Zobacz wÄ…tek - UrzÄ…d skarbowy-podatek od dochodu
NAS Analytics TAG

UrzÄ…d skarbowy-podatek od dochodu

O wszystkim
_________

UrzÄ…d skarbowy-podatek od dochodu

Postprzez martix » 18/7/2008, 12:59

Jako, że jestem czytelnikiem waszego forum (czasem napisze jakiś komentarz :) ) chciałbym się zapytać jak to jest z podatkiem od dochodu. Jestem prawie studentem, czasem sprzedam coś na allegro (niedrogie rzeczy, góra 100zł) a także pracuje w te wakacje. Ile mogę zarobić w ciągu roku by się Urząd Skarbowy nie przyczepił i nie płacić jakiś podatków. Gdzieś słyszałem, że to jest ok. 2000zł innym razem, że ponad 3000zł.
martix
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9/5/2007, 14:44


Postprzez gray wolf » 18/7/2008, 13:44

"Podatek dochodowy" płacisz od udokumentowanych dochodów.
Natomiast przy sprzedaży na Allegro mogą Cię ścignąć za "Podatek od Czynności Cywilno-Prawnych". Powinieneś taki odprowadzać, jeżeli "okazjonalnie" sprzedajesz cokolwiek za kwotę (chyba) 1000 PLN lub gdy suma transakcji w miesiącu przekracza tę kwotę.
"Podatku od Czynności Cywilno-Prawnych" nie musisz odprowadzać, gdy handlujesz zarobkowo i właśnie płacisz "Podatek Dochodowy". Ale na to musisz mieć papiery :roll:
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka


Postprzez zdzichu123 » 18/7/2008, 15:53

Przecie Allegro.pl pobiera podatek od kazdej sprzedanej rzeczy prawda? I w jeszcze pobieraja oplate za wystawienie aukcji i placi sie rachunek co 3 miesiace chyba, wiec w czym problem? Przy sprzedazy na allegro napewno niemusisz sie rozliczac z Urzędem Skarbowym :) A dorywcza robota w wakacje i tak w wiekszosci przypadków jest "na czarno" wiec problemu niema :D Pozdrawiam
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez martix » 19/7/2008, 12:02

A jeszcze jedno. Jak jest umowa-zlecenie to także nic nie musze się rozliczać? Podobno mogę odpisać sobie podatek i w przyszłym roku mi go zwrócą. Prawda?
martix
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9/5/2007, 14:44

Postprzez Krejzi.Mery » 19/7/2008, 14:15

Prawda.
Co miesiąc osoba/firma, która "podpisuje" z Tobą zlecenie wysyła do US Pita. Oczywiście przy założeniu, że robi to choć w połowie legalnie. Czasami pracodawcy spisują umową na minimalną kwotę (żeby w ciągu roku nie przekroczyć kwoty wolnej bodajże). Jeśli wiesz, że masz legalną umowę i dostajesz do tej umowy Pit musisz się rozliczyć na początku nast. roku. Warto (a nawet trzeba, z oczywistych względów) to zrobić, a i zazwyczaj zwrot takiego nadpłaconego podatku jest całkiem spory.
A' propos wysokości zarobku zwalniającego z płacenia podatku dochodowego: to jest to ta "kwota wolna", w tym roku to jest 3089,00. Jeśli nie przekraczasz tego pułapu możesz dostać część nadpłaconego w ciągu roku podatku. Jak łatwo policzyć, umowa na/mc nie powinna przekroczyć ~257zł.
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê