Zobacz wątek - Kupno jawki, niezapłacone oc, zmarły właściciel pilne!!!
NAS Analytics TAG

Kupno jawki, niezapłacone oc, zmarły właściciel pilne!!!

Przepisy, prawo
_________

Kupno jawki, niezapłacone oc, zmarły właściciel pilne!!!

Postprzez Dziambyt » 18/7/2008, 11:47

Witam
Mam możliwość zakupu jawki 50 zarejestrowanej na starszego pana, który już niestety nie żyje. Motorek ma teraz jego wnuk. Do jawki jest tablica i dowód rejestracyjny, ale jest właśnie problem z właścicielem. Z tego co mi wiadomo żadnej umowy dziedek-wnuk nie było. Co należy teraz zrobić? Napisać umowę z dziadka na mnie? Czy z dziadka na wnuka i z wnuka na mnie? Dodatkowo przez kilka lat nie było opłacane ubezpieczenie OC. Czy ja jako nowy właściciel muszę opłacić nieopłaconą wcześniej składkę?
I jakby ktoś mógł powiedzieć: jakie będą to koszty? (zarejestrowanie i pierwsze opłaty, ile oc za coś takiego)

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź (bo oferta nie czeka) :o[/b]
Dziambyt
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/7/2008, 11:34


Postprzez gray wolf » 18/7/2008, 13:33

Po pierwsze to ten pojazd ma właściciela. Powinien on zostać mu nadany w sądzie podczas ustalania spadku po dziadku. Jeżeli takiego posiedzenia o ustalenie spadku nie było, to spadkobiercy muszą najpierw je wytoczyć. Na tym postępowaniu ustali się, kto jest właścicielem pojazdu (i ilu tych właścicieli tak naprawdę jest). Ty możesz kupić pojazd dopiero od właściciela (właścicieli).

Jak jest w tym przypadku z OC to nie wiem, ale ktoś będzie musiał zapłacić zaległe składki.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka


Postprzez CeBeRek » 18/7/2008, 19:43

Na pewno Ci sprzedać tego nie może.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê