Zobacz wÄ…tek - kara za nie przerejestrowanie??
NAS Analytics TAG

kara za nie przerejestrowanie??

Przepisy, prawo
_________

kara za nie przerejestrowanie??

Postprzez patrykmulek » 22/3/2008, 18:44

Witam.Kupiłem na wiosne motocykl.poszedlem do wydzialu komunikacji by go zarejestrowac.tam okazalo sie ze sa gigantyczne koleiki jednak udalo mi sie dostac do okienka ale tam pani mi powiedziala ze musze zrobic jeszcze raz przeglad bo tam sie cos nie zgadza ale przeglad niby byl wazny. ale powiedziala ze moge jezdzic nie przerejestrowanym motocyklem dopoki spokojnie nie zalatwioe przegladu itp.powiedziala ze musze tylko oplacic skarbowke i miec wazne oc. wiec tak zrobilem i jezdzilem nie przerejestrowanym. ale teraz dowiedzialem sie ze grozi mi kara ze nie zarejestrowanie w ciagu 2tygodni. Wiecie moze ile to by mnie wynioslo? i czemu urzedniczka mnie nie poinformowala ze konieczne jest przerejestrowanie,co wiecej wprowadzila mnie w blad ze moge tak jezdzic. Dodam ze szuakelm odpowiedzi na to pytanie i nie znalazlem
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck


Postprzez krzychu84 » 22/3/2008, 23:01

nie do końca rozumiem z tym przeglądem można jeździć a nie można zarejestrować ?? dziwne ! ... nie napisałeś czy zarejestrowałeś go wkońću czy jeszcze nie ? ... ale ogólnie z tego co wiem to 14 dni jest na zarejestrowanie, ale sam byłem już dwukrotnie dużo po terminie i nic nie mówili ani nic więcej nie płaciłem więc kary za to raczej nie będzie :)
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy


Postprzez patrykmulek » 23/3/2008, 05:51

no wlasnie mozna. sprawa skomplikowana. poniewaz moto nie stoi na popradniego wlasciciela tylko na jeszcze wczesniejszego iwtedy do rejestracji sa potrzebne miedzy innymi dwie umowy. miedzy mna i nim, a druga miedzy dwoma poprzednimi. noi wlasnie w tej drugiej jest napisane ze pojazd byl uszkodzony a przeglad byl zrobiony bezterminowo jeszcze przed spisaniem umowy. Jak policja mnie zlapala, pokazalem swoja umowe i przeglad i nic sie nie czepiali. wlasnie tez mi sie wydaje ze nie moze to byc prawda z ta kara,poniewaz w naszym wydziale komunikacji byly takie kolejkize dawali kartki nawet z miesiecznym wyprzedzeniem a jeszcze jakktos nie zarejestruje odrazu to wtedy trwa to nawet ze dwa miesiace wiec nie moze placic kary za to ze urzad nie potrafi sobie poradzic z taka ilosci klientow.tylko ze umnie to jes dobre 9miesiecy po terminie. zobaczymy jak sie beda czepiali to na sciemniam cos

jeszcze nie zarejestrowalem teraz mam zamiar to zrobic
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck

Postprzez cman » 24/3/2008, 10:13

Żadnej kary się nie płaci, możesz przerejestrować za miesiąc, za pół roku, za rok, a nawet w ogóle, tylko sprzedać komuś innemu i ten ktoś może zrobić tak samo.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez patrykmulek » 24/3/2008, 12:50

no tez mi sie tak wlasnie wydaje.ale ktos mi tak powiedzial i troche sie przestraszylem. wazne chyba tylko zebym skarbowke zaplacil?dzieki za pomoc
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê