Zobacz wÄ…tek - przerejestrowanie moto !!
NAS Analytics TAG

przerejestrowanie moto !!

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

przerejestrowanie moto !!

Postprzez michal-wi » 4/5/2008, 13:05

mam pytanko -> przyjechalem ostatnio do polski na moto na angielskich blachcach i cghcialbym wrocic do londynu samolotem a moto zostawic w domu mam wszystkie potrzebne dokumenty tak mi sie zdaje !! moje pytanie to czy jesli wroce do anglii i < wyrejestuje > moto oraz zrezygnuje z insuransu to czy musze od razu rejestrowac go w polsce jesli nie mam zamiaru jezdzic do sierpnia puki nie wroce na stale do polski
michal-wi
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/1/2008, 18:14


Postprzez klocek » 4/5/2008, 16:38

pozycja 11 w certyfikacie rejestracyjnym dotyczy exportu. tylko ze jest tam informacja ze ta sekcja "will not produce an export certificate". czyli co? nawet jak sie to wypelni i odesle do dvla to nie odesla potwierdzenia i jakiegos papieru ze wywozisz maszyne? tez jestem ciekawy jak to jest bo moze mi sie w przyszlosci to przyda...
klocek
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4/9/2007, 20:27


Postprzez PrzemoR6 » 4/5/2008, 20:02

Wypelniasz ta czesc ktora mowi o permamentnym eksporci pojazdu i odsylasz do DVLA, a reszta to twoj brytyjski dowod rejestracyjny, ktory musisz w polszy przetlumaczyc, zrobic badanie tech, odwiedzic urzad celny, podatkowy i nie wiem co jeszcze i z tymi papierami mozesz moto rejestrowac w polszy. A co do tego czy moze ono czekac na Ciebie do sierpnia to nie jestem pewien, bo slyszalem, ze od czasu sprowadzenia pojazdu masz jakis krotki czas na jego zarejestrowanie(chyba 3 dni) a potem jast kara od kazdego dnia zwloki.
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez michal-wi » 4/5/2008, 21:02

dzzieki panowie za odpow. , a wiecie jak duzy koszt jest zarejestr. i tych wszystkich bajerow ??
michal-wi
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/1/2008, 18:14

Postprzez klocek » 4/5/2008, 23:52

Jakies 500 zl z groszmi jesli sie nie myle. Rejestrowalem moto sprowadzone z Niemiec i urzad celny jesli potrzebny do jakiejs pieczatki to i tak 0 zl. W przypadku samochodow cos tam sie placilo, ale to bylo pare lat temu i nie wiem czy to wciaz aktualne. W kazdym razie koszt okolo 5 stow.
klocek
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4/9/2007, 20:27

Postprzez paulmoto » 6/5/2008, 19:13

...jesli mozna sie wtracic... :-)
Jezeli posiadasz wszytskie dokumenty Twojego motocyklu w PL ale zarazem ten motocykl jest zarejestrowany na Ciewbie w UK wszystkie sprawy formalne mozna zalatwic w PL :-) opisze moj przyklad......
Kupuje i rejestruje na Siebie motocykl w UK.
Wracam nim do PL (np. na stale)
jezdze do czasu kiedy kancza mi sie wszelkie oplaty tj. UBZ TAX MOT (akurat tak wyszlo ze wszystko bylo oplacane w jednym terminie )
Po czym robie Przeglad ''0'' wiaze sie to ze zmiana owietlenia przystosowana do ruchu prawostronnego(nikt niewspomnial ze do calej imprezy trzeba dodac koszt zmiany oswietlania (chyba ze ktos ma znajomosc) i niechce zmieniac . sam przeglad koszt ok. 120zl
Tlumaczenie dowodu rejestracyjnego z UK (w moim przypadku urzad zazyczyl sobie tlumaczenie wszystkich 4ech str. koszt (zalezy gdzie)
Z tym wszystkim do Urzedu skarbnowego uiszczyc oplate z ktorej osoby na ktore dany pojazd jest zarejestrowany jest zwolniony z takiej oplaty! dostaje swistek ze jestem zwolniony z takiej oplaty gdyz motocykl jak to ujela pani w urzedzie zmienia tylko miejsce zarejestrowania A NIE WLASCICIELA!!!! pamietajcie o tym i nidajcie sie w takich przypadkach zrobic w konia gdyz niewszystkie urz. skarbowe to przestrzegaja ! Zswistkiem ze skarbuwki udajem sie z powrotem do urzedu rejestracyjnego gdzie motocykl zostaje przerejestrowany :-))))))))) a TEN SAM urzad wyyla pisamo do DVLA ze motocykl opuscil UK na stale i aktualnie jest zarejestrowany w PL i na tym konczy sie cala impreza ktora przy dobrych wiatrach powinna wyniesc okolo 500zl i do ok. 1 tygodnia urzedowych spraw Pozdrawiam (ja cale szczescie mam to zasoba :-) )
Życie jest Bogiem,podróże nałogiem,prędkość zabawą,MOTOCYKL PODSTAWĄ! :-)
paulmoto
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22/12/2006, 02:30

Postprzez klocek » 6/5/2008, 23:08

ok. ale szczegol techniczny. oswietlenia chyba nie trzeba "wymieniac". wystarczy (przynajmniej przy moim) regulacja konta paadania wiazki swiatla. robilem tez mot na wyspach matorowi z oswietleniem przystosowanym do ruchu prawostronnego i sie do tego nie przyczepili. ze mam takie ustawienie uswiadomilem sobie podczas pierwszej przejazdzki noca, juz po mocie.
taka dygresja.
klocek
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4/9/2007, 20:27



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê