Zobacz wątek - Wyścigi motocyklowe.
NAS Analytics TAG

Wyścigi motocyklowe.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Wyścigi motocyklowe.

Postprzez Cube » 15/7/2008, 18:57

Witam!
Mam 17 lat i planuje rozpoczac przygode z wyścigami motocyklowymi w zwiazku z tym kieruje kilka pytan do bardziej doswiadczonych uzytkownikow jednosladow. Chcialbym wiedziec od czego mam zaczac.. konkretnie podstawy: wstapic do klubu ? W jaka maszyne sie zaopatrzyc? ? Gdzie najlepiej zaczac i oczywiscie Jak !? Jakie sa mniej wiecej koszty ? Czy tory wiscigowe udostepnione sa dla motocyklistow z poza zespolow, czy mozna jezdzic 'na wlasna reke' ? Czy w kuj-pom jedyny tor znajduje sie w poznaniu ? .. To chyba wszystko co chcialbym wiedziec jesli o cos waznego niezapytalem prosze o oswiecenie :wink: .. (szukalem podobnych tematow ale nie moglem nic znalezc, jesli jest juz podobny temat prosze o link).
Cube
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2008, 12:37
Lokalizacja: Inowrocław


Postprzez CeBeRek » 15/7/2008, 20:01

Za poźno żeby zaczynać przygodę z wyścigami.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia


Postprzez xyzzz » 15/7/2008, 20:03

spróbuj w Zipp Racing, co prawda tam wyłania się talenty z jazdy na skuterach, ale zawsze coś;) a i nie wiem jakie sa przedzialy wiekowe w tych zawodach
xyzzz
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/6/2008, 11:09

Postprzez silver » 15/7/2008, 21:26

Na ściganie nigdy nie jest za późno, moim zdaniem, kwestia raczej w jakiej to formie by miało być przedłożone.

viewtopic.php?t=16142&highlight=r125+cup

albo

http://www.aw.poznan.pl/akademia/sportowa.html

Też trochę przydatnych informacji może znajdziesz.

Z tego co pamiętam CBR125 jakiś Cup był ale nie wiem jak to wygląda w tym sezonie, więc nie będę Ci mącił w głowie.

Pozdrawiam.
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez 418NV » 15/7/2008, 22:06

CeBeRek napisał(a):Za poźno żeby zaczynać przygodę z wyścigami.


Dla ciebie, moze tak. :roll:

Dla niego, pelne zycie przed nim. Ja nie zaczylem sie scigac do 24 roku zycia. Nie jestem Rossi, ale frajde mam. Profesionaly np. Troy Bayliss zacza sie scigac jak mial 23 lata.

Cube, jedyne co ci moge poradzic to jest ze to jest sport dla ludzi z duzymi kieszeniami. Wienc jak chces wytszymac dulzej jak pare wysciguw, to musisz sobie kupic motocykl maly i latwy na oponah. Takze sobie znalesz tor blisko domu. Jeden z najwienkszych kosztuw moich sa opony i benzyna dle trasnportu spszentu.
418NV
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/7/2008, 03:10

Re: Wyścigi motocyklowe.

Postprzez gray wolf » 15/7/2008, 22:15

Cube napisał(a):[...]
Czy w kuj-pom jedyny tor znajduje sie w poznaniu ? .. To chyba wszystko co chcialbym wiedziec jesli o cos waznego niezapytalem prosze o oswiecenie :wink: .


Ponieważ prosisz o oświecenie to tak tylko "oświecę": Poznań nie leży w kujawsko-pomorskim :?
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez CeBeRek » 15/7/2008, 22:25

418NV napisał(a):
CeBeRek napisał(a):Za poźno żeby zaczynać przygodę z wyścigami.


Dla ciebie, moze tak. :roll:

Dla niego, pelne zycie przed nim. Ja nie zaczylem sie scigac do 24 roku zycia. Nie jestem Rossi, ale frajde mam. Profesionaly np. Troy Bayliss zacza sie scigac jak mial 23 lata.

Cube, jedyne co ci moge poradzic to jest ze to jest sport dla ludzi z duzymi kieszeniami. Wienc jak chces wytszymac dulzej jak pare wysciguw, to musisz sobie kupic motocykl maly i latwy na oponah. Takze sobie znalesz tor blisko domu. Jeden z najwienkszych kosztuw moich sa opony i benzyna dle trasnportu spszentu.


I oczywiście jesteś dyslektykiem? Masz na to papiery i nie widzisz czerwonych podkreśleń ?
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Cube » 15/7/2008, 22:31

Ceberek : Ujme to tak - moze zapozno moze i nie .. na motorach jezdze juz troche czasu ale co prawda nie scigam sie, ale jesli mam szanse to pragne tego sprobowac :) .

xyzzz : Chodzilo mi konkretnie o motory .. lubie skuterki :) ale co do wyscigow na nich to niewidze siebie w tym. :wink:

silver : Dzieki :wink:

418NV : Dzieki za odp. a co do tematu to prawda moze i nieosiagne jakis szczegolnych wyroznien ale napewno bede sie staral bo liczy sie przeciez pasja prawda ? :wink:

gray wolf : Sorki glupia pomylka z mojej strony.. poprostu szukalem najblizszego toru i czytalem o Poznanskim z tego wynika pomylka :wink:


Dzieki wam za odp.. a jesli ktos jeszcze mogl by napisac cos pomocnego to byl bym wdzieczny ... (moze jakies dobre kluby w kuj - pom ? / Jakie motorki polecacie w miare mozliwosci tanie , sprawdzone itp. poprostu dosc popularne na wyscigi (moze suzuki gs500? / honda cbr 125/ aprilia rs125? (pojemnosc jest mi obojetna:) ) :wink: )
Cube
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2008, 12:37
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez 418NV » 16/7/2008, 00:33

CeBeRek napisał(a):
418NV napisał(a):
CeBeRek napisał(a):Za poźno żeby zaczynać przygodę z wyścigami.


Dla ciebie, moze tak. :roll:

Dla niego, pelne zycie przed nim. Ja nie zaczylem sie scigac do 24 roku zycia. Nie jestem Rossi, ale frajde mam. Profesionaly np. Troy Bayliss zacza sie scigac jak mial 23 lata.

Cube, jedyne co ci moge poradzic to jest ze to jest sport dla ludzi z duzymi kieszeniami. Wienc jak chces wytszymac dulzej jak pare wysciguw, to musisz sobie kupic motocykl maly i latwy na oponah. Takze sobie znalesz tor blisko domu. Jeden z najwienkszych kosztuw moich sa opony i benzyna dle trasnportu spszentu.


I oczywiście jesteś dyslektykiem? Masz na to papiery i nie widzisz czerwonych podkreśleń ?


Niw wiem co ci lerzy z moim pisaniem, ale praszam ze muj Polski nie zdaje na twojim poziomie.

I jak widze ze czytasz moje wiadmosci, od jedengo moderatora do drugiego...prace twoja jako moderator jest sprawdzania tresci tematu, a nie krytykowac kogos gramatyke. Specjalnie jak kten tos nie pisze po Polsku od 15 lat...
418NV
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/7/2008, 03:10

Postprzez Cube » 16/7/2008, 09:48

Silver : Przeczytalem wszystko na zamieszczonych przez Ciebie linkach za co Ci bardzo dziekuje... wiele sie dowiedzialem... co do Fiat Yamaha Cup to postaram sie zebrac kase choc wiem ze nie bedzie latwo, no i moze uda mi sie wystartowac w 125 :D . Co do drugiego linku na temat akademi sportowej w poznaniu, napewno to przemysle, musze sie wiecej dowiedziec i sadze ze sie na to pisze :wink: .

Postaram sie jeszcze znalezc cos o cbr125 i innych ciekawych klasach na dobry poczatek. Jesli cos znajde to zamieszcze tutaj linki moze jeszcze komus sie przydadza.. :wink:


Chlopaki nie klucmy sie o gramatyke (sam niejestem geniuszem j.pol), piszmy o motocyklach. Zaowazylem ze co kilka tematow zaczyna sie debata o j.polskim i pierwotny temat zanika bo coraz wiecej osob wlacza sie w 'klutnie'.. taka moja skromna uwaga :wink:
Cube
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2008, 12:37
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez kagiva » 16/7/2008, 11:04

Cube rzycze wileu sukcesow i oczywiscie tego zebys zebral hajs a pozniej zdobyl jakiegos sponsora :) wiem jak to jest ze zbieraniem kasy bo sam zbieram na kat.A i motor :P trzeba wkoncu wybrac sie do roboty ;)
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez Cube » 16/7/2008, 20:49

Dzieki za to co mowisz no i zycze Tobie tez zdobycia postanowionego przez Ciebie celu .. a co do kasy to wiadomo trzeba ciezko pracowac i kombinowac zeby cos skolowac ale damy rade jak zwykle :wink: odrobina szczescia moze zdzialac cuda hehe :D . Staram sie powiekszac dzien w dzien swoja wiedze na temat sportów motocyklowych lecz nie powiem ze jest tego malo..
Cube
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2008, 12:37
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez Dominik_YZF » 16/7/2008, 21:10

418NV napisał(a):
CeBeRek napisał(a):
418NV napisał(a):
CeBeRek napisał(a):Za poźno żeby zaczynać przygodę z wyścigami.


Dla ciebie, moze tak. :roll:

Dla niego, pelne zycie przed nim. Ja nie zaczylem sie scigac do 24 roku zycia. Nie jestem Rossi, ale frajde mam. Profesionaly np. Troy Bayliss zacza sie scigac jak mial 23 lata.

Cube, jedyne co ci moge poradzic to jest ze to jest sport dla ludzi z duzymi kieszeniami. Wienc jak chces wytszymac dulzej jak pare wysciguw, to musisz sobie kupic motocykl maly i latwy na oponah. Takze sobie znalesz tor blisko domu. Jeden z najwienkszych kosztuw moich sa opony i benzyna dle trasnportu spszentu.


I oczywiście jesteś dyslektykiem? Masz na to papiery i nie widzisz czerwonych podkreśleń ?


Niw wiem co ci lerzy z moim pisaniem, ale praszam ze muj Polski nie zdaje na twojim poziomie.

I jak widze ze czytasz moje wiadmosci, od jedengo moderatora do drugiego...prace twoja jako moderator jest sprawdzania tresci tematu, a nie krytykowac kogos gramatyke. Specjalnie jak kten tos nie pisze po Polsku od 15 lat...


Ceberkowi jescze daleko do moderatora. Co do wyścigow, nigdy nie jest za poźno, przynajmniej na jakies amatorskie sciganie. Wejdź sobie na stronke poświęconej torowi, czy tam automobilklubu wielkopolskiego. Czytalem nawet ostatnio jakies artykuly na ten temat. Są organizowane rozne wyścici dla amatorow z rożnymi pojemnosciami, ale niech sie wypowie ktos bardziej zorientowany..
Ostatnio edytowano 17/7/2008, 07:07 przez Dominik_YZF, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez icid » 16/7/2008, 21:26

418NV napisał(a):Dla ciebie, moze tak. :roll:

Dla niego, pelne zycie przed nim. Ja nie zaczylem sie scigac do 24 roku zycia. Nie jestem Rossi, ale frajde mam. Profesionaly np. Troy Bayliss zacza sie scigac jak mial 23 lata.

Cube, jedyne co ci moge poradzic to jest ze to jest sport dla ludzi z duzymi kieszeniami. Wienc jak chces wytszymac dulzej jak pare wysciguw, to musisz sobie kupic motocykl maly i latwy na oponah. Takze sobie zalesz tor blisko domu. Jeden z najwienkszych kosztuw moich sa opony i benzyna dle trasnportu spszentu.


Niw wiem co ci lerzy z moim pisaniem, ale praszam ze muj Polski nie zdaje na twojim poziomie.
Słuchaj, poprawiłem tylko żałosne błędy ortograficzne, jest też cała masa stylistycznych, Bardzo prosze nie zalewaj nas tym syfem, który robisz z języka ojczystego,lub znajdź sobie program sprawdzający pisownie. Raz już zostałeś ukarany za to samo. Łamiesz w ten sposób regulamin, ja nie pisze na niemieckich forach bo kiepsko u mnie z niemieckim, może też powinnienneś znaleźć sobie forum w języku w którym potrafisz pisać. Zgłaszam do moderatora. :shock:
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez greddy » 16/7/2008, 22:02

ej panie icid.ja tobie nie wytykam bledow, jakie tobie rowniez sie zdarzaja, wiec nie rob tutaj za profesora naszego ojczystego jezyka :)
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez torowiec » 16/7/2008, 23:16

Cube radziłbym ci jednak na poczatek FYC 125 lub CBR125 CUP:
http://www.scigacz.pl/Puchar,Honda,CBR, ... ,5030.html
Jak najbardziej miescisz sie w przedziale wiekowym.Na kazdy inny puchar w Polsce 125 jest za słaba -zakładając ,ze masz ambicje walczyc o cos a nie tylko statystowac
Jesli masz juz troche doswiadczenia w jezdzie na drodze, i miałes okazje jezdzic czyms wiecej niz 125, mozesz spróbowac od sportowej 600, moim zdaniem idealna dla kogos ,kto juz troche panuje nad motocyklem i chce zacząc przygode z torem wyscigowym
Powodzenia
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Cube » 17/7/2008, 00:17

OK dzieki za link .. na gleboka wode narazie niechce sie zucac (chodzi konkretnie o 600ccm), poniewaz nie mam wprawy w wyscigach na torze.. w miare mozliwosci moge pojezdzic na wyzszych pojemnosciach raczej 'turystycznie' lecz nie na tor.. puki co :wink: .... co do FYC 125 oraz CBR 125 troszke o tym czytalem i sadze ze to sa konkurecje dla mnie lecz napewno duzym mankamentem sa pieniadze bo z czytanych tekstow sadze ze zorganizowanie odpowiedniej maszyny, oraz rzeczy organizacyjne nie wyniosa mniej niz 15tys. Zaowazylem takze ze wielu kierowcow, ktorzy odniesli juz sukcesy w swiecie sportow motocyklowych, pierwsze swoje trofea zdobywali w wieku okolo 15 lat (w miare przecietnie) .. takze sadze ze musze sie pospieszyc i nadrobic :wink: bo z tego wynika ze jestem juz 'stary' ( za kilka dni wskocze w 17 rok zycia :wink: ). Trzeba myslec pozytywnie :lol: .
Cube
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2008, 12:37
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez 418NV » 17/7/2008, 01:09

icid napisał(a):
418NV napisał(a):Dla ciebie, moze tak. :roll:

Dla niego, pelne zycie przed nim. Ja nie zaczylem sie scigac do 24 roku zycia. Nie jestem Rossi, ale frajde mam. Profesionaly np. Troy Bayliss zacza sie scigac jak mial 23 lata.

Cube, jedyne co ci moge poradzic to jest ze to jest sport dla ludzi z duzymi kieszeniami. Wienc jak chces wytszymac dulzej jak pare wysciguw, to musisz sobie kupic motocykl maly i latwy na oponah. Takze sobie zalesz tor blisko domu. Jeden z najwienkszych kosztuw moich sa opony i benzyna dle trasnportu spszentu.


Niw wiem co ci lerzy z moim pisaniem, ale praszam ze muj Polski nie zdaje na twojim poziomie.
Słuchaj, poprawiłem tylko żałosne błędy ortograficzne, jest też cała masa stylistycznych, Bardzo prosze nie zalewaj nas tym syfem, który robisz z języka ojczystego,lub znajdź sobie program sprawdzający pisownie. Raz już zostałeś ukarany za to samo. Łamiesz w ten sposób regulamin, ja nie pisze na niemieckich forach bo kiepsko u mnie z niemieckim, może też powinnienneś znaleźć sobie forum w języku w którym potrafisz pisać. Zgłaszam do moderatora. :shock:


Z tego co widze to nikt ci broni do muzgu nie trzyma zreby moje wiadomosci czytac. :wink:

Jestem tutaj poniewarz nie chcialem zapomniec jak pisac i czytac po Polsku zupelnie. Oczewiscie takze interesuje mnie stan hobbi motocyklowy w Polsce.

Jest troche smieszne, jak my mamy kogos na mojim forum ktury po Angielsku dobrze nie piesze, to nie jest durzy problem. Karzdy rozumie ze caly swiat nie muwi po Angielsku... A tu "robie syf z ojczestygo jenzyka". Buj sie Boga zeby ktos po Polsku doskonale nie umiaj pisac. Widze ze twuj horyzont myslenia jest dosyc waski.
418NV
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/7/2008, 03:10

Postprzez CeBeRek » 17/7/2008, 16:02

Nie no Labiss dostał bana bo miał 3 ostrzeżenia, a ten robi z moderatorów idiotów i dalej jest na forum...
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez SQ » 17/7/2008, 16:07

a nie jedzie Ci tu jakąś prowokacją?
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr