Zobacz wątek - Ubiór... niestandardowy
NAS Analytics TAG

Ubiór... niestandardowy

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ubiór... niestandardowy

Postprzez Uzny » 9/6/2008, 22:01

Dobry

Napal na motor mialem juz od dziecka, jedyne na co zgodzili sie wtedy rodzice, to motorynka od rometa, dokladnie mowiac model o jakze dzwiecznej nazwie - PONY, poziej stali sie jeszcze bardziej "opiekunczy" i nie bylo nawet mowy o jakimkolwiek jednosladzie. Teraz sprawy maja sie troszke inaczej, pare wiosen uplynelo, wlasne pieniadze itp. Mniejsza z tym, na celowniku jest cb 500. Wehikul sluzyc bedzie glownie do, uwaga, dojazdu do roznych miejsc, co jednak laczy te miejsca to to, ze nie sa one zbyt odlegle, max to 30km. Glownie mam tu na uwadze codzienne dojazdy na uczelnie. Stad tez rodzi sie moze i glupie pytanie o odziez motocyklowa. Jak ubierac sie na takie jazdy? Nie zamierzam kupowac zadnych kombinezonow z uwagi na to ze raczej dziwnie prezentowalbym sie w czyms takim w szkole, myslalem raczej o np kurtce (takiej na motor, nie zwyklej) + jeansy (w tym przypadku najzwyklejsze) z ochraniaczami na kolana, chociaz odnosze dziwne wrazenie, ze wygladalbym jak idiota :) Chodzi o to, aby po dojezdzie, kurteczke razem z ochraniaczami ladnie schowac do schowka/kufra i wejsc do szkoly jak gdyby nigdy nic.

Aha, oczywiscie kask + rekawiczki included in zestaw.
Z gory dzieki za odp i pozdro3000
Avatar użytkownika
Uzny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/6/2008, 12:54


Postprzez gumis » 9/6/2008, 22:12

myslalem, ze na 1 miejscu jest bezpieczenstwo...

a pozatym, ktora laska nie leci na motocykliste? ;) :lol:

a tak na powaznie to wiesz pewnie, ze najwiecej wypadkow przytrafia sie na krotkich odcinkach...np z domu do szkoly jak Ty chcesz...kurtka motocyklowa + porzadne spodnie powinny ci wystarczyc...teraz juz robia spodnie ala jeansy, ktore niczym nie roznia sie od innych procz tego, ze maja wszystkie odpowiednie protektory wiec w czasie smigania po szkola nie wygladaloby to dziwnie...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez MadboY » 9/6/2008, 22:18

Kup se kombi 2 czesciowe. Na uczelnie mozesz jezdzic bez gaci, ale warto je miec jak chce sie poszalec czy po prostu posmigac noca.

Nie napisales nic o butach motocyklowych - te warto miec zawsze.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez gumis » 9/6/2008, 22:24

ale w zwyklych butach motocyklowych to czasem dosc trudno sie popierdziela...a co madboy bys powiedzial, zeby zamiast takich strichter motocykloowych kupic jakies takie z wysokim obuciem, twarde takie ala do chodzenia po gorach?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez MadboY » 9/6/2008, 23:42

Nie wiem, moze i by to zdalo sie jakos. Ja ZAWSZE jezdze w motocyklowych. Nawet jak mam przed soba 3km jazdy i 3h spacerowania z dziewczynka.
Podeszwa sie sciera szybko (tu te gorskie moga byc), ale w razie (odpukac) szlifa kostka jest dobrze chroniona - czego nie mozna powiedziec w przypadku zwyklych butow.

Po za tym jak nie mam motocyklowych butow to jakos tak dziwnie biegi sie wbija - tak nienaturalnie ;)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Uzny » 9/6/2008, 23:59

Oczywiscie bezpieczenstwo przede wszystkim :) O tych jeansowych spodniach dosyc duzo sie naczytalem, opinie sa rozne, boje sie opcji w ktorej moze okazac sie ze sa to po prostu slabej jakosci jeansy z wewnetrzna ochrona na kolana. Nie lepiej byloby do zwyklych jeansow zapodac na zewnatrz jakies porzadne ochraniacze kolanowe? Sam nie wiem jak wyszloby najbezpieczniej. Co do butow, to tak, mam zamiar kupic obuwie przeznaczone do jazdy na motorze, tak ze spokojnie, zadnych adidaskow :)
Avatar użytkownika
Uzny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/6/2008, 12:54

Postprzez fantom » 10/6/2008, 14:37

Uzny napisał(a):boje sie opcji w ktorej moze okazac sie ze sa to po prostu slabej jakosci jeansy z wewnetrzna ochrona na kolana.


Jeansy mottowear są bardzo dobrej jakości. Ja używam model combat red i jestem bardzo zadowolony. Modele niebieskie są zrobione z cieńszego materiału, ale z pewnością nie można nic zarzucić jakości. Razem z ochraniaczami kosztują niecałe 400zł.
F4i Sport
Avatar użytkownika
fantom
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24/6/2007, 14:34

Postprzez kravec » 10/6/2008, 15:13

tylko jak do chodzenia to nie smx-plus'y!! haha chyba ze ktos uwielbia zwracac na siebie uwage.... bo nawet jak na stacje wchodze to sie wszyscy jak na ufo gapia
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez melvin » 12/6/2008, 16:21

a może po prostu ciuchy textylne na moto, kurtka i spodnie wyglądają wmiarę "normalnie" jak zwykłe ciuchy... ew jak wyżej pisali jeansy motocyklowe do nich kurtałka...
co do butów to zanim kupiłem outstarsy force007 latałem najczęściej w obuwiu wojskowym, dawało radę...
ewentualnie są dostępne buty pokroju tych:
http://www.allegro.pl/item381755956__si ... we_fv.html
http://www.allegro.pl/item380479811_but ... ybnik.html
nie wiem jak się spisują i jak z bezpieczeństwem, ale na 75% są lepsze niż adidasy...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez SzpiceR » 12/6/2008, 18:24

kravec napisał(a):tylko jak do chodzenia to nie smx-plus'y!! haha chyba ze ktos uwielbia zwracac na siebie uwage.... bo nawet jak na stacje wchodze to sie wszyscy jak na ufo gapia


by Ty koksie jestes satelita ziemi!!


wracajac do tematu... a moze takie konkretne "buzery na kolana" pod zwykle szersze jiny? np o te
http://moto.allegro.pl/item374811366_al ... amane.html
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Uzny » 12/6/2008, 21:59

Ta, kolanka ok, tylko pupcia w dalszym ciagu pozostaje narazona na atak zlego asfaltu. Chyba jednak te motocyklowe jeansy beda najlepsze, dla przykladu cos z mottowear albo 4sr. Co do butow... te juz mam akurat wybrane, sidi doha :)
Avatar użytkownika
Uzny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/6/2008, 12:54

Postprzez kolecik » 13/6/2008, 08:03

Ja mam buty Probikera i do smiagania po mieście są Ok chociaż w razie wypadku nie daja takiej ochrony jak typowe buty na 2oo. Tańsze są w moto akcesoria.
kolecik
...czarna SV650N '99...
kolecik
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 9/5/2007, 07:40
Lokalizacja: Warszawa/Nadarzyn


Postprzez pioterjawa » 13/6/2008, 09:46

gatki najlepsze :D
Avatar użytkownika
pioterjawa
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28/12/2007, 22:04
Lokalizacja: mam wiedziec? Piła

Postprzez ciana » 13/6/2008, 10:21

Życzę dojechać na uczelnie czystym. Przejedziesz kilometr i będziesz cały we flakach owadów :twisted:
Najlepiej było by się ubrać odpowiednio na moto (czyli cały strój), ale....w Twoim wypadku kurtka, kask i rękawiczki powinny starczyć
Pozdr
Zapach palonej gumy o poranku - BEZCENNE :D
Avatar użytkownika
ciana
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22/9/2007, 10:49
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez scigant88 » 15/7/2008, 15:20

Najlepsza jest skóra ale jak niechcesz skory to poszukaj sobie ubran z firmy Modeka moze tam cos znajdziesz
scigant88
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 3/6/2008, 14:32



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr