Zobacz wÄ…tek - Jazda bez prawka !
NAS Analytics TAG

Jazda bez prawka !

Przepisy, prawo
_________

Jazda bez prawka !

Postprzez snikers1818 » 25/9/2005, 08:55

już mam prawko i teraz post stał się tylko teorią :) ale widze że i tak ma spore powodzenie . ale piszcie co o tym sądzicie
Ostatnio edytowano 17/10/2007, 07:18 przez snikers1818, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań


Postprzez MaroÅ„ » 25/9/2005, 14:00

nie wiem ale wydaje się że konsekwencje mogą być
różne - zależy czy tylko Cię złapią na rutynową kontrolę, czy rozjedziesz 5-o latka na pasach.
a tak w ogóle to mam do ciebie pytanie:
czy znasz przepisy ruchu drogowego ?

bo wydaje mi się być to problemowe
wśród kierowców "ścigaczy" w wieku lat 15
wczoraj np. wyjechałem sobie z domku
klekotem (ford fiesta 90r) i jeszcze przy furtce
kiwałem piętnastoletniemu sąsiadowi na Honda translap jechał sobie do miasta za mną
kiedy zatrzymałem się przed przejęciem dla pieszych zobaczyłem że debil leży na mojej tylniej szybie - nie spodziewał się że zatrzymam się
przed przejściem kiedy tuż za nim nie ma przejazdu
i utwozył się korek, myślał że stanę na pasach
kiedy stado starych OM chce przeprawiać się na targowisko.
odpuściłem mu zgnity błotnik fiesty,
darowałem spokuj u ojca,
ale co gdyby wszysko odbywało się szybciej ?
amator trakcji
Maroń
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22/9/2005, 21:24
Lokalizacja: Polska c


Postprzez bccult » 25/9/2005, 14:39

za jazde bez prawka moga Ci dac mandat jakis nie duzy chyba ze 200 zł... i moga skierowac wniosek do sądu na twoich starych za dopuszczenie Cie do ruchu.... i wtedy twoi starzy maja sprawe w sądzie...
Yamaha YZF600r Thundercat | http://bikepics.com/members/kulus/
Avatar użytkownika
bccult
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7/9/2005, 17:45
Lokalizacja: Opole lubelskie

Postprzez snikers1818 » 26/9/2005, 21:55

Przepisy ruchu drogowego mam w małym palcu bo jeżdże po drogach już z 3 lata tylko wecześniej motorowerem aprilią rs 80 i obsługiwać mocny sprzęt też potrafie bo jężdże na toże poznań r6 i nie mam żadnych problemów z jazdą więć tu tylko o niebieskich chodzi czy przy rutynowej kontroli bez łamania przepisów warto mi przed nimi uciekać czy też lepiej się zatrzymać i nie ryzykować życia bo troche rozumu jeszce mam a poprostu nie chce narażać moich rodziców na jakeś szczególne koszty czy nieprzyjemnośći i czy jak mnie złapią to będe mógł po skączeniu 18 zrobuić bez problemowo prawko ?
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PajÄ…k » 26/9/2005, 22:32

zdaje sie ze chyba nie ale wszysttko zależy od smerfów i ewentualnie sądu możesz dostać kilkuletni zakaz robienia prawka ale nie od momętu gdy cie zlapali ale od momętu skończenia 18 tak mi sie pzynajmniej wydaje
ps. sorka za błędy
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez makus » 27/9/2005, 06:26

Przy zwykłej kontroli (nie ma już takich, zawsze zatrzymują z jakiegoś powodu...) dostajesz na wstępie 3 lata odroczeia od 18 roku życia. Jeśli będziesz uczestniczył w wypadku (nie ważne, że nie z Twojej winy - przy braku prawka wina jest automatycznie Twoja nawet jak Ci z premedytacją w dupę wjedzie) od 5 lat w górę... No i oczywiście ubezpieczenie nie wypłaci NIC (nawet AC o ile się nie mylę).
Avatar użytkownika
makus
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2/9/2005, 08:27
Lokalizacja: z ulicy

Postprzez bloodthristy » 27/9/2005, 07:51

A mandat jest 500, lecz w twoim przypadku to raczej wniosek do Sądu Dla Nieletnich bo mandatem można karać od 17 lat, odroczenie prawka i pozatym równoległa sprawa dl rodziców. Więć nie wiem czy opłaca ci się jeździć bez prawka. - Policjant
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać........

Honda CBR 600 F4i Sport :)
bloodthristy
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27/9/2005, 07:44
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Postprzez PajÄ…k » 27/9/2005, 16:56

Miał szczęście ale i na niego pżyjdzie kolej jeździ bo jeździ wsadzić go pżecież niemogą ale czy napewno nic mu niezrobili ?
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez snikers1818 » 27/9/2005, 19:08

jaki z tego wniosek? nie dać sie złapać ! :wink:
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kaja » 27/9/2005, 20:25

i dać się zabić, bo w furii, że nie mogą Cię złapać drzwi otworzą na przykład
good idea :wink:

jeśli chodzi o jazdę bez prawka ja osobiście nie polecam.
Sama jeździłam dopóki mnie nie zatrzymali, mało przyjemne
doświadczenie.
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Kaja » 27/9/2005, 20:26

i dać się zabić, bo w furii, że nie mogą Cię złapać drzwi otworzą na przykład
good idea :wink:

jeśli chodzi o jazdę bez prawka ja osobiście nie polecam.
Sama jeździłam dopóki mnie nie zatrzymali, mało przyjemne
doświadczenie.
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez snikers1818 » 28/9/2005, 21:31

No z tymi drzwiami to masz racje i od tego czasu ich nienawidze :twisted: no i wiem że niebezpieczne ale jakoś do szkoły dojechać musze :D a autobusy jakoś mało kuszą z gotową do jazdy r6 w garażu. No nic, będe jakoś kombinował
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Benek929 » 28/12/2005, 00:41

hehe snikers to widze ze ty jestes taki sam kolo jak ja jezdzilem na gpz 500 a teraz na cbr600 f4i słuchaj sprawa jest prosta w miejscach w ktorych wiesz ze stoja gliny zwalniasz aha i co wazne jezdzij z ubezpieczeniem przegladem i maszyna musi byc w 100 procentach dopuszczona do ruchu czyli takie zeczy jak niebieskie postojowki odpadaja no i pamietaj o dobrych oponkach bo do tego sie dopiepszaja a jak juz cie zatrzymaja to powiedz ze motocykl jest ojca i ze nie pozwala ci jezdzic ale ty go poprostu porzyczyles a ojciec o niczym nie wie dzieki temu nie bedzie takiego duzego dymu a ciebie nie ukaraja bo nie masz 18 i bedzie wszystko git tylko pamietaj r6 to jest potega i na drodze trzeba myslec i na to nie ma mocnych takze na drodze lepiej jezdzic bezpiecznie bez palowania sprzetu ja tez mam 15 lat i tez jezdze po drogach ale zawsze trzeba myslec nad tym co sie robi wiem ze to brzmi wapniacko ale niestety tak jest pozdro bro i zycze tyle samo wyjazdow co powrotow wiem ze to nie skladne wyszlo ale sie spieszylem :D:D:D
one man one bike one street one love
Benek929
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 27/12/2005, 23:15

Postprzez Benek929 » 28/12/2005, 00:43

aha i mam do ciebie snikers jeszcze jedna sprawe powiedz mi jak sie dostac na tor poznan w sensie co trzeba zrobic zeby sie zapisac do jakiegos klubu albo co zeby mozna bylo jezdzic ile to kosztuje itd pozdro
one man one bike one street one love
Benek929
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 27/12/2005, 23:15

Postprzez snikers1818 » 28/12/2005, 06:41

napisałem w temacie który wystawiłeś pozdrawiam
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Enigma » 7/1/2006, 00:09

Mandat za jazde bez prawka faktycznie jest 500 ,chyba ze polowe nizsza lapowka;)czasem pierwszym razem konczy sie na pouczeniu tak zwanym ale trzeba miec szczescie, raczej nie odraczaja uzyskania prawajazdy nawet w przypadku wypadku chyba ze w gre wchodzi alkohol wtedy jest zakaz,w przypadku niepelnoletnich zakaz biegnie od 18 roku zycia,na bank sprawasadowa w sadzie dla nieletnich
"Quod me nutrit, me destruit"
Enigma
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/1/2006, 23:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Enigma » 7/1/2006, 00:13

jezdze na zakazie pod rygorem 6 mies wiezienia wiec akurat przerobilam sporo z tych tematów w praktyce w ostatnich latach co i jak z tym jest ,chociaz autami nie jednosladami,motocykl kupuje dopiero teraz
"Quod me nutrit, me destruit"
Enigma
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/1/2006, 23:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Enigma » 7/1/2006, 00:30

Z mandatami bywa róznie,w przypadku braku pełnoletności teoretycznie mozna wystawic mandat zamiast kierowac do sądu sprawe o przestepsto czy wykroczenie, jesli sie chce,akurat nie mialam problemu z mandatami jako nieletnia wiec pewna nie jestem ale powinno sie dac wystawic mandat np rodzicom badz nawet sprawcy jesli ktos nie chce robic problemu.Tak mysle,dlatego ,iz o ile wiem jest dosc duza swoboda w tych mandatach,wiele razy wystawiano mi nizszy mandat niz 500 i np nie kierowano sprawy do sadu chociaz praktycznie w przypadku zlamaniazakazu prowadzenia pojazdow policja moze to zrobic bo to juz nie jest jazda bez uprawnien ale przestepstwo w takiej sytuacji a nie robiono tego(do czasu) wiec jest dosc duza dowolnosc w podejsciu.. Za udostepnienie pojazdu osobie niepelnoletniej i bez uprawnien jest kara to a propos moze byc kolejna sprawa w sadzie. Uwaga do ubezpieczenia-nie tylko nic nie wyplaci w przypadku wypadku tj wyplaci poszkodowanemu ale zaząda w niedlugim czasie tzw regresu czyli zwrotu tej kwoty od niepelnoletniego i/lub prowadzacego pojazd bez prawa jazdy badż od jego rodziców. Procesuje sie wlasnie z PZU z uwagi na dawny wypadek bez prawa jazdy gdzie za zbicie reflektora i pogiecie blachy w autobusie odrobine wycenili sobie na 15 tys i teraz żądaja zwrotu..i strasza komornikiem i sądem,akurat sie okazalo ze robia do tego przekret na tej kwocie ale takich psraw sie zzalozenia nie wygrywa wiec ostroznie z wypadkami
"Quod me nutrit, me destruit"
Enigma
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/1/2006, 23:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez melon19 » 8/1/2006, 09:34

Nie wiem jak sprawa ma się z mandatem, ale jeżeli policja złapie cie bez prawa jazdy, to wzywany jest twój prawny opiekun. I dopiero jego policja się pyta czy zezwolił ci na jazde po drogach publicznych, jeżeli powie że tak - to wtedy zostaje na niego nakładany mandat (i chyba sprawa w sądzie), a jeżeli powie że nie wyraził zgody to kierowana jest sprawa przeciwko tobie do sądu dla nieletnich.
melon19
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/1/2006, 09:21

Postprzez Enigma » 8/1/2006, 15:31

mozliwe.teoretycznie jest tylko taka mozliwosc ze dadza sobie spokoj z wzywaniem kogokolwiek i wystawia 15 latkowi mandat dla swietego psokoju,bardzo mozliwe ze tak nie zrobia bo od razu wiadomo ze jest to odstepstwo od procedury takiej jaka opisales a nikt sie nie chce podkladac ale jakby wystartowac z przyzwoita lapowka to moze problem bysie rozwiazal od razu i bez rozmowy o mandatach kto wie
"Quod me nutrit, me destruit"
Enigma
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/1/2006, 23:59
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê