Zobacz wątek - Wybór szkoły nauki jazdy- Pytanie
NAS Analytics TAG

Wybór szkoły nauki jazdy- Pytanie

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Wybór szkoły nauki jazdy- Pytanie

Postprzez Rocca » 7/4/2008, 10:27

Witam,
Jako że moja dziewczyna chce się niedługo zapisać na "kurs" kat. A mam pytanie do wszystkich forumowiczów :)
Czy ktoś jest w stanie polecić mi jakiś dobry ośrodek w Łodzi?
Chodzi mi głównie o to żeby praktyka była w miare normalna, bez jaj typu jazda po placu 2h w czasie gdy instruktor pije kawe w budynku obok lub przynoszenie własnego paliwa na kurs :D
Dobrze wiem że mam nikłe czanse na znalezienie szkoły która naprawde uczy jazdy na motocyklu(taki niestety urok naszych ośrodków), ale może ktoś miał doczynienia z czymś co przynajmniej mieści się w jakiś normach i jako tako przygotowuje do egzaminu bez zbędnego stresu itd.
Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Rocca
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21/10/2007, 14:15
Lokalizacja: Łódź


Postprzez CalibraHunter » 7/4/2008, 10:32

Najblizszy Ci osrodek WORD powinien prowadzic statystyke zdawalnosci sposrod wszystkich okregowych szkol jazdy. Poszukaj na glownej stronie i zapisz ja najlepiej do drugiej - trzeciej szkoly w kolejnosci. Bedziesz mial pewnosc porzadnego przygotowania, a jak trafi na stresujacego instruktora to zawsze moze go zmienic.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL


Postprzez Nuzgul » 7/4/2008, 10:41

Sam wlasnie sie wybieram i biore pod uwage 3 szkoly:
-Bajon
-Wota/ Ab
( kolejnosc nieprzypadkowa)

mam nadzieje ze chodz troszke ulatwie wybor:)

Zdravim
Nuz
Nuzgul
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5/11/2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Flow » 7/4/2008, 11:18

polecam http://www.delta.lodz.pl/

ja sie tam uczyłem , jest tam instruktor z ponad 20 letnim doswiadczeniem motocyklowym i uczy tylko motocyklistów , P.Dariusz Lenart , szkoła od chyba 18 lat, znana i nawet ludzie w WORDZIE mówili o niej w samych superlatywach , naprawde sympatyczny instruktor i bardzo cierpliwy , ja tam sie uczylem kat A w zeszłym roku , polecam
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez DaMasta » 7/4/2008, 14:12

Ja teraz zaczalem w delcie koncze teorie i powiem szczerze ze polecam naprawde sympatyczny instruktor pan Darek tez bardzo wporzadku
nad życiem miłość do życia
DaMasta
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/8/2007, 11:50
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Dokaz » 7/4/2008, 19:27

tak czy siak 17godzin bedziesz kręcić kółka a 3 na mieście pośmigasz :D
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58

Postprzez Taser » 7/4/2008, 19:35

Moze tak troche poza tematem, ale jesli ktos bedzie w wawie szukal osrodka to polecam Sarbo. Sam robie tam i jestem zadowolony jak na polskie warunki (w cenie kursu mam np. 4 godziny jazd ma torze motocrossowym, co jest naprawde super sprawa jesli chodzi o doskonalenie techniki jazdy i jedna godzine jazd na hondzie shadow 600-raczej jako taki bajer ale nie wiem czy ktos inny ma cos takiego), ale jezeli ktos ma mozliwosc, czas, pieniadze i checi to polecam szkole jazdy w niemczech. Mieszkalem tam dosc dlugo i nie dosc ze maja sesowne przepisy to naprawde mozna tam sie nauczyc jezdzic od podstaw. Co do Sarbo to maja wsumie sprzet w dobrym stanie, moze nie jest nowy ale z tego co sie ost zorientowalem kupili dwie, albo i wiecej nowe yamahy ybr 250, a hondy CBF sa w miare dobrym stanie. Jazdy po miescie wygladaja tak ze sie jezdzie po 2 godz z instruktorem, ktory jedzie samochodem za Toba z lacznoscia radiowa, wiec nie ma krzywych akcji, ze mamy plecak. Pelen wypas ogolnie rzecz mowiac.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez icid » 7/4/2008, 21:32

Ja znam fajną szkołę mają chiński motor w którym nie działa nic, biegi są odwrotnie i nie ma powietrza w kołach, na ich placu manewrowym jest ósemka wymalowana na połączeniu 2 betonowych płyt, różnica wysokości między tymi płytami to jakieś 10 cm więc jak pojedzie tym to pojedzie wszystkim :D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Kedar-88 » 7/4/2008, 22:08

icid napisał(a):Ja znam fajną szkołę mają chiński motor w którym nie działa nic, biegi są odwrotnie i nie ma powietrza w kołach, na ich placu manewrowym jest ósemka wymalowana na połączeniu 2 betonowych płyt, różnica wysokości między tymi płytami to jakieś 10 cm więc jak pojedzie tym to pojedzie wszystkim :D:D



bo to są tak zwane zielone chińskie berety...po takim kursie nikt cię nie zagnie...możesz się ścigać skuterem z r1 i tak jej dasz rade :D
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez icid » 8/4/2008, 08:30

Na początku instruktor oczywiście sie zmył i zostawił mi tego chińskiego morderce na placyku, potem podjąłem bezskuteczną próbe ruszenia ale moto gasło za każdym razem, po 20 minutach doszedłem do tego że jedynka jest do góry a reszta biegów na dół i próbuje ruszać z piątki :D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Flow » 8/4/2008, 09:52

w delcie jazda wyglada tak ze na poczatku (po placu) jezdzisz po smulsku , konstantynowie itd i innych wiochach;] i wtedy instruktor jedzie na motoycklu przed Toba, na 2 jezdzie jedzie za Toba , potem jest centrum miasta i tam koło smutnej gdzie zdajemy ten egzamin bo jest to wyznaczona trasa i kazdy zdaje tą samą i wtedy wsiada w samochód i jedzie za Toba z łącznościa radiową :) jak dla super sprawa patrzac na to co robili moi znajomi na kursie i widzac co Icid robił :) wogole wyprowadziles sie z LDZ do Rotterdamu ?:(
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez icid » 8/4/2008, 10:53

Tak już prawie 6 lat mieszkam w rotterdamie, w tej chwili czekam na obywatelstwo i zrzekam sie polskiego.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Nuzgul » 10/4/2008, 11:19

Po przeczytaniu wypowiedzi Flow-a i tego co sie naczytalem w sieci zdecydowalem ze jednak ide zapisac sie do Delty na kurs....


Zdravim
Nuz
Nuzgul
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5/11/2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr