Zobacz wÄ…tek - Pierwsza wyprawa
NAS Analytics TAG

Pierwsza wyprawa

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Pierwsza wyprawa

Postprzez sajberek » 28/6/2008, 18:31

Hej,

Jestem świeżym motocyklistą. Niebawem wybieram się w niedaleką co prawda trase ale to będzie mój pierwszy wypad 350km, Warszawa-Ustroń. Niewiem czy to dobre miejsce na taki post, ale co polecili byście świeżym kierowcom udającym się w swoją pierwszą większą podróż? Na co zwracać uwage? Jak jechać? Lepiej szybciej lewym pasem? Wolniej prawym?
Piszcie wszystko, co może pomóc początkującym kierowcom 2ch kułek ;)

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
sajberek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26/4/2008, 19:19
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez wilkacy » 30/6/2008, 12:50

Co prawda ja to latam w koło komina, ale ... Zawsze Ci bardziej doświadczeni polecają tym miej doświadczonym: karta kredytowa lub ekwiwalent.

Powodzenia.
Pozdrawiam,
wilku

Ps. Ten brzydal w awatarze to naprawdÄ™ ja.
Avatar użytkownika
wilkacy
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/1/2008, 11:23
Lokalizacja: Toruń


Podpowiem...

Postprzez michalw80 » 30/6/2008, 18:39

Cześć,
ja właśnie wróciłem z 415 km wyprawy w jedną stronę i 415 km w drugą. Też jestem początkujący, ale podzielę się swoimi przemyśleniami, skoro tak pusto w tym wątku.

Przede wszystkim:
1. napompuj dobrze koła, nasmaruj łańcuch. Ja to nawet wziąłem halogen do kierunkowskazu (mam niestandardowy larssona i w trasie w małych miejscowościach przy dowolnej glebie, kiedy kierunkowskazy uwielbiają pękać, na pewno bym drugiego nie kupił), bezpieczniki i śrubokręt, ale to chyba już przesada.
2. przyjmij bardzo dużo zapasu czasu - jedziesz pierwszy raz, jesteś nieprzyzwyczajony i jeśli masz do tego sportowe moto to na pewno ciało będzie się prosić o odpoczynek - ja dla przykładu z obiadkami i wypoczynkiem 415 km zrobiłem w prawie 8h (samochodem max. 5,5h). Chcesz czerpać przyjemność z jazdy, a nie śpieszyć się ponad miarę, marznąć i męczyć, prawda?
3. ciuchy, ciuchy i jeszcze raz ciuchy - nie wiem, w jakich latasz, ale jeśli zakładasz jeansy to generalnie gorąco itd. to nie zdziw się, jak po dłuższej jeździe, dużych prędkościach i dużym wietrze będzie ci straszliwie zimno - koniecznie weź motocyklowe, chociaż do kufra. Podobnie kominiarka.

Powodzenia :).
Michał
Kawasaki ER-5
Avatar użytkownika
michalw80
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14/9/2007, 20:46
Lokalizacja: Mysiadło k/Warszawy

Postprzez paulmoto » 1/7/2008, 18:22

...chlopaki prosze was jeansy zostawcie w domu!
Skoro jest motocykl - bedzie podroz... ''dobra'' i ''bezpieczna'' odziez to podstawa.....
Szerokiej drogi sajberek :-)
Życie jest Bogiem,podróże nałogiem,prędkość zabawą,MOTOCYKL PODSTAWĄ! :-)
paulmoto
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22/12/2006, 02:30

Postprzez skuter66 » 10/7/2008, 08:14

Witajcie,

w weeneknd zrobilem na swojej Suzuku gs 500 małaą traskę czylu 1000 km. tak jak juz koledzy napisali odzież to podstawa. Ja jadac lightowo łykam 300 km w jakies 4 h. Ale mozna i 8 zalezy jak sie jedzie. 1 postoj na 10 min czy 5 po 20 min :)
W taka traske wziabym przedewszystkim (pomijajac podstawowa odzież)
- KOMBINEZON PRZRECIW DESZCZOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - zawsze jak jade dalej niz 100 km to mam go w kufrze. A oprocz tego - karta płatnicza ;)
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...
skuter66
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20/4/2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sajberek » 21/7/2008, 19:23

Dzięki wszystkim za rady :) Oczywiście ciuchy miałem motocyklowe ;)Kombinezon przeciwdeszczowy by sie faktycznie przydał, niby miałem przeciwdeszczowe podpinki ale deszcz mnie zastał w takim miejscu, że zanim dojechałem do stacji paliw byłem totalnie przemoczony :D W każdym razie fajnie mi się jechało... jechałem powoli 120km/h udało mi się dotrzeć w około 5 - 6 godzin, głównie przez ten deszcz.

Pozdrawiam,
M.
Avatar użytkownika
sajberek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26/4/2008, 19:19
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê