Zobacz wątek - VAT od motocykla - interpretacja US URSYNÓW
NAS Analytics TAG

VAT od motocykla - interpretacja US URSYNÓW

Przepisy, prawo
_________

VAT od motocykla - interpretacja US URSYNÓW

Postprzez ShyMan » 18/5/2008, 14:54

Witam,

Kupiłem właśnie motocykl, ale nie wiem ile Vatu można odliczyć. Wiem że są dwie szkoły:
- 100% stosowane przez mniejszość Urzędów Skarbowych gdzie motocykl zalicza się według PKWiU do innej grupy niż pojazdy samochodowe i samochody osobowe
- 60% nie więcej niż 6000zł - znaczna większośc US interpretuje własnie tak odliczanie Vatu usprawiedliwiając to definicją Pojazdu Samochodowego z Ustawy o ruchu drogowym.

Ustawa o VAT mówi jednak że odliczając VAT powinniśmy sie w odniesieniu do środków twałych kierować PKWiU czyli pierwsza opcja (jakże korzystniejsza dla podatnika) powinna być poprawna, jednak jest różnie.

I tu pytanie: CZY KTOŚ Z WAS MIESZKAŃCÓW PODLEGŁYCH POD US W-WA URSYNÓW POSIADA INTERPRETACJE W/W URZĘDU?
JAK ODLICZACIE VAT OD MOTOCYKLI?

Spytacie pewnie czemu sam nie udam się po interpretację do swojego urzędu. Wszyscy straszą mnie że jeśli się po taką interpretację udam to na pewno sprowokuje to kontrolę... a to nic przyjemnego.
Nie jestem przeciez jedynym właścicielem motocykla zarejestrowanym w moim urzędzie więc możę ktoś z Was ma podobne doświadczenia.
ShyMan/HD Night Rod
ShyMan
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43


Postprzez kildow » 18/5/2008, 20:23

Było to już roztrząsane. Poszukaj. Biuro Informacji Podatkowej podaje niestety niekorzystną dla podatnika interpretację.
Urzędy Skarbowe nie wydają już interpretacji. Możesz ją uzyskać odpłatnie od Izby Skarbowej, po wypełnieniu odpowiedniego druku.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa




Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr