Zobacz wątek - Jest kat. A, brak OC i brak przegladu. Konsekwencje ?
NAS Analytics TAG

Jest kat. A, brak OC i brak przegladu. Konsekwencje ?

Przepisy, prawo
_________

Jest kat. A, brak OC i brak przegladu. Konsekwencje ?

Postprzez yokishiro » 3/6/2008, 16:15

Witam. Dzisiaj odebrałem prawko. Natomiast mam motor, ale zcekam tylko na uszczelniacze z serwisu, a bez tego nie zrobie przeglądu, nastepnie moto mam bez OC bo poprzedni właściciel przez dwa lata nie płacil OC ani nie robil pzeglądów. Chciałbym sie gdzies przejechać po mieście tylko nie wiem jakei będa konsekwencjie przy ewentualnej kontroli, a na uszczelniacze czekam już 2 tygodnie prawie :/ i dalej twierdza, ze nie wiedze kiedy będą. Zatem pytanie brzmi, jakie konsekwencjie poniose przy braku OC i przeglądu ?
Avatar użytkownika
yokishiro
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/3/2008, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez spazz » 3/6/2008, 16:22

3000 grzywny, szrota na lawete i analna impreza na komisariacie. nie jezdzilj bez papierow
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez yokishiro » 3/6/2008, 16:24

tak . . . tylko jestem młody ( nerwowość i wszystko musi być od razu ) moto mam już od poł miesiąca, dalej o motorze marzyłem od małego a pieniędzy nie bylo, a gdy w końcu mam swoj moto to mam nagle tak zrezygnować z marzenia ? w ogole nawet sie nie przejechac pod domem ? a serwis sie ociąga bo uuszczelniaczy nie ma i nie moge ani załatwic przegladu ani urzędu rejestrującego, stanołem w kropce i nic sie nie posuwa do przodu :/
Avatar użytkownika
yokishiro
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/3/2008, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez sober » 3/6/2008, 16:55

Po osiedlu albo jakis drogach pod miejskich bez natezenia ruchu to chyba niezbyt duza szansa na kontrole... (wogole na kontrole jest mala szansa) ALE jak nie masz z tylu tablicy to przeciez pierwszy z brzegu kumaty "misiek" Cie wychaczy. Moze lepiej bez ryzyka !
Palenie zabija. A kiedy nie żyjesz, tracisz ważną część życia. - Brooke Shields
Avatar użytkownika
sober
Świeżak
 
Posty: 126
Dołączył(a): 17/4/2008, 15:58
Lokalizacja: stąd !

Postprzez yokishiro » 3/6/2008, 17:08

ale ja mam tablice poprzedniego właściciela ^^
Avatar użytkownika
yokishiro
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/3/2008, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez simonw » 3/6/2008, 17:17

smiac sie czy plakac...

bez prawa jazdy, no dobra..
bez przegladu - uj, no parking policyjny ale jeszcze
na innego wlasciciela - wykrecisz sie
ale bez obowiazkowego ubezpieczenia pojazdu - zapomnij
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez yokishiro » 3/6/2008, 17:29

w moim skromnym mniemamniu jazda bez prawa jazdy ( z punktu bezpieczeństwa dla siebie i innych uzytkowników ) jest niebezpieczniejsza niż jazda bez OC. Gdyż maja prawojazdy A, świadczy to o tym, iż mam jakieś pojęcie o motorach i jeździc umiem ( nie są to wygorowane umiejętnosci, ale jakies pojęcie jest ), a przy stluczce bez OC będę płacił z własnej kieszeni i to bedzie moja kara. A jeżdzac bez prawka, uważam, ze ta osoba może nie wiedziec czegos od instruktora na nauce jazdy co ja wiem i przez to moze spowodowac wypadek i co z tego, ze ubezpieczalnia wyplaci uezpieczenie, skoro ta osoba bez prawa jazdy mogła zrobic sobie krzywde, a co gorsze komus innemu. Zreszta każdy ma swoje poglądy. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
yokishiro
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/3/2008, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Dominik_YZF » 3/6/2008, 18:35

Tak juz jest i nic z tym nie zrobisz. Jak juz bez czegos jeździc to bez prawka. Tablice musisz miec zeby nikt sie nie przyczepił, a OC to podstawa...
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez yokishiro » 3/6/2008, 18:41

no kurde... a dla mnie prawo jazdy to podstawa, nie róbcie teraz z tego kwitka jakiegos bezuzytecnego papierka, bo tak to odbieram teraz, jakby w ogole nikogo prawo jazdy nie obchodziło, to po co je robilem ? ehh... pozdrowienia
Avatar użytkownika
yokishiro
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/3/2008, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Haemophilus » 3/6/2008, 18:59

Za brak OC grzywna jest spora (do 5 tys. zł) plus ewentualne koszty sadowe. Dodatkowo parking policyjny itd. Nie warto jezdziz bez papierow.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez krzychu84 » 3/6/2008, 20:54

bez uszczelniaczy? tzn wogóle ich nie ma czy są do wymiany ? (bo kto pozbywa się uszczelniaczy nie mając na zamianę nic ? :| )bo jak są to przegląd na 90% przejdzie nawet na sparciałych puszczających olej :) OC załatwisz od ręki nawet jak poprzedni właściciel nie płacił wystarczy umowa kupna-sprzedaży i nie ma problemu :) z rejesteracją może być mały problem ale jak się postarasz to załatwisz przegląd i będzie wporzo, ale OC mieć to podstawa!! Jak coś narobisz to nie będziesz do końca życia płacił za swoją głupotę jak będziesz miał aprzęta ubezpieczonego !! no i jeszcze jedno patrszysz tylko na siebie a pomyśl o innych jak wmontujesz w jakąś bardzo drogą furę to z czego kolesiowi zapłacisz nie mając OC i mając do zapłacenia oprócz tego wysoką grzywnę do 5tyś ??? z kieszonkowego od rodziców ?? brak prawka to nic w porównaniu do praku OC, zmień poglądy bo kurs na kat A to parodia i nie wmówisz nikomu że jesteś na tyle dobrym kierowcą po takim "kursie" żeby jeździć bez ubezpieczenia...
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez spazz » 3/6/2008, 21:16

a jak nie masz prawka to oc mozesz sobie dupke wytrzec... niedziala wrazie czego i jakbys komus zrobil bube to naprawde jestes w kaczej steku
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Haemophilus » 3/6/2008, 21:24

a jak nie masz prawka to oc mozesz sobie dupke wytrzec... niedziala wrazie czego i jakbys komus zrobil bube to naprawde jestes w kaczej steku


:D

OC działa, tylko że potem ubezpieczalnia od Ciebie ściągnie.

EDIT: W skrócie: trzeba mieć wszystkie dokumenty.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Grubas » 4/6/2008, 09:03

yokishiro napisał(a):, a przy stluczce bez OC będę płacił z własnej kieszeni i to bedzie moja kara.


Takiś bogaty?
Nawet nie wiesz co mówisz. Głębokie wgniecenie = wymiana elementu. Zadzwoń do BMW lub Mercedesa ile kosztuje błotnik + lakier. Dlatego OC jest obowiązkowe i kara* tyle kosztuje.

Kwota jest ustalana tak by fundusz, który ja przyjmuje miał siano na wypłatę odszkodowań dla tych co mieli uszkodzenia zrobione przez osoby bez OC. Łapie się więcej ludzi bez OC niż jest wypadków i zobacz jaka wysoka jest kara.
A OC na moto to grosze.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Haemophilus » 4/6/2008, 10:06

Zadzwoń do BMW lub Mercedesa ile kosztuje błotnik + lakier.


To jeszcze pikus. Gorzej jak musisz komus oplacic leczenie, rehabilitacje a na koniec rente do konca zycia.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Kup OC

Postprzez michalw80 » 4/6/2008, 23:56

Kup OC. Nie musisz mieć przeglądu, wystarczy dowód rejestracyjny. W PZU osztuje chyba ok. 150 zł. Jak napisali przedmówcy - zrujnujesz się, jak w kogoś wjedziesz. I nikogo nie będą obchodzić Twoje odczucia i przywiązanie do faktu, że zrobiłeś prawko przechodząc męczarnie, a OC to się kupuje ot tak. Prawo jest prawem i za brak OC są najwyższe grzywny z tych związanych z ruchem drogowym. Nie mówiąc już o koszcie napraw i leczenia, do końca życia być może będziesz je spłacał...
Michał
Kawasaki ER-5
Avatar użytkownika
michalw80
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14/9/2007, 20:46
Lokalizacja: Mysiadło k/Warszawy

Postprzez CeBeRek » 5/6/2008, 17:46

Kur** ludzie wybuchłem, poczekaj aż będziesz miał wszystkie papiery i jeździj jak człowiek, później złapią Ciebie jednego i już plota w całej Polsce ze motocykliści jeżdżą nie tylko bez prawa jazdy, ale zdarzają się też jeżdżący bez ubezpieczenia.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr