Zobacz wątek - Wypadek - odszkodowanie
NAS Analytics TAG

Wypadek - odszkodowanie

Przepisy, prawo
_________

Wypadek - odszkodowanie

Postprzez Diablosvr » 17/4/2008, 12:43

Witam wszystkich Moje pytanie - W niedziele mialem wypadek zostalem uderzony przez samochod . i nie wiem czy mam prawo ubiegac sie o odszkodowanie z oc sprawcy , gdyz nie mam prawka na motocykl. pytam czy ktos mial takie zdarzenie i walczyl o odszkodowanie i czy sie udalo?? Pozdrawiam
Diablosvr
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/4/2008, 12:36


Postprzez CalibraHunter » 17/4/2008, 13:12

Ja na Twoim miejscu cieszylabym sie, ze nie bylo policji. A juz na pewno nie ubiegala sie o odszkodowanie za wypadek, w ktorym uczestniczyles na motocyklu nie majac nawet na niego prawka. Niezly tupet.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL


Postprzez gelo007 » 17/4/2008, 13:17

Jazda bez prawka a tym samym ważnego OC to jest bodajże 5 tys; więc masz szczęście :)...
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Diablosvr » 17/4/2008, 13:46

Nadmieniam ze moj motor ma oc i policja tez byla. Dostalem 500 zl mandatu , a policjant powiedzial ze mam sie nie martwic o koszta bo jestem w tym zdarzeniu poszkodowany - mowil ze moge wystapic o odszkodowanie z oc sprawcy tylko beda problemy z odszkodowaniem i ppytanie dotyczy czy ktos mial taki przypadek i czy prawnik pomoze A NIE JAKI MAM TUPET CZYTAJCIE LEPIEJ CO SIE PISZE NA FORUM A NIE GLUPIE PRZYCINKI PISZECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLA ZABICIA CZASU
Diablosvr
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/4/2008, 12:36

Postprzez Sorbinian » 17/4/2008, 14:16

mając oświadczenie tamtego gościa, zgłaszasz sie do PZU czy gdzie tam jesteś ubezpieczony i jedzie odszkodowanie z jego kasy. Nie powinno być żadnych problemów, bo policja powiedziała kto był winowajcą ( kierowca auta) a ty za brak prawka dostałeś mandat. i po sprawie idź do ubezpieczyciela i zgłaszaj. a potem napisz jakie opcje ci przedstawili to najwyżej jak wycena za niska to będziemy działać dalej. jakby co to skontaktuje ciebie z gościem, który w zeszłym roku miał dzwona z volwo i tez nie miał jeszcze prawka.
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Postprzez kildow » 17/4/2008, 15:04

gelo007 napisał(a):Jazda bez prawka a tym samym ważnego OC to jest bodajże 5 tys; więc masz szczęście :)...


Widać, że nie czytałeś "Zanim coś napiszesz w tym dziale" :) Poskarżę się modowi ;)
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CalibraHunter » 17/4/2008, 17:01

500zl za brak prawka? Extra, jeszcze troche to do obejscia nowych przepisow dot. kat. prawa jazdy na motocykl bedzie wystarczylo w wieku 16 lat kupic sobie najlepiej lytra i po prostu jezdzic bez uprawnien. W koncu 500zl to nie 2000 za kurs i egzamin, prawda? Paranoja.

Do autora tematu - zycze powodzenia przy wyciaganiu kasy. Moze jak uda ci sie wymigac tak pare razy to na dobre ciuchy na moto uzbierasz. Albo kurs prawa jazdy.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez zephyr47 » 17/4/2008, 17:16

Po przeczytaniu tematu mam nieodparte wrażenie jakbyście myśleli, że ten kto nie ma prawa jazdy nie zna przepisów i kąpletnie nie potrafi jeździć... Ludzie, prawko to tylko kawałek plastiku! Znam wielu gości bez prawka, którzy naprawdę są bardzo dobrymi kierowcami.

(czekam na lincz)
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez CalibraHunter » 17/4/2008, 18:10

Nie Zephyr, to nie jest tak do konca. Ja rowniez znam pare osob jezdzacych normalnie bez prawka i sa naprawde dobrymi kierowcami. Ale sam fakt prowadzenia motocykla po miescie bez uprawnien powinien byc surowo karany, a nie 500zl i do widzenia. Bo niestety nie kazdy potrafi jezdzic. Zreszta juz powiedzialam, do czego to moze doprowadzic.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez zephyr47 » 17/4/2008, 18:21

Jazda bez prawka nie jest wynikiem kaprysu. To jest kwestia tego, że na prawko A są straszne kolejki, bo jest za mało egzaminatorów a można je robić tylko w sezonie i dlatego zrobienie go trwa ok pół roku... Poza tym za 1300zł niektórzy wolą sobie kupić fajny kask albo sporo sobie polatać... (oczywiście jestem za możliwie jak najszybszym zrobieniem prawka ale nie będę czekał ze sprzętem w garażu cały sezon aż je dostane...)
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Diablosvr » 17/4/2008, 18:49

Zaczynam powoli zalowac ze sie tu zalogowalem!!! Zamiast pomocy zbiera sie baty i slowa krytyki A ja glupi myslalem ze motocyklisci to taka mala rodzina ale widocznie sie pomylilem!!! A moze ci co tu sie udzielaja nie maja motocykli i nie wiedza co to pomoc!!!! a to forum to jest na pogaduchy a nie na rozwiazywanie problemow !!!! odnosnie prawka to mam wiecej kategori niz ty -patty brawurka - jedna osoba odpisala na zadane pytanie (Sorbinian) pozdrawiam wszystkich - sam rozwiaze moj problem i zycze wam takich odp.!!!!!!!!! jakich mi udzieliliscie
Diablosvr
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/4/2008, 12:36

Postprzez zephyr47 » 17/4/2008, 19:11

Jak masz więcej niż jedną kategorię to powinieneś dostać 300 zł mandatu. Co do tego czy dostaniesz odszkodowanie z jego AC to nie wiem dokładnie jak to jest bo teoretycznie na tym forum wyraźnie zostało powiedziane, że jek będziesz miał kolizję bez prawka to zawsze jest twoja wina ale słyszałem, że w kilku przypadkach odszkodowanie zostało wypłacone. Ale takie sprawy najlepiej załatwia się bez policji z kierowcą puszki.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Diablosvr » 17/4/2008, 19:29

500 zl jest zawsze i ta kwota nie podlega zmian
wina zawsze lezy po stronie sprawcy a nie czy ktos ma prawko czy np.jest pijany tylko problem jest z firmami ubezpieczeniowymi ale trzeba walczyc !!!!!!!!!!!
Diablosvr
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/4/2008, 12:36

Postprzez CalibraHunter » 17/4/2008, 19:39

Hahahah Diablo, za przeproszeniem gowno mnie to obchodzi ile masz kategorii, dla mnie mozesz nawet jezdzic wozkiem widlowym. Nie masz uprawnien do prowadzenia motocykla, miales dzwona i jeszcze chcesz kase na tym trzepac. Ciesz sie, ze jestes caly.

Zephyr, prawo jazdy jak sie ma leb na karku mozna w 2, max 3 miesiace zrobic. Ale nie, po co czekac, po co tyle kasy wydawac, prawda? Trzeba bylo nie kupowac/ brac od taty/ brata / ciotki sprzeta zanim nie zrobiles prawka skoro tak cie korci.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez Sorbinian » 17/4/2008, 21:14

zephyr47 napisał(a):Jazda bez prawka nie jest wynikiem kaprysu. To jest kwestia tego, że na prawko A są straszne kolejki...


Bez urazy i na pewno nie bije do Ciebie, ale za przeproszeniem Pier%%lisz. w zeszłym roku robiłem lejce.( Warszawa) Na egzamin praktyczny czekałem 2 tygodnie a robiłem go pod koniec sezonu kiedy były maksymalne kolejki. każdy termin jest do ugadania, zawsze możesz zostawić na siebie namiary gdyby ktoś zrezygnował. a 2 tygodnie uzyskane na zdanie" Tylko bardzo Panią proszę, o jak najwcześniejszą możliwość podejścia do egzaminu" to nie jest strasznie długo. No chyba ze ktoś upierd... na każdym egzaminie, ale to ja bym się na miejscu takiej osoby zastanowił czy jednak czegoś źle nie robi...

nie ma usprawiedliwienia za jazdę bez lejców, a kara powinna być za to zdecydowanie wyższa. Co nie zmienia faktu ze wielu jest takich co lata i potrafią to robić.
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Postprzez kildow » 17/4/2008, 21:26

Diablosvr napisał(a):500 zl jest zawsze i ta kwota nie podlega zmian
wina zawsze lezy po stronie sprawcy a nie czy ktos ma prawko czy np.jest pijany tylko problem jest z firmami ubezpieczeniowymi ale trzeba walczyc !!!!!!!!!!!


Jak miałbyś conajmniej kategorię B to mandat byłby w wysokości 300 pln a nie 500 pln, bo tyle to jest w przypadku braku JAKIEJKOLWIEK kategorii.
Ale z jednym się z Tobą zgadzam, niepotrzebnie się tu logowałeś :)
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zephyr47 » 17/4/2008, 22:33

Sorbinian napisał(a):
zephyr47 napisał(a):Jazda bez prawka nie jest wynikiem kaprysu. To jest kwestia tego, że na prawko A są straszne kolejki...


Bez urazy i na pewno nie bije do Ciebie, ale za przeproszeniem Pier%%lisz. w zeszłym roku robiłem lejce.( Warszawa) Na egzamin praktyczny czekałem 2 tygodnie a robiłem go pod koniec sezonu kiedy były maksymalne kolejki. każdy termin jest do ugadania, zawsze możesz zostawić na siebie namiary gdyby ktoś zrezygnował. a 2 tygodnie uzyskane na zdanie" Tylko bardzo Panią proszę, o jak najwcześniejszą możliwość podejścia do egzaminu" to nie jest strasznie długo. No chyba ze ktoś upierd... na każdym egzaminie, ale to ja bym się na miejscu takiej osoby zastanowił czy jednak czegoś źle nie robi...

nie ma usprawiedliwienia za jazdę bez lejców, a kara powinna być za to zdecydowanie wyższa. Co nie zmienia faktu ze wielu jest takich co lata i potrafią to robić.


No to ci zazdroszczę bo ja zdałem wszystko za pierwszym razem a i tak trwało to równe 6 miesięcy... Chociaż gdybym zdawał dzisiaj to bym wiedział, że do WORDu trzeba się od razu zapisać a nie tak jak to zrobili w moim OSK, dopiero po wyjeżdżeniu godzin w tępie 2h raz w tygodniu... :evil: A co do kolejek to myślę, że w Warszawie mogą być one znacznie mniejsze niż w Jastrzębiu, czyli tam gdzie ja zdawałem.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Sorbinian » 18/4/2008, 07:59

zapisałem się na kurs w 2 dni zrobiłem teorie potem jazdy potem kwitek odebrałem i dopiero po tym pojechałem się zapisać i od zapisu do egzaminu zaliczonego za pierwszym razem upłynęło 2 tygodnie, więc serio nei wiem skąd wy takie terminy bierzecie.
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Postprzez adrianCB » 18/4/2008, 22:34

Dokładnie,sam na początku śmigałem bez...ale zrobienie prawka z kursem i egzaminem zajęło mi 2miesiące...w czym na egzam czekałem 3tyg... bo teraz jeszcze słaba pogoda była i często odwoływali egzaminy. Ale osobiscie nie krytukuje ludzi jeżdzących bez, jednak dla własnego spokoju... polecam zrobienie,bo to na prawde żaden problem.
adrianCB
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 16/2/2008, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez spek » 23/4/2008, 02:07

zephyr47 napisał(a): Chociaż gdybym zdawał dzisiaj to bym wiedział, że do WORDu trzeba się od razu zapisać a nie tak jak to zrobili w moim OSK, dopiero po wyjeżdżeniu godzin w tępie 2h raz w tygodniu


Przecież papiery do zapisania sie na egzamin państwowy OSK może ci wydać dopiero po wyjeżdżeniu wszystkich godzin :lol: Chyba że grzecznie poprosisz :wink:
Avatar użytkownika
spek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19/4/2008, 17:00

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na gr