Zobacz wątek - kupiłem motor i co dalej?
NAS Analytics TAG

kupiłem motor i co dalej?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

kupiłem motor i co dalej?

Postprzez zimmy » 9/7/2008, 21:08

Witam

3 dni temu kupiłem motor Honda CB 400 Super Four, trochę pochopna decyzja ale moto bardzo ładne i fajnie się prowadzi, wcześniej jeździłem trochę na jawie TS 350, ale to całkiem coś innego, stąd mam kilka pytań,

jak odpalam zimny moto to muszę dodać trochę gazu czy to normalne?

nie jestem pewien jaki olej? wydaj mi się że jakiś półsyntetyk, kupując motor i tak się napaliłem że zapomniałem się spytać o to i inne rzeczy (chociaż przed zakupem czytałem poradniki dotyczące zakupu motocykla)

przednie zawieszenie trochę skrzypi czy jakiś smarowanie pomoże?

czy rozgrzany silnik można zgasić od razu po jeździe czy lepiej poczekać chwilę niech ochłonie na wolnych obrotach?


z góry dzięki za pomoc,
mam nadzieję że ten szybki zakup to nie okaże się porażką :roll:
Honda CB 400 super four
zimmy
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/7/2008, 20:35
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez jot » 9/7/2008, 21:25

1. tak
2. 10w40 połsyntetyk
3. zmiana oleju w lagach
4. można

jak się pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ;]
"You`re an accident waiting to happen" | | http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M961749 | ______ | fzs 600
jot
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10/6/2008, 19:45
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez cezare » 9/7/2008, 22:14

jot napisał(a):1. tak
2. 10w40 połsyntetyk
3. zmiana oleju w lagach
4. można

jak się pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ;]


dupa jestem nie mechanik - ale jak skrzypi to przeca tam już nie ma oleju w lagach ;) ..poszły się paść uszczelniacze ?

ale jak przedmówca napisał :
jak się pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ;]
Avatar użytkownika
cezare
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez zimmy » 10/7/2008, 12:09

cezare napisał(a):
jot napisał(a):1. tak
2. 10w40 połsyntetyk
3. zmiana oleju w lagach
4. można

jak się pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ;]


**** jestem nie mechanik - ale jak skrzypi to przeca tam już nie ma oleju w lagach ;) ..poszły się paść uszczelniacze ?

ale jak przedmówca napisał :
jak się pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ;]


wlasnie sprzedajacy powiedzial mi ze niedawno wymienial uszczelki w przednim zawieszeniu, w drodze do domu po odebraniu moto bylo wszystko OK dopiero na drugi dzien zaczely szkypiec.
jak co to wymiana oleju to nieproblem sa tam srubki na dole do spuszczenia oleju, a na gorzez zeby olej wlac, niewim tylko jaki olej i ile sie go tam wlewa.

sorry za brak polskich znakow w pracy niemam ich na kompie.

pozdrowienia i dziki za pomoc
Honda CB 400 super four
zimmy
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/7/2008, 20:35
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Saimek » 10/7/2008, 17:07

co do odpalania przy zimnym to poszukaj dzwigienki ssania :)
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adrianCB » 13/7/2008, 22:53

Ja bym polecił zamiast syntetyku mineralny olej... bo domyślam się że moto nie jest pierwszej świeżości. Dobry minerał będzie bardzo dobry :) Co do skrzypienia to pojeździj troche i zobacz co tak na prawdę skrzypi... może poroś kogoś aby pobujał Ci motorem a Ty nasłuchuj... myślę że to jakaś bzdura...
adrianCB
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 16/2/2008, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez zimmy » 16/7/2008, 18:16

olej, filtr oleju, klocki hamulcowe, wymienione, jeszcze ten przednie lagi w serwisie powiedzieli że trzeba wymienić sprężyny cena nie jest astronomiczna wiec w najbliższym czasie się zrobi.

jeszcze jedno pytanie dotyczące samej jazdy na motorze, chodzi mi o obroty silnika, wychodzi na to że przy prędkości 100 km/h obroty na 6biegu są około 7000 tyś. trochę dużo jak na prędkość do jazdy turystycznej, chociaż może to tylko nawyk z jazdy autem gdzie jeździ się z obrotami o połowę mniejszymi, czy tak to się ma z motorami właśnie?

pozdrowienia
Honda CB 400 super four
zimmy
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/7/2008, 20:35
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez gray wolf » 16/7/2008, 18:36

zimmy napisał(a):[...]

jeszcze jedno pytanie dotyczące samej jazdy na motorze, chodzi mi o obroty silnika, wychodzi na to że przy prędkości 100 km/h obroty na 6biegu są około 7000 tyś. trochę dużo jak na prędkość do jazdy turystycznej, chociaż może to tylko nawyk z jazdy autem gdzie jeździ się z obrotami o połowę mniejszymi, czy tak to się ma z motorami właśnie?

pozdrowienia



W motorach, o ile nie są to czopery, jeździsz zazwyczaj z wyższymi obrotami niż w samochodzie. Chociaż moja cebula do 100km/h na szóstce ma ok. 4,5tys. (Jak jest o jej młodszej siostry to nie wiem :roll: )
Ale i tak do dynamicznej jazdy kręcę ją do ok. 7 tys. obrotów. Tam ma najwyższy moment.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez adrianCB » 16/7/2008, 23:09

Jak na 400tke 7000 obr/min przy 100 km/h to chyba normlana wartość, może troszkę za dużo, ale tak samo jak w autach, ilość obrotów przy danej prędkości zależy od stopnia przełożenia skrzyni biegów. W krótkich skrzyniach masz wyższe obroty i biegi szybciej się kończą ale pozwalają szybciej się rozpędzać. Możesz też sprawdzić czy u siebie nie masz czegoś pokombinowanego z zębatkami, może na tyle masz mniejszą zębatke niż powinna być oryginalnie i stąd te wysokie oborty.
adrianCB
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 16/2/2008, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kucyk » 26/7/2008, 10:40

@ zimmy odezwij się do mnie na gg 5137279 zawsze niewidoczny ,mam tą samą cebulke to pogadamy.Narqa :lol:
kucyk
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/10/2007, 09:11



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na gr