Zobacz wÄ…tek - Ciekawostka VN 1500 classic. Pomocy!!
NAS Analytics TAG

Ciekawostka VN 1500 classic. Pomocy!!

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Ciekawostka VN 1500 classic. Pomocy!!

Postprzez Fatman76 » 9/7/2008, 17:21

Witam

Panowie proszę o pomoc!! Zaobserwowałem dziwną rzecz i kompletnie nie wiem o co chodzi!Kiedy jadę sobie bardzo szybko i zatrzymuje się gwałtownie np. na pasach albo przed skrzyżowaniem ostro hamując przodem i moto ostro nurkuje wtedy dochodzi do "bujnięcia"- norma, ale czasami na 1-2 sekundy zapalają mi się kontrolki od oleju i płynu chłodniczego. Kolega twierdzi że to jakieś zwarcie w elektryce a mi się wydaje że to jest związane z siłą bezwładności.
Co do oleju to może olej przesuwa się chwilowo w tył silnika i smok nie
zasysa ale jak to wytłumaczyć w odniesieniu do płynu chłodniczego, przecież to nie jest kontrolka od ciśnienia płynu tylko temperatury. Dziwna sprawa i nie wiem co robić, a może ma ktoś inny pomysł? Gdy jade normalnie, hamuje delikatnie nic takiego się nie dzieje, tylko w przypadku bardzo ostrego hamowania i dochamowywania przodem.


Michał
Fatman76
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9/7/2008, 17:17
Lokalizacja: Tarczyn


Postprzez Terror » 9/7/2008, 18:51

IMO problem bardziej elektryczny niż płynów. Nawet niski poziom płynu chłodzącego nie powinien dawać takich objawów
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa


Postprzez Fatman76 » 9/7/2008, 19:28

dzięki, ale jak wyjaśnić to że dzieje się to tylko podczas ostrego "nurkowania" motoru ???
Fatman76
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9/7/2008, 17:17
Lokalizacja: Tarczyn

Postprzez Fatman76 » 9/7/2008, 20:28

oki, brzmi logicznie :) tym bardziej że ostatnio pojawił się kolejny problem z moim moto: czasami podczas jazdy moto szarpie tak jakby na chwilke nie dostawał paliwa, nie było iskry albo nie palił jeden gar, zwyczajnie przerywa. w takim razie jutro od rana biorę się do roboty :) . wielkie dzięki za pomoc!!

mam jeszcze mały problemik ze swoim drugim moto, jest to stary kz 650, moto nie pali na jednym garku, zalewa świece i mocno strzela w gaźnik na tym właśnie garku. myślałem że to zawory no i zwaliłem głowice , ale po złożeniu jest to samo, co to może być, zapłon, gaźnik???

sorki , że Cię tak wykorzystuje :) ale widzę że jesteś mocny w temacie a ja już po nocach nieśpie taki jestem wq.iony, dwa motory a jeździć nie ma czym :)!!!

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!
Fatman76
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9/7/2008, 17:17
Lokalizacja: Tarczyn

Postprzez kulkagsx1200 » 9/7/2008, 20:56

do vulcana zastosuj jakis srodek penetrujacy inst. el. popsikaj po kostkach i laczeniach ,szczegolnie masowe wszelkie sprawdz.

a w kzcie byc moze masz cos z gaznikiem ? jesli zalewa go benzyna , bo jesli swieca zalewa sie olejem to cos z pierscieniami i cylindrem skoro glowiuca dobra .
powodzenia
suzuki gsxr1100 olejak | wrangler 4.0 | http://www.bikepics.com/members/kulka/
Avatar użytkownika
kulkagsx1200
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/6/2006, 19:06
Lokalizacja: ok.strzelina

Postprzez Fatman76 » 15/7/2008, 10:08

Witam ponownie!!

Pisze bo temat ciągle nie daje mi spokoju no i pojawiły się nowe fakty w sprawie migajacych kontrolek przy "nurkowaniu".
Wczoraj po wymienie oleju odpaliłem moto i zauważyłem, że kontrolki olej/płyn-chłodniczy zgasły razem. Z doświadczenia wiem, że to normalne że po wymnianie filtra/oleju zanim moto napompuje sobie ciśnienie trwa to kilka sekund, ale dlaczego kontrolka płynu zgasła dokładnie w tym samym momencie co kontrolka oleju po kilku sekundach???? czyżby potwierdzało to problem z elektryką???

Znajomy powiedział mi też, że całkiem możliwe jest to, że kontrolki w VNie mierzą nie tylko cisnienie/temperaturę ale jednocześnie poziom tych płynów i w takim razie słuszna może być moja pierwsza teoria "siły bezwładności".

?????????
VN 1500 Classic
KZ 650 Custom Chopper
Fatman76
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9/7/2008, 17:17
Lokalizacja: Tarczyn



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê