Zobacz wÄ…tek - Sprowadzenie moto z UK
NAS Analytics TAG

Sprowadzenie moto z UK

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Sprowadzenie moto z UK

Postprzez brayan » 28/5/2008, 02:41


mieszkam na wyspach, ale już nie długo i wracam...
mam upatrzony motorek w komisie z sąsiedztwa. Nic nadzwyczajnego, typowy "rozsądny" wybór -CBR '03 rok... cena przekonuje, bo jest niższa o przeszło 1/3 niż odpowiednik w Polsce, ale (tu moje pytanie) czy to się opłaca?? Jakie koszty trzeba ponieść po zakupie takiego motorka?? Co trzeba zrobić gdzie pójść, by wszystko załatwić i wrócić tym moto do Polski, by tam go zarejestrować na Naszych (PL) tablicach??


Z góry dzięki za pomoc

pozdro

brayan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Racibórz


Postprzez pawel_rr » 28/5/2008, 08:21

Jak kupisz moto, dostaniesz z dowodu rej. tylko chyba sekcję 10 (nie pamiętam dokładnie) z tego dowodu. Sprzedający wysyła resztę do urzędu i po ok tyg otrzymujesz dowód pocztą z twoimi danymi. wracasz na moto do PL, robisz przegląd i do wydziału komunikacji.
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa


Re: Sprowadzenie moto z UK

Postprzez pawel_rr » 28/5/2008, 15:22

brayan napisał(a):
Co trzeba zrobić gdzie pójść, by wszystko załatwić i wrócić tym moto do Polski, by tam go zarejestrować na Naszych (PL) tablicach??


Z góry dzięki za pomoc

pozdro



Eneasz chyba że masz inny pomysł żeby wrócić na moto, nie rejestrując go
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez pawel_rr » 28/5/2008, 17:00

pytał co zrobić, żeby wrócić na moto, więc mu odpowiedziałem. Co do twojego off topa, to ja wracałem z UK na moto i powiem Ci że nie załowałem. Co do wysyłki moto do PL to chyba wyjdzie tyle samo co wysyłka bagażu i powrót na moto, ale to już kto co woli
pzdr
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez kts33 » 28/5/2008, 17:40

ogolnie jak wyglada proces sprowadzania moto z UE? Chceojcu sciagnac choppera i jak wyglada proces rejestracji w polsce? Wiem tyle ze wiadomo trzeba meic dowod rejestracyjny moto, w Polsce zrobic przeglad. Z tymi papierami isc do Wydzialu Transportu i dalej tam juz mnie pokieruja? Jakies dodatkowe oplaty np clo jeszcze obawiazuja? Czy musze placic podatek od pojazdu?
Duzo sie myle co do procesu rejestracji czy moze jestem na dobrej drodze? Dzikei wielkie
p.s. nie chcialem zakladac nowego watku.
deszcz, snieg, slonce, wiatr zawsze ale byle do przodu...
kts33
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/4/2008, 23:32
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez pawel_rr » 29/5/2008, 07:37

nie ma innych podatków ani innej drogi. przegląd i później tylko wydział komunikacji. jedynie 1szy przegląd jest nieco droższy
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez Wini83 » 29/5/2008, 11:23

witam a czym sie rózni motor z uk od wersji europejskiej? oprócz zegarów ? wydaje mi sie że chyba lampa jest inna bo w uk jest ruch lewo strony wiec lampa musi bardziej oswietlać lewo część drogi a w europejskich motocyklach jest na odwrót
Wini83
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26/3/2008, 18:02

Postprzez Pabllllo » 29/5/2008, 12:44

Dowiedz sie czy moto nie musi byc wyrejestrowane w Anglii /nie jestem pewnien/, wiem na pewno, ze np z Niemiec musisz miec dowod wyrejestrowania. Najlepiej google - wydzial komunikacji - znajdujesz telefon, dzwonisz i pytasz. Informacje z pierwszej reki.
Pozdrawiam
YZF-R6 '07
Avatar użytkownika
Pabllllo
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5/3/2008, 17:00
Lokalizacja: jeszcze nie wiem / TSZ

Postprzez Pabllllo » 29/5/2008, 14:04

exactly men, you're right, cheers
YZF-R6 '07
Avatar użytkownika
Pabllllo
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5/3/2008, 17:00
Lokalizacja: jeszcze nie wiem / TSZ

Postprzez pawel_rr » 29/5/2008, 14:14

co do tego to nie jestem pewien. Jak masz dowod rej to z tego co sie orentuję to obowiązkiem urzedu jest poinformowanie że pojazd został u nich zarejestrowany - to moje doświadczenia

co do lamp: rzeczywiście używając świateł mijania, świeci się lewa lampa, czyli teoretycznie oslepia kierowców. Nie miałem z tym jednak problemów na przeglądzie
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê