Zobacz wÄ…tek - Nasze emerytury...
NAS Analytics TAG

Nasze emerytury...

O wszystkim
_________

Nasze emerytury...

Postprzez olo113 » 2/7/2008, 07:54

Minione półrocze dla OFE najgorsze w historii
Oszczędności 14,5 mln członków otwartych funduszy emerytalnych topnieją w oczach: od stycznia skurczyły się o 3,7 mld zł.

Minione półrocze było dla OFE najgorsze w historii. To fatalna wiadomość dla przyszłych emerytów - przestrzega "Dziennik".

Złe wyniki OFE to efekt inwestycji w tracące na wartości akcje spółek giełdowych. Co gorsza, nikt nie da gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy. - Na giełdach będzie nerwowo - przyznaje Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP. Według niego, jeżeli takie kryzysy jak obecny będą się powtarzały, kapitał przyszłych emerytów będzie topniał średnio o około 20 procent raz na 20 lat. Zdaniem Rybińskiego ostatnie miesiące świadczą o tym, że ten scenariusz może się spełnić.

Ekonomiści ostrzegają: jeżeli OFE nie zmienią swojego sposobu inwestowania pieniędzy, emeryci zapłacą za to wysoką cenę. Dlatego rząd wpadł na pomysł, by osoby, które skończą pracę w ciągu najbliższych kilku lat, mogły lokować pieniądze tylko w bezpiecznych funduszach, np. opartych na obligacjach Skarbu Państwa.


Polaku, ratuj siÄ™ sam.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona


Postprzez mar111cin » 2/7/2008, 08:04

z zaoszczędzonych 14,5mln przepadło im 3,7mld, ja z tąd szybko uciekam jak tak, bo kto spłaci pozostałe 3,6855 mld długu ? :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Krejzi.Mery » 2/7/2008, 08:14

Ja już od kilku lat mam wykupione ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym (uniknę podatku Belki). W związku z tym, że do emertyury mam jeszcze kilkadziesiąt lat, wybrałam opcje stabilnego wzrostu. Jak na razie zarabiam.
O ile wierzyć symulacjom: jeśli będę przez nast. 40lat odkładać tyle co teraz moja emerytura tylko z tego funduszu bedzie wynosiła kilka tys. więc ZUS i inne takie naprawdę szczerze mi zwisają ;)
Gdybym pieniądze jakie mój pracodawca przeznacza na ZUS, OFE i grupowe mogła przeznaczyć we własnym zakresie tylko na to ubezp. wówczas moja ema wynosiłaby kilkanaście tyś :/
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez olo113 » 2/7/2008, 08:28

To zrobiło się poważnie. Trzeba brać od początku sprawy w swoje ręce. Ekipa zarządzająca naszymi finansami najwzwyczajniej nie potrafi planować i efektywnie pomnażać środki. Ja od dłuższego czasu, lokuję swoje pieniądze w fundusze inwestycyjne i sekurytyzacyjne.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez Krejzi.Mery » 2/7/2008, 08:44

Marmury w budynkach
Przepych i wystroje
Ludzie z głodu giną
A zus robi swoje.

Już oni wiedzą, jak zarządzać naszymi pieniędzmi, żeby jak najwięcej wpakować do swojej sakiewki.
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez olo113 » 2/7/2008, 08:52

Gorszy jest tylko Urząd Skarbowy. Nie ma roku, żebym nie musiał się tłumaczyć z wydatków.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez Krejzi.Mery » 2/7/2008, 09:01

dla US to mi juz brak słów, wrobili mnie w podatek, który naliczono mi, bo mi baba w Urzędzie zła deklaracje dała (petent idzie do urzędu w zaufaniu, że nikt go nie wych*ja, zwłaszcza petent, który idzie pierwszy raz w życiu złożyć zeznanie o darowiźnie). Zapłaciłam 4.5 tyś (13%odsetek mobilizuje); zatrudniłam Radcę Podatkowego, żeby to odkręcił; nie mówię, ile mnie to kosztowało nerwów a US i IS twierdzi, że to tylko i wyłącznie moja wina... ja prędzej dam się pokroić, niż dobrowolnie pójdę załatwiać coś z US... deklaracje wypełnia za mnie pracodawca, nie muszę mieć z nimi nic wspólnego. Mam tylko nadzieję, że premia jaką dostała pani urzedniczka za nalicznie mi tych 4.5 tys staneła jej kołkiem w gardle.
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez motoman » 2/7/2008, 10:01

mar111cin napisał(a):z zaoszczędzonych 14,5mln przepadło im 3,7mld, ja z tąd szybko uciekam jak tak, bo kto spłaci pozostałe 3,6855 mld długu ? :lol:


tu chodzi o to że z oszczędności 14,5 miliona ludzi przepadło 3,7mld. tylko czemu nie podali jakie te oszczędności są?
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kam25 » 2/7/2008, 10:18

Czyli dokładnie to każda osoba straciła po ok 255 zł
Kam25
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 9/6/2008, 15:25
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez ewzen » 2/7/2008, 11:36

Nie tyle chodzi o te marmury bo to względnie tani przepych, ale o pieniądze które idą na KRUS, na rencistów naciągaczy(około 2 mln) nie wspomnę już o grupy zawodowe które przechodzą na wcześniejszą emeryturę, np. górników do których nie dosyć że przez całe ich życie zawodowe dokładamy to jeszcze przechodzą na wcześniejsze wysokie emerytury i tu drodzy Państwo mamy te wszystkie pieniądze utopione a jeszcze do tego doliczmy sobie niż demograficzny i możemy mięć katastrofę za kilkadziesiąt lat i nawet nie pomogą wam fundusze inwestycyjne nawet te z ograniczonym ryzykiem bo i tak mogą splajtować.
Yamaha FZS 600 Fazer
Avatar użytkownika
ewzen
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:36
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krejzi.Mery » 2/7/2008, 11:48

ewzen napisał(a):grupy zawodowe które przechodzą na wcześniejszą emeryturę, (...) wcześniejsze wysokie emerytury


Oboje moi rodzice są już na WCZEŚNIEJSZEJ emeryturze. Nie wyobrażam sobie w przyszłości mojego 65-letniego ojca, który zajmuje się pracą z młodocianą recydywą w poprawczaku, albo mojej 60-letniej matki, nauczycielki w-f'u w gimnazjum.
Są zawody, które chcąc nie chcąc są wycieńczające, nie da się ich do ostaniego dnia wykonywać. A co do tych wysokich emerytur (zwł. w budżetówce) bym polemizowała.
A górnicy, oni mają zawód obarczony wysokim ryzykiem. Robota ciężka chociaż może (wg obiegowych opinii) dobrze płatna, ale każde zejście pod ziemię dla takiego górnika może być ostatnim. Im się taka ema należy, myślę, że nie ma tu co polemizować, bo nie dostają jej za nic.
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ewzen » 2/7/2008, 12:00

Mery, w ten sposób rozumując można powiedzieć, że każdy wyjazd moturem jest obarczony ryzykiem, że się już nie wróci. Co do górników to raz, że nie muszą do emerytury pracować pod ziemią( w rzeczywistości niewielka liczba górników tam pracuje), dwa, że nikt nie każe im tam pracować, na Śląsku jest znikome bezrobocie i zarazem najwyższa średnia krajowa. Wyobrażasz sobie 65 letniego przedstawiciela handlowego?
Yamaha FZS 600 Fazer
Avatar użytkownika
ewzen
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:36
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krejzi.Mery » 2/7/2008, 12:09

A wiesz, wyobrażam sobie. Pracuję w firmie gdzie znaczna część kadry jest na skraju wieku emerytalnego i to co do nich należy, robią lepiej niz nikt inny w firmie. Jeśli 65letni PH jest w stanie myśleć racjonalnie, prowadzić samochód i się nie ślini, to pewnie, może nadal parcowac w zawodzie...
Wiem jak w jakim stanie psychicznym i fizycznym był np. mój ojciec po powrocie z pracy, będąc w sile wieku. To nie było miłe ani dla niego, ani dla nas. Dobrze, że już tam nie pracuje, bo widzę, że zaczyna odżywać, po trzech latach od odejścia z pracy...

A u Ciebie wszyscy tak dzielnie dotrwali do ostatniego dnia przed pójściem na ustawową emeryturę, że tak negujesz wcześniejsza?
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gibon_2008 » 2/7/2008, 12:17

ewzen to ty chyba na śląsku nie mieszkasz :lol:
są tu takie slamsy zwłaszcza tam gdzie kopalnie pozamykali ze kradną wszędzie wszystko co się da, porozbijane szyby w kopalniach, kradzieże węgla, wszystkiego co sie da, tylko po to by przeżyć, a jak jesteś taki mądry to sam idź zapieprzać do kopalni za marne gorszę pod ziemię, gdzie jest gorąco, duszno, i wszyscy mają cię gdzieś, z narażeniem życia w każdej minucie pracy. A co do tych pieniędzy co przepadają to ostatnio w telewizji o dziadku mówili od nas z Kędzierzyna co sie wnerwił i zaczął straszyć gościowe w okienku bombą. Zresztą polska to śmieszny kraj ubeki mają cholernie wielkie emerytury a co ci co walczyli o wolna polske mają z 900zł emerytury. Ostatnio widziałem repoprtarz o gościu co dali mu dodatku 1,22zł bo ma status pokrzywdzonego. No czy to jest normalne?
gibon_2008
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6/6/2008, 08:34

Postprzez ewzen » 2/7/2008, 12:42

Emerytury ubeków i innych typów to inna sprawa(która już dawno powinna być załatwiona) która z ekonomiczne punktu widzenia nie ma znaczenia, największą niesprawiedliwościa jest KRUS(pewnie się zaraz jakiś rolnik odezwie?) Trochę pracowałem ostatnio na śląsku mam też tam rodzine(niektórzy pracowali w kopalniach) co nie zmienia sytuacji jakie są statystyki, co zaś do slumsów to coż jest spora grupa bezrobotnych(szacowana na około 2mln) którzy nie chcą pracować uczciwie i płacić podatków( i nie będę tłumaczył z jakiego powodu, odsyłam do odpowiednich badań). Mery są zawody których w pewnym wieku nie można wykonywać bądź trzeba przenieś się na inne stanowisko tego nie neguje! Tylko zauważcie ile grup zawodowych chce tego przywileju a musi się to odbyć czyimś kosztem i o to tylko chodzi.
Yamaha FZS 600 Fazer
Avatar użytkownika
ewzen
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:36
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ewzen » 2/7/2008, 12:44

olo poruszyłeś bardzo drażliwy temat :wink:
Yamaha FZS 600 Fazer
Avatar użytkownika
ewzen
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:36
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gibon_2008 » 2/7/2008, 12:45

Nie każdy bezrobotny po prostu na czarno robić chce.
gibon_2008
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6/6/2008, 08:34

Postprzez mar111cin » 2/7/2008, 13:44

a co do funduszy inwestycyjnych to powiem ze się wkurzyłem... zainwestowałem troche oszczędności w bzwbk arka zrównoważony dokładnie 7500 i co, dwa lata mineły i straciłem 1000zł ... normalnie paranoja... a tak miały się zwracać...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez olo113 » 2/7/2008, 14:01

tak drażliwy.
Marcin - pewniaki inwestycyjne zawsze zawodzą. Spróbuj z investors fiz albo investors fiz gold.

edit - Porażające są te emerytury UBeków. 5 tyś za co się kur....ać....pytam!!
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez icid » 2/7/2008, 15:54

Ja swoje oszczędności trzymam na zwykłym koncie w banku, jak euro spada na święta to wymieniam na euro, jak w wakacje drożeje to wymieniam na złotówki. To lepszy system niż wszystkie fundusze i inne pierdoły :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê