Zobacz wÄ…tek - pierwsza pomoc. jak jej udzielic?
NAS Analytics TAG

pierwsza pomoc. jak jej udzielic?

O wszystkim
_________

udzielales/udzielalas kiedys pierwszej pomocy?

tak
5
25%
niebylo potrzeby
13
65%
nie bo nieumialme/nieumialam
2
10%
 
Liczba głosów : 20

pierwsza pomoc. jak jej udzielic?

Postprzez spoyler92 » 5/5/2008, 18:54

czesc wszystkim. wiec tak szukalem w scigaczu ale nie ma o tym tematu(jesli jest to moglem go przeoczyc i prosze o usuniecie tego i przepraszam za klopot ale jesli niema to prosze o odp) czyli o pierwszej pomocy.kazdy z Nas powinien jej umiec udzielic a spora czesc nie umie.. sam kiedys umialem ale malo co pamietam.wiem ze mozna bylo poszukac w googlach ale nieraz juz sie tam nadzialem na bzdury. wiec jesli ktos by mogl sie podzielic informacjami jak to fachowo zrobic i w jakim przypadku a kiedy nie mozna, to prosze o to:) dzieki z gory pozdro:)
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce


Postprzez bolokolo » 5/5/2008, 18:59

no i to sie nazywa edukacja w polsce.
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coÅ› do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk


Postprzez spoyler92 » 5/5/2008, 19:00

oco chodzi?
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez gumis » 5/5/2008, 19:03

tutaj masz wszelkie mozliwe sposoby zranienia jakie moga Ciebie lub kogokolwiek spotkac: od ataku serca po utoniecie. napewno znajdziesz wszystko czego ci potrzeba i czego chcialbys wiedziec.

http://www.ratownictwo.win.pl/


a bolowi chodzilo o "sam kiedys umialem ale teraz juz malo pamietam" wiec nie umiales tak naprawde tylko opierales sie na marnej szkolnej teorii bo gdybys naprawde znal podstawy pierwszej pomocy to z tym jest jak z jazda na rowerze...jak dobrze opanujesz to nigdy nie zapomnisz. dobry ratownik jest gotowy 24/24.


a co do pytania w ankiecie. tak udzielalem pierwszej pomocy min gdy pracowalem jako listonosz. wchodzac do jednej z klatek zobaczylem, ze u stop schodow lezy nieprzytomne czlowiek i wyraznie wygladalo, ze fiknal z tych schodow. innym razem w zime nieprzytomnemu z alkoholu czlowiekowi na przystanku autobusowym. pare sytuacji bylo i dobrze opanowana teoria pierwszej pomocy naprawde sie przydaje.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez spoyler92 » 5/5/2008, 19:08

Gumiss masz racje.. bo ja umialem tyle co sie nauczylem ogladajac filmy ztym na w-f'ie. ale dzieki bardzo za link. napewno skorzystam ale mam nadzieje ze nigdy mi sie ta wiedza nie przyda.i innym tez tego zycze.
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez Wilku111 » 5/5/2008, 20:57

Ja tam mam ratownika ale jeszcze nie miałem okazji nikogo ratować. I mam nadzieje, że nie będę miał... :roll:
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê