Zobacz wątek - Będzie problem z rejestracją?
NAS Analytics TAG

Będzie problem z rejestracją?

Przepisy, prawo
_________

Będzie problem z rejestracją?

Postprzez malmax » 26/2/2008, 22:38

witam! zakupiłem w zeszłym tygodniu motor od polaka który miał go zarejestrowany na siebie w Anglii. a dziś odebrałem tłumaczenia i sie dopiero co doczytałem ze gość w dowodzie ma wpisane Haciek jako imię zamiast Maciek. no i co teraz z tym fantem mam zrobić? bo nawet po umowie kupna sprzedaży widać ze typ pisze swoje imię tak jak by przez H wiec mogą być z tym problemu w urzędzie komunikacji? jak by sie czepiali to co mam robić jak sie tłumaczyć czy jak to rozegrać aby było dobrze??
zxr 400 ---> F4 "tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" A. Einstein
Avatar użytkownika
malmax
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/1/2008, 00:44
Lokalizacja: Mircze/Lublin


Postprzez marecky » 27/2/2008, 07:53

Kolego nie będzie problemu! miałem tą samą sytuację. tylko u mnie zamiast Włodzimierz było w Wedzimierz!
I nie było żadnych komplikacji!
W ŻYCIU NIE MA GAME OVER JEST TYLKO NEXT LEVEL.
Avatar użytkownika
marecky
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 16/6/2007, 18:06
Lokalizacja: Białystok


Postprzez inek01 » 4/3/2008, 21:34

Sorki, ze podepne sie pod temat, ale mam podobna sytuacje. U mnie jest troche powazniejszy blad. W dowodzie z Italii brakuje jednego znaku w numerze VIN. Na ramie i dokumencie z wyrejestrowania jest wsio ok.

Czy moga robic problem w WK z tego tytulu ?
inek01
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29/2/2008, 06:22
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Krzycho-cbr » 5/3/2008, 01:56

Jeśli chodzi o błędy w imionach - możecie być spokojni przejdzie bez problemu. Niezgodność w numerze VIN będzię trudniejsza do przebrnięcia, w najlepszym wypadku możesz liczyć na to, że urzednik się nie skapnie (ale wiem że to akurat uważnie sprawdzają na każdym dokumencie, na którym pojawia się ten nr), w gorszym - czeka Cię opinia rzeczoznawcy w kraju, a w najgorszym - wycieczka do kraju pochodzenia moto, celem wyprostowania pomyłki.
Avatar użytkownika
Krzycho-cbr
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 15/7/2006, 14:51
Lokalizacja: Wlkp - ok Kalisza

Postprzez kuba » 16/3/2008, 17:33

Witam

Niechce zakladac nowego tematu wiec pomyslalem ze moj watek bedzie tutaj bardzo dobrze pasowal.

Spraw wyglada tak:

Moja dziewczyna kupuje od goscia motor ktory jest sprowadzony np z Belgi, sprzedajacy niema karty pojazdu i wspomina ze "jakies" papiery ktore sa w urzedzie przechodza na kupujacego. Sprzedajacy dowod rejestracyjny posiada. No i bedzie podpisywana umowa kupna sprzedazy.

I teraz moje pytanie jest takie, jak wyglada to faktycznie. Czy moga byc jakies problemy z rejestracja ze wzgledu na brak karty pojazdu, no i jak wyglada to z "tymi" papierami w urzedzie.

Dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
Pasek od sieksona :D
Avatar użytkownika
kuba
Świeżak
 
Posty: 240
Dołączył(a): 17/9/2006, 11:12

Postprzez inek01 » 16/3/2008, 22:03

No i po bolu. Babka w WK brala VIN chyba z przegladu i w ogole sie nie skumala ze w dowodzie jest blad :)
Pomimo tego ze narazie mam "miekki" dowod wszystko chyba bedzie git.
inek01
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29/2/2008, 06:22
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez romeoxx » 22/3/2008, 22:24

ja dokladnie podobny problem mialem..kolo na przegladzie nie chcial mi go zrobic bo nie mialem numeru vin....zadzwonilem po ludziach i cale szczesie ze ma sie jako takie znajomosci gosciu zrobil przegla bez numeru vin a reszta poszla jak po masle nikt sie nie czepial ani WK ani w skarbowym......dodam jeszcze rejestracja motocykla z wloch:
-tlumaczenia 150zl
-przeglad 120zl
-skarbowy tez okolo 120zl
-rejestracja 188zl
-oce w mtu 120 zl na rok
romeoxx
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/3/2008, 22:04

Postprzez inek01 » 23/3/2008, 10:34

No wlasnie, wiec sprzedajacy moga sobie wsadzic gdzies gadke "koszt rejestracji to ok 300zl.
inek01
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29/2/2008, 06:22
Lokalizacja: Ciechanów



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê