Zobacz wÄ…tek - Trasa egzaminacyjna w Ciechanowie
NAS Analytics TAG

Trasa egzaminacyjna w Ciechanowie

Przepisy, prawo
_________

Trasa egzaminacyjna w Ciechanowie

Postprzez pistol » 20/6/2008, 11:53

24.06 zdaje egzamin w Ciechanowie. Jestem z Warszawy. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z egzaminu w Ciechanowie. Czy są jakieś fragmenty trasy, na które lepiej zwrócić uwagę?

Strasznie mi zależy, aby zdać za 1. razem, bo już w lipcu planuję trasę i prawko by mi się mocno przydało.

Z góry dzięki za pomoc...
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez sepo » 20/6/2008, 12:41

Ja zdawałem w Ciechanowie trasa jest łatwa. Ale są 2 momenty w których egzaminator Cię może uwalić.
1. W pewnym momencie będziesz jechał wiaduktem i już podczas zjazdu z prawej strony zacznie się nowy pas, który jest do skrętu w prawo i jazdy na wprost, musisz na niego zjechać.
2. Druga sprawa jedziesz wspomnianym wcześniej pasem przejeżdżasz przez skrzyżowanie no i jedziesz droga 2 pasmową tym jesteś na prawym. W pewnym momencie egzaminator będzie Ci mówił, że skręcamy w lewo ( do skrętu w lewo znów rozpocznie się nowy pas), więc nie przecinaj od razu przez dwa pasy tylko najpierw spokojnie zmień na lewy a potem zaraz się zacznie ten do skrętu w lewo i wtedy sobie na niego wjedź :wink:
Trochę to zawile wytłumaczyłem :) Jak będziesz miał problemy ze zrozumieniem tego co naskrobałem to zapraszam na gg
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki


Postprzez pistol » 21/6/2008, 15:54

Wielkie dzięki. Zwrócę na to uwagę.
Egzamin mam o 11.00. Do Ciechanowa pojadę na 8.00 i przejadę tę trasę ze dwa razy, aby nie było żadnego zaskoczenia.

Dam znać we wtorek jak mi poszło :D
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sepo » 21/6/2008, 16:06

Możesz przejechać sam, ale też możesz puścić się za kimś kto zadaje wcześniej. Stoisz przy ogrodzeniu i czekasz, aż moto i L-ka wyjadą na miasto a potem jedziesz sobie za nim spokojnie całą trasę. Ja tak zrobiłem :] Powodzenia życzę.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez pistol » 25/6/2008, 07:56

No i dałem się uwalić jak...

Gość o posturze niedźwiedzia, uwalił mnie na "przygotowaniu motocykla do jazdy". 2 krotnie źle nazwałem światła. Powiedziałem światło hamulca przedniego i światło hamulca tylnego.

... prawidłowa wersja jest światło hamulca podstawowego i światło hamulca pomocniczego ...

o dziwo nie powiedział mi tego od razu, tylko kazał usiąść na motor. Wykonałem wszystkie manewry. Manewry ocenił na bardzo dobre - bez zastrzeżeń.

Drugie podejście mam 7.07.

A propos jeżdżenia za egzaminem ... to się wycwanili jak zobaczą, że ktoś jedzie za egzaminem to po 3-4 skrzyżowaniach zatrzymują egzamin i czekają, aż ich wyprzedzisz...

Dodatkową obserwację jest to, że pozwalają sobie na zmiany trasy egzaminacyjnej... ale pewnie to jest dozwolone...
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CeBeRek » 25/6/2008, 13:54

No nic spróbujesz następnym razem, po prostu chciał Cie uwalić.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez sepo » 25/6/2008, 16:28

No to niezły burak z tego kolesia... Po prostu chciał Cię uwalić. Co do zmian trasy to nigdy o tym nie słyszałem w Ciechanowie. Powodzenia życzę następnym razem, nie daj się im. Pozdr
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez pistol » 26/6/2008, 13:24

Teraz nie dam się złapać na takich rzeczach. Wg obiegowej opinii wśród zdających, za drugim razem Warszawiaków przepuszczają.

Przede mną zdawał koleżka z Warszawy. To było jego drugie podejście. Za pierwszym razem nie zdał, bo po sprawdzeniu motocykla jak chciał ruszyć na placu nie okręcił głowy lewo/prawo...

Za drugim razem go puścili ... Życie...
Suzuki GSR600/Burgman 650 /Volkl Racetiger/BlackKnight Ion Storm
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez blatomasz » 26/6/2008, 16:51

Ja zdawałem wczoraj w ciechanowie i zdałem. Tak jak napisał Ci kolega wczesniej trasa na miescie jest banalnie prosta, wiec trzeba tylko sie postarac i wyjechac z placu. Najważniejsze jest machanie głową na lewo i prawo gdzie tylko sie da i przy kazdym ruszaniu bo jak tego nie bedzie to cie uwalą. Powodzenia!
Avatar użytkownika
blatomasz
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7/5/2007, 09:49
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez pistol » 27/6/2008, 13:17

Gratulacje! Ja atakuje temat jeszcze raz 7.07....
Suzuki GSR600/Burgman 650 /Volkl Racetiger/BlackKnight Ion Storm
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pistol » 8/7/2008, 11:11

Witam. Wczoraj zdałem egzamin w Ciechanowie.
Trafiłem na innego egzaminatora. Gość, po pierwsze, był normalny i to widać było od razu. Potem się nieco znudził. Szczególnie jak jeździłem na "ósemce". Ja naliczyłem ich min 8 zanim kazał mi przejechać na slalom.

Reszta poszła gładko. Trasa, rzeczywiście banalna. Ale dzięki Sepo za cenne komentarze, bo dzięki temu nie popełniłem żadnego błędu.

Kolejnych chętnych na egzamin w Ciechanowie uczulam tylko na hamulce w tamtejszej Yamaszce - prawie ich nie ma.

Przy manewrze hamowania awaryjnego, egzaminator kazał mi rozpędzić się do 50km/h i na sygnał zahamować. Ja głupi, rzeczywiście rozpędziłem się do 50 km/h i przez to moja droga hamowania się strasznie dłużyła ...., ale udało mi się zatrzymać tego grata.

Teraz czekan na kwit i planujÄ™ pierwszÄ… trasÄ™ :)
Suzuki GSR600/Burgman 650 /Volkl Racetiger/BlackKnight Ion Storm
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CeBeRek » 8/7/2008, 17:38

pistol napisał(a):Witam. Wczoraj zdałem egzamin w Ciechanowie.
Trafiłem na innego egzaminatora. Gość, po pierwsze, był normalny i to widać było od razu. Potem się nieco znudził. Szczególnie jak jeździłem na "ósemce". Ja naliczyłem ich min 8 zanim kazał mi przejechać na slalom.

Reszta poszła gładko. Trasa, rzeczywiście banalna. Ale dzięki Sepo za cenne komentarze, bo dzięki temu nie popełniłem żadnego błędu.

Kolejnych chętnych na egzamin w Ciechanowie uczulam tylko na hamulce w tamtejszej Yamaszce - prawie ich nie ma.

Przy manewrze hamowania awaryjnego, egzaminator kazał mi rozpędzić się do 50km/h i na sygnał zahamować. Ja głupi, rzeczywiście rozpędziłem się do 50 km/h i przez to moja droga hamowania się strasznie dłużyła ...., ale udało mi się zatrzymać tego grata.

Teraz czekan na kwit i planujÄ™ pierwszÄ… trasÄ™ :)


To Å‚adnie ja na swoim egzaminie mialem moze z 30km/h przy hamowaniu.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez sepo » 9/7/2008, 08:12

Proszę :) No i gratuluję oczywiście.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez blatomasz » 10/7/2008, 14:08

pistol napisał(a):Witam. Wczoraj zdałem egzamin w Ciechanowie.
Trafiłem na innego egzaminatora. Gość, po pierwsze, był normalny i to widać było od razu. Potem się nieco znudził. Szczególnie jak jeździłem na "ósemce". Ja naliczyłem ich min 8 zanim kazał mi przejechać na slalom.

Reszta poszła gładko. Trasa, rzeczywiście banalna. Ale dzięki Sepo za cenne komentarze, bo dzięki temu nie popełniłem żadnego błędu.

Kolejnych chętnych na egzamin w Ciechanowie uczulam tylko na hamulce w tamtejszej Yamaszce - prawie ich nie ma.

Przy manewrze hamowania awaryjnego, egzaminator kazał mi rozpędzić się do 50km/h i na sygnał zahamować. Ja głupi, rzeczywiście rozpędziłem się do 50 km/h i przez to moja droga hamowania się strasznie dłużyła ...., ale udało mi się zatrzymać tego grata.

Teraz czekan na kwit i planujÄ™ pierwszÄ… trasÄ™ :)


Gratulacje! Ja dzisiaj odebrałem plastik :D
Avatar użytkownika
blatomasz
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7/5/2007, 09:49
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez pistol » 10/7/2008, 15:45

No gratulacje, ja cały czas wypatruję na https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx
czy moje uprawnienia sÄ… widoczne w systemie "kierowca/pojazd"

Póki co cisza... W Ciechanowie się zarzekali, że to zajmuje max 3 dni. Czyli jutro już powinno być widać...
Suzuki GSR600/Burgman 650 /Volkl Racetiger/BlackKnight Ion Storm
pistol
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/6/2008, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez blatomasz » 11/7/2008, 09:10

U mnie 6 dni to trwało :(
Avatar użytkownika
blatomasz
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7/5/2007, 09:49
Lokalizacja: Płońsk



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê