , rocznik 87. I pomysl po co ktos by mial krasc taki motor jeśli juz sobie robic problemy to z czyms lepszym i nowszym. pzdr
Pryk-u
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2007, 16:22

Postprzez Traperoso » 10/4/2007, 22:41

Angole wywalaja wszystko, moi znajomi robili na tzw skipie.. czyli mniej.. bardziej mniej wiecej.. wypozyczalni kontenerow... angol robil pozadki, wrzuca wszystko na ten kontener zabieraja kontener, a tam wiekszosci Polacy zabieraja wszystko co Angol wywalil bo ma kase i go rupiec (dla niego nie obchodzi) wiec byly tak: Wieze Sony, TV np 28 cali - DZIALAJACE, sporo komputerow.. z prockami ok. 1GHz a bylo to z rok temu wiec tak i tak nie malo... i tak bardzo dalej.. z tym motorem to nie sciema!!!
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Pryk-u » 12/4/2007, 17:43

w takim razie powiedzcie mi jeszcze czy jeśli jest ta tablica na nim to mozna sie starac o odzyskanie papierów w wydziale komunikacji , hodzi mi o wyspy. [jesli został wyrejestrowany czy cos w tym stylu]
Pryk-u
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2007, 16:22

Postprzez kamilqla » 30/6/2008, 01:09

Witam,
Ja mam pytanie odnośnie tematu. Orientuje się ktoś ile kosztuje sprowadzenie moto z UK mieszkam teraz w UK ale myślę zakupic moto tutaj. Po pierwsze nie stracę pieniędzy na samą wymianę waluty a po drugie moto tutaj jest tańsze. Jak to wszystko wygląda? Jakie są ceny przewozowe? Może ktoś organizuje transporty moto do Polski. Pozdrawiam
KK
kamilqla
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18/8/2007, 19:27

Postprzez KrzyHo24 » 30/6/2008, 11:26

Średnia cena za przewóz moto z UK do PL to 200 GBP ale to zależy od przewoźnika i wielkości, wagi moto. Pozdro
KrzyHo24
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15/12/2007, 01:05

Postprzez Thomsonicus » 2/7/2008, 12:42

to ja powiem jak wygląda sprawa na dzień 02 lipca 2008.
Motor sprowadzony to Kawasaki ER5 z 1999 roku. Był zarejestrowany na mnie w anglii więc kwity mam na siebie. Umowy żadnej nie chcieli ode mnie, nawet gdyby sprzęt nie stał już na mnie.

Przewóz kosztował mnie 150 funtów (northampton-lublin).

- przetłumaczenie dowodu rejestracyjnego - 30zł
- badanie techniczne - 114zł
- VAT25 że jest zwolniony z opłaty - 150zł
- rejestracja - (książka pojazdu 122zł, blachy 80zł).
Thomsonicus
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/3/2008, 11:00
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Fenek16 » 31/7/2008, 11:28

Siema!
Żeby juz nie zakładać następnego "syfu" to zapytam tutaj, a jak ktoś do tego jeszcze odpowie z sensem to już wogóle będe wdzięczny.

Musze sprowadzić już swój kupiony ponad rok temu samochód tutaj do nas, pytanie czy znacie jakieś firmy zajmujące się tym, chodzi o takie którę wyruszają z Angli dopiero i zapłace za jeden kierunek, lub jadą z Polski załadowane, mają wracać puste. Zresztą wiecie o co chodzi :wink:

KtoÅ› siÄ™ orientuje?

Pozdro
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez Traperoso » 31/7/2008, 13:14

hehehe szukacie problemów, ja robię tak: lecę do UK, mam już bilet. Oglądam moto, jak jest cacy to wciągam, siadam jadę. Wszystko mi powiedzą handlarze bo on nich kupuję, jak nie powiedzą to siema nara kupię od rozgarniętych... mam już takie miejsca. Czym tu się przejmować?
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ciosmaciej » 31/7/2008, 15:20

Traperoso napisał(a):hehehe szukacie problemów, ja robię tak: lecę do UK, mam już bilet. Oglądam moto, jak jest cacy to wciągam, siadam jadę. Wszystko mi powiedzą handlarze bo on nich kupuję, jak nie powiedzą to siema nara kupię od rozgarniętych... mam już takie miejsca. Czym tu się przejmować?
to jak bedziesz lecial daj znac tez bym sie wybral a jak widze ze szczecina jestes :D
ciosmaciej
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16/4/2008, 12:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Fenek16 » 31/7/2008, 15:37

Kur** w którą strone to nawiązywało choćby do tematu bo nic nie widze... :roll:
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez ciosmaciej » 1/8/2008, 07:59

Fenek16 napisał(a):Kur** w którą strone to nawiązywało choćby do tematu bo nic nie widze... :roll:

czego sie tak denerwujesz delikatny offtopic ... mizkuzi
ciosmaciej
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 16/4/2008, 12:30
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê