Zobacz wątek - Nolan N82 co myślicie o tym kasku
NAS Analytics TAG

Nolan N82 co myślicie o tym kasku

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Nolan N82 co myślicie o tym kasku

Postprzez orele » 18/4/2008, 10:54

No witam, tak więc mam taki kask. W malowaniu shadow, czyli cały szary.

http://www.cyberscooter.it/dx/images/nolann82bull.jpg

ten z linku jest w innym malowaniu. Chciałbym zmienic kask z dwóch wzgędów:
1. moje malowanie, którego brak, nie podoba mi sie.
2. Kask jest dość głośny.

Nie jezdziłem w innych, jedynie w tigerach :) jezdze na bandicie 600N z małą owiewką. Powiedzcie mi jak ten kask wychodzi na tle innych. Czy moze to dobry kask i zostawić sobie go, doradźcie cos...
orele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17/4/2008, 11:28


Postprzez Kris2k » 18/4/2008, 15:38

N82 juz nie produkuja od kilku lat. Kask byl/jest dobry, w miedzy czasie byla wersja N83 a aktualnie N84.
Napewno jest rewelacyjny w porownaniu do Tiger'ow :D
Sadze ze spokojnie mozesz sobie go zostawic, chyba ze masz gotowke i stac Cie na nowy to zmienic zawsze mozna... pytanie czy nie masz innych pilniejszych wydatkow? Bo tak jak mowie, kask nie jest zly, osobiscie dosc czesto widuje te nolany w trasie i u znajomych.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez orele » 18/4/2008, 17:43

no główny problem teraz jest w tym, ze aby kupic kask o klase lepszy to bede musiał na niego wydac ?? ile ? bo ten kask chyba lepszy jest od lazer katana etc ?
orele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17/4/2008, 11:28

Postprzez dambandit » 18/4/2008, 18:23

No nolan to wysoka półka . Wyżej plasuje sie shoei , arai , schuberth za taki kask spokojnie trzeba polozyć miedzy 1500-2000 zł . Jak cie stac .

Ja osobiscie jezdze w nolanie n102 i musze powiedziec ze jest super za te cene . Swietnie lezy na głowie , jest wygodny i cichy . Pewnie schoei multitec jest jeszcze lepszy w to nie wątpie .Jednak jak na studenta dac 1500 zl za kask to sporo a powiem że bardzo chcialem kupic tego multiteca. Z nolana jestem zadowolony , bardzo pozytywnie mnie zaskoczył .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez orele » 18/4/2008, 18:39

tak więc kasku nie zmieniam, ale ponownie zadam pytanie, lepszy jest od nitro, ktorych wiele i od Lazera ?
orele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17/4/2008, 11:28

Postprzez dambandit » 18/4/2008, 18:54

Człowieku mam w domu nitro starego i tego nowego nolana i naprawde nolan to całkiem inna półka i jakośc .

Jesli chodzi o komfort to nolan jest super wygodny tymczasem nitro zawsze mnie uciskał a juz nie mówi jak po dłuzszej jeżdzie piekły mnie uszy .

Nastepna sprawa to jakośc wykonania np w nolanie szybka idealnie przylega do uszczelki i nic tam nie wieje a w nitro przy zamknietej szybie i tak przeznią wieje .

No i nolan jest o wiele cichszy przy dłuższej jezdzie to zaleta .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Kris2k » 18/4/2008, 19:03

orele napisał(a):tak więc kasku nie zmieniam, ale ponownie zadam pytanie, lepszy jest od nitro, ktorych wiele i od Lazera ?


No bez dwoch zdan.

Jak sie rozgladasz za kaskami to porownuj ceny, daje to calkiem niezly sposob na ocene co wzgledem czego jest lepsze, oczywiscie im wyzsza cena tym lepszy kask.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez orele » 18/4/2008, 19:28

rozjaśniliscie mi sprawe, jestem troche zadowolony z mojego kasku musze przyznac, tylko szkoda ze jest taki szary jak papier toaletowy do ... jak ogladalem ceny aerografu to mnie odstraszyło... 100 zł bym jeszcze dał, ale wiecej to juz za duzo jak dla mnie. Wychodze z tego tematu z wnioskiem, ze dopóki nie bede miał na kask ok 1200 zł to nie mam co zmieniac, bo roznicy wiekszej nie bedzie....

a co do sprawdzenia cen, to tego n82 nigdzei nie ma na sprzedaz :)
orele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17/4/2008, 11:28

Postprzez ciana » 18/4/2008, 21:49

Sam jeżdżę w Nolanie i muszę powiedzieć, że jest lepszy od tych co miałem do tej pory
Pozdr
Zapach palonej gumy o poranku - BEZCENNE :D
Avatar użytkownika
ciana
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22/9/2007, 10:49
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez turboponczek » 19/4/2008, 08:50

kurde z kaskami to jest wg mnie ciezki wybór. Naprawde rozgladałem sie bardzo długo za kaskiem do 800zł. Ciezko cos w ogole wybrac bo jest tyle produktów i firm. Jedni mówia ze nolan jest najrozsadniejszym wyborem w tym przedziale cenowym... sprzedawca mi mówił ze nolan jedzie na opini, od paru lat nie było testów nolana w kazdych magazynach bo nolan na to nie pozwalał, firma sie obawiała utraty renomy. Nie jest też za dobrze wygłuszony (to jest tylko opinia sprzedawcy z ul. Małeckiego/Poznan - której zreszta zaufałem.)

W koncu wybór padł na Airoha Leoxa. I jestem bardzo z niego zadowolony. Ponoć nawet cichszy niż nolany. Skorupa Carbon-Kevlar. Wentylacja wzór. Super jakos wykonania, naprawde nie moge mu nic zarzucić. Nawet wloty powietrza sa wykonane w ciekawy sposób by ułatwić otwieranie gruba rekawica podczas jazdy. Zapiece DD, na poczatku nie mogłem sie przyzwyczaić.. ale teraz to ubustwiam. Jedna reka zapinasz i odpinasz kask. Wyjmowana wyściułka. Jeden minus - wada.. parujaca szybka. Tyle ze kupiłem anti-foga i po sprawie. Teraz mam cacy kask. Dałem za niego 600zł. Teraz mozna za 530 kupić. I nawet ładne malowania kolekcja 2008 ma.


Jednak, wiem jedno... jakbym sie przymierzał do kupna kasku jeszcze raz to napewno kupiłbym Shoei, Arai, Schuberth lub Suomy. Jeszcze bym sie zastanowił nad Agv. Kurde a te malowania Suomy .. mmm... miąsz.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Kris2k » 19/4/2008, 12:34

orele napisał(a):a co do sprawdzenia cen, to tego N82 nigdzei nie ma na sprzedaz :)


Jejku... ale jest N84 wzgledem ktorego teoretycznie mozesz porownywac cala reszte.
A skoro masz caly szary to bedzie to wersja Genesis albo Classic czyli model podstawtowy (wersje z kolorowymi wzorami sa zawsze troche drozsze).
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez dambandit » 19/4/2008, 13:59

Oj tu sie turbopoczek nie zgodze ostanio czytałem test kasków szczekowych w niemieckiej gazecie i pierwsze miejsce shoei multitec zaraz zanim z mała strata nolan n103 potem była reszta .

Pewnie ten sprzedawca nie miał w ofercie nolana i dlatego tak powiedział .

Oczywiście nie twierdze ze nolany sa najlepsze bo to bzdura . Mam nadzieje ze nastepny mój kask to bedzie własnie shoei multitec . Jednak obecnie mam nolana i złego słowa bym na niego nie powiedział .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez turboponczek » 19/4/2008, 15:58

hehe, dambandit ale zacznijmy od tego ze mój airoh nie jest szczękowcem ;)

otóż własnie nie, koleś miał w zanadżu nolany, pokazywał mi je, macałem je hehe :)


Ale to własnie ja postawiłem na airoha. I w sumie słusznie zrobiłem. Ciesze sie z mojego kasu... Nie ważne.

W kazdym razie w przyszłym sezonie jak bede zmieniał drynde to napewno kupie Schubertha, Suomy lub Shoei w jakims kozackim malowaniu.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê