Zobacz wątek - ubezpieczenie UK
NAS Analytics TAG

ubezpieczenie UK

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

ubezpieczenie UK

Postprzez MeeHau » 1/5/2008, 16:34

widzialem podobnych tematow bylo troche ale w zadnym nie znalazlem odpowiedzi,
troche obdzwonilem i kurde czy oni nagle przestali akceptowac polskie znizki? wielu moich znajomych, ktorzy ubezpieczali jeszcze rok temu auta nie mialo z tym problemu, czy moze tylko te problemy dotycza motoru?
i czy zadna firma nie przenosi znizek z auta na motor?
z gory dzieki :)
MeeHau
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27/4/2008, 12:09


Postprzez PrzemoR6 » 2/5/2008, 00:38

Z tego co wiem to tutaj osobno traktuje sie ubezpieczenie na samochod a osobno na motocykl. Znizki z jednego maja sie nijak do drugiego pojazdu, a w ogole tylko nieliczne firmy honoruja polskie znizki. Oprocz tego jezeli jestes drugim kierowca pojazdu(np: w waszym zwiazku samochod jest ubezpieczony na twoja dziewczyne/zone, a ty jestes wpisany w to ubezpieczenie jako drugi kierowca) to z biegiem czasu i bezszkodowej jazdy znizek nie dostajesz(tylko twoja zona). Takie to pop....ne!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów


Postprzez MeeHau » 2/5/2008, 14:34

ogolnie wiem jak wygladaja tu sprawy znizek, mialem wczesniej auto :P ale kurde myslalem, ze zalatwie sobie papier ze znizkami z polski i bedzie git a tu lipa :O
bo kurde przeciez nie napisze ze mam 10 lat znizek na motor jak w poniedzialek zrobilem CBT :D
troche spanikowalem na poczatku, bo motor to miala byc tansza alternatywa, a mi oferty po 700+ funa wyskakiwaly heh
udalo mi sie jednak znalezc cos tanszego 3rd party+fire+theft za 258 funa z direct choice jakby kogos interesowalo :)
MeeHau
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27/4/2008, 12:09

Postprzez sebafire » 11/5/2008, 17:17

MeeHau napisał(a):ogolnie wiem jak wygladaja tu sprawy znizek, mialem wczesniej auto :P ale kurde myslalem, ze zalatwie sobie papier ze znizkami z polski i bedzie git a tu lipa :O
bo kurde przeciez nie napisze ze mam 10 lat znizek na motor jak w poniedzialek zrobilem CBT :D
troche spanikowalem na poczatku, bo motor to miala byc tansza alternatywa, a mi oferty po 700+ funa wyskakiwaly heh
udalo mi sie jednak znalezc cos tanszego 3rd party+fire+theft za 258 funa z direct choice jakby kogos interesowalo :)


to podaj odrazu nazwe tej firmy ubezpieczeniowej i najlepiej adres stronki
tak zeby kazdy mogl sobie wejsc i porownac moze ktos ma lepsza i tez wrzuci

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
sebafire
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11/5/2008, 11:39
Lokalizacja: WEYBRIDGE UK

Postprzez Ukaszzz » 15/5/2008, 01:37

Meehau ile masz lat ??
Ukaszzz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24/4/2008, 02:08

Postprzez dave21 » 15/5/2008, 11:41

mam pytanko jestem z manchesteru wczesniej mieszkalem w londku i myslalem o zdaniu prawka i kupnie motoru ale kiedy tutaj przyjechalem znajomy mowi mi ze jesli kupie motor to mi go nie ubezpiecza w manchesterze bo jestem za mlody (21 lat) a on sam wysyla tablice do polski i tam ubezpiecza. nie bardzo rozumiem ale czy ktos mial taka sytuacje ze odmowili mu ubezpieczenia ? czy ktos jest manchesteru i moglby mi odpisac ? dzieki wielkie
dave21
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/5/2008, 11:31

Postprzez dave21 » 15/5/2008, 11:44

aha no i czy zna ktos z was jakies szkoly tutaj w manchesterze miare tanie i ile kosztuje nauka i egzamin dzieki
dave21
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/5/2008, 11:31

Postprzez sebafire » 15/5/2008, 14:04

z tego co wiem to na motocykl nie jest tak prosto zrobic prawko gdyz robisz je szczeblami najpierw chyba do 125 pozniej do 250 i nastepnie pow 250 ale nie jestem peiwen co do tych pojemnosci
Avatar użytkownika
sebafire
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11/5/2008, 11:39
Lokalizacja: WEYBRIDGE UK

Postprzez tomogt » 22/5/2008, 20:09

tak jak sebafire napisal a koszt wszystkiego to okolo 600Ł.
a i niewatpliwie plusem jest to ze wystarczy polowa punktow jakie mozna dostac za wykroczenia czyli chyba 6 i tracisz prawko.powodzenia
tomogt
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 18/11/2007, 13:42
Lokalizacja: London

Postprzez MeeHau » 24/5/2008, 11:09

widze, ze bylo jakies zainteresowanie tematem, sorka ale jakos nie zagladalem tutaj

wiec tak ubezpieczylem motor wkoncu przez http://www.motorcycledirect.co.uk/ i okazuje sie, ze wychodzi tak samo jak przez http://www.directchoice.co.uk/ bo tak naprawde ubezpieczacie motor nie u nich, a za ich posrednictwem w firmie Equity Red Star, nie nie mozna bezposrednio jakby ktos o tym pomyslal :P

ja ubezpieczalem Aprilie RS 125 i wyszlo mi te 258 funa jak pisalem wczesniej, mam 27 lat :P, dostalem tez oferte na mejla, robilem rozne quoty online, ze moga mi ubezpieczyc motor za 160 funa, tylko ze samo OC bez ubezpieczenia od kradziezy czy spalenia

o ile ja sie orientuje to droga do pelnego prawka na motor w UK wyglada w moim przypadku tak CBT, a potem teoria i Direct Access Scheme, i moge wsiadac na lytra nawet :D dla osob ponizej 21 roku zycia to wyglada inaczej ale nie chodzi o pojemnosci tylko o moc motocykla

zreszta tutaj macie wszystko http://www.begin-motorcycling.co.uk/
MeeHau
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27/4/2008, 12:09



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr