Zobacz wÄ…tek - PRAWO JAZDY KAT. A1 ??
NAS Analytics TAG

PRAWO JAZDY KAT. A1 ??

Przepisy, prawo
_________

PRAWO JAZDY KAT. A1 ??

Postprzez bogufalownsr » 26/7/2008, 15:35

Hey. Do nerci wkładam seryjny silniczek 125 i rej. ją na 125. Wolę legalnie jeździć na 125 niż na 125/50(co jest nielegalne). Mam parę pytań odnośnie prawo jazdy kat. A1. (mam 17 lat):
- jaki jest koszt prawo jazdy?
- w jakim czasie najszybciej dało by radę zdać
- czy pytania sÄ… takie jak na kat. B czy jest ich po prostu mniej i sÄ… Å‚atwiejsze?
Pozdrawiam i proszÄ™ odp.
bogufalownsr
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/7/2008, 12:11
Lokalizacja: Bogufałów


Postprzez simonw » 26/7/2008, 16:13

kurs od 600 do 1400-1500 zloty
- teoria (wyklady) + jazdy - na spokojnie z miesiac

- sa inne, trudniejsze bo bardziej podchwytliwe.

Pozatym sa przeciez pytania na sieci, jakis problem zeby znalezc ? Czesc pytan jest ogolna i sa losowane pytania branzowe dla A
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez bogufalownsr » 26/7/2008, 19:31

sorki ale nie zrozumiałem :/ pytanie są inne niż na B i ile jest ich mniej więcej i czy są łatwiejsze pytania niż kat. B
Jeśli zacznę kurs parę dni przed sierpniem to na koniec sierpnia jeśli zdam za pierwszym razem uzyskam to prawko czy za szybko ??

Ps Sorki ale nie zrozumiałem :/
bogufalownsr
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/7/2008, 12:11
Lokalizacja: Bogufałów

Postprzez Gs-stefan » 26/7/2008, 20:21

ja robilem A1 zdalem za pierwszym 2 dni temu .... :D masz okolo 450 pytan .... jest kilka bardzo podchwytliwych i sa jakby klucze bo jasli masz w odpowiedzi na dene pytanie " lub " , "albo" to wiesz ze te odpwowiedzi sa zle !! mi cale prawko wyszlo 1050 zl :D ja zaczalem 14 kwietnia i skonczylem jazdy okolo polowy czerwca i 24 lipca mialem egzamin ... :D tez mam nercie 125 :D juz naprawilem moje cacuszko bo BOOM !! :( wyglada o niebo lepiej zrobilem z niej streeta i dodalem selaz stylu motoru nie wiem jak sie fachowo nazywa chyba do 12 ale nei wiem -.- :(
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Gs-stefan
Świeżak
 
Posty: 272
Dołączył(a): 19/4/2008, 18:28
Lokalizacja: torun

Postprzez simonw » 26/7/2008, 21:51

no to co slyszysz.

Kurs ma 30 godzin wykladow (najczesciej 2 tygodnie) i pozniej 20 godzin jazd (jezdzisz jak masz czas).

Dalej zapisujesz sie na egzamin, czekasz, czekasz, optymistycznie zakladamy ze zdales - niech bedzie ze czekales 14 dni. Pozniej zapisujesz sie na praktyke i znow czekasz na wolny termin.

I pozniej tylko 14-20 dni na odbior prawa jazdy.



I wytlumaczmy sobie ze nie ma pytan na "A" i "B" , sa po prostu pytania egzaminacyjne + grupa pytan dodatkowych w zaleznosci od kategorii. Jak robisz na E dostaniesz jakies pytania z obslugi przyczepy, jak na A masz np czy mozesz wiezc dziecko bez kasku jak ma zapiete pasy (pamietaj ze motocykle moga miec pasy) albo jak sprawdzic stan techniczny motocykla zanim ruszysz itp. Te ogolne sa dosyc proste (jak robilem prawo jazdy to wogole komputerowe testy wchodzily dopiero ;p) teraz podobno jest od cholery pytan tak ze nie da sie ich wykuc - ale zasada - sa z przepisów ruchu drogowego + techniczne odnosnie motocykla i szczegolnych przepisow obowiazujacych jednoslady, czyli wlasnie sprawdzenie naciagu lancucha, jaki jest dopuszczalny poziom halasu (zdaje sie ze to bylo! :D) itp :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Respev » 26/7/2008, 22:40

A nie lepiej poczekać ci ten rok i zrobić od razu na A i jeździć każdym motorem, zamiast za rok znowu "dociągać" z A1 na A płacąc drugi raz?
Respev
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 5/6/2008, 22:52
Lokalizacja: ~Kraków | Sprzęt: Honda F4i

Postprzez House MD » 26/7/2008, 22:48

Respev ma rację ,podwójny koszt ,lepiej poczekać niż narażać się na takie wydatki ,wliczając w to wszystko ,że egzaminy zaliczysz za 1 podejściem ,jeśli nie to oczywiście koszty będą jeszcze większe. Załóżmy ,że zdałeś egzamin na A1 za pierwszym razem , za rok zdajesz już na kat A , koszt wyjdzie około 1.600 zł , a za tą kasę mógłbyś sobie zrobić luzikiem kurs na kat A +B :!: :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez simonw » 27/7/2008, 00:05

jeden mandat za prowadzenie bez prawa jazdy to juz 500 zl ewentualne koszty sadu grodzkiego dajmy ze 1000 ... i odroczenie na 2 lata ;]
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez House MD » 27/7/2008, 00:28

To była jedna z alternatyw ,niech działa wg własnego uznania. :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Respev » 27/7/2008, 09:30

simonw napisał(a):jeden mandat za prowadzenie bez prawa jazdy to juz 500 zl ewentualne koszty sadu grodzkiego dajmy ze 1000 ... i odroczenie na 2 lata ;]

A kto mu karze jeździć bez prawa jazdy? :D Wsadzi motor do garażu na rok i już :wink:
Respev
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 5/6/2008, 22:52
Lokalizacja: ~Kraków | Sprzęt: Honda F4i



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê