Zobacz wÄ…tek - Rejestracja a motocykl z niemiec bez dowodu
NAS Analytics TAG

Rejestracja a motocykl z niemiec bez dowodu

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja a motocykl z niemiec bez dowodu

Postprzez buczerr » 11/3/2008, 18:49

Witam użytkowników.
Sytuacja jest taka iż kupiłem motocykl który został sprowadzony do Polski w 2004 albo 2003 roku ma już potrzebne tłumaczenia, brif, dowód wyrejestrowania pojazdu umowę k/s polaka z byłym właścicielem z Niemiec, poszedłem do wydziału komunikacji i Pani powiedziała ze motocykl nie może być zarejestrowany jeśli nie posiada dowodu rejestracyjnego, którego niestety nie mam, oraz ważnego przeglądu Niemieckiego, który jest potrzebny do opłaty celnej. Czy jest możliwość rejestracji tego Motocyklu?

Chcę zakupić także drugi motocykl, do którego jest tylko sam dowód rejestracyjny Niemiecki, czy bezie mozli9wosc zarejestrowania go?

Proszę bardzo o pomoc, dziękuje i Pozdrawiam, Daniel Buczkowski.
buczerr
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 10/3/2008, 21:39
Lokalizacja: Ożarów


Postprzez buczerr » 12/3/2008, 11:06

Nikt nic nie wie w tym temacie? proszę pomóżcie mi.
buczerr
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 10/3/2008, 21:39
Lokalizacja: Ożarów


Postprzez Pisiu » 12/3/2008, 19:00

Nikt nic nie odpisuje,a to pewnie dlatego,że już nie raz było o tym tutaj...
Pisiu
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez Szafa » 12/3/2008, 19:49

Pisałem już gdzieś o tym. Trzeba napisać pismo do Urzędu niemieckiego tam gdzie było zarejestrowane moto z prośbą o przesłanie kopii dowodu rejestracyjnego ponieważ nie możesz zarejestrować. Na briefie powinieneś mieć nazwę landu niemieckiego, dane moto i info o ostatnim właścicielu, to wszystko musisz podać.
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez kildow » 12/3/2008, 21:24

Tu dochodzi jeszcze kwestia cła i tego przeglądu niemieckiego. To tak stary temat, że już ci co to kiedys przerabiali pewnie dawno o tym zapomnieli.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez buczerr » 13/3/2008, 13:12

Dziekuje za odpowiedź. Tylko dziwi mnie ze mając wszystkie papiery, nawet już przetłumaczone muszę mieć ten dowód rejestracyjny.
W tłumaczeniu z języka niemieckiego na polski Zaświadczenia o wymeldowaniu dla użytkownika pojazdu jest wyraźnie zaznaczone ze dowód pojazdu - Skonfiskowano. Jakie to jest chore, motor stoi w garażu i nie mogę nim nawet pojeździć :( oczywiście żeby napisać do urzędu niemieckiego trzeba znać niemiecki ;/
Dziękuje za pomoc wam i pozdrawiam.

A właśnie, gdy kupowałem motor poprzedni właściciel mówił że jest on już przygotowany do rejestracji, więc chyba cło miał opłacone, ale nie mam żadnego potwierdzenia, mogę to jakoś sprawdzić? A co do przeglądu, to musi być to niemiecki przegląd? Czy mogę tutaj w Polsce zrobić i tak zarejestrować?
ProszÄ™ o pomoc bo ja chyba rezygnuje z tego motocyklu :(((

W razie jakichkolwiek przydatnych sugesti możecie pisać także na gg, jestem na niewidocznym zawsze. dzięki i pozdrawiam.
buczerr
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 10/3/2008, 21:39
Lokalizacja: Ożarów

Postprzez kildow » 13/3/2008, 13:32

Najlepsza pomoc jaką tu możesz uzyskać to właśnie radę abyś z tego motocykla zrezygnował.

Wtedy gdy motocykl był sprowadzony obowiązywało cło i wszelkie inne formalności z nim związane, czyli m.in. ten przegląd w D. Poza tym powinien być też zapłacony podatek VAT. Nie był wtedy potrzebny dowód rejestracyjny, a obecnie dowód rejestracyjny jest wymagany.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez buczerr » 13/3/2008, 14:31

No to ładnie się wkopałem z tym motorem :( a tak fajnie sie nim jeździ ;( żal ale cóż :( pierwszy poważny motor :( dzięki i pozdrawiam serdecznie :(
buczerr
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 10/3/2008, 21:39
Lokalizacja: Ożarów

Postprzez Pisiu » 14/3/2008, 10:25

Ja miałem ten sam problem,a najgorsze jest to,że moto kupiłem w tamtym roku w marcu i miałem tyle czasu na rejestracje i go nie zarejestrowałem.Sam sie z siebie śmieje,przedłużałem i tak wyszło :roll: W konsekwencji moto kilka dni temu sprzedałem taniej,ale sprzedałem.Kupił koleś,ktory sie znał i wiedział,że nie zarejestruje.Mówił,że nie będzie mu to potrzebne.Przynajmniej nie mam na sumieniu,że kogoś w konia zrobiłem :twisted: A załatwić sie to pewnie da,ale ja nie miałem ochoty już sie bawić w to wysyłanie i pisanie do nich,itd...
Pisiu
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez buczerr » 14/3/2008, 13:30

Koledzy, załamujecie mnie :( wszystkie motocykle które miałem kupowałem za własne ciężko zarobione pieniądze tak samo jak ten motor :( było ich naprawdę dużo w moim życiu. Ale ten, pomimo iż to stary motocykl, jest wyjątkowy, jest to motocykl na poziomie, nim można już "jechać", jeśli go sprzedam to już chyba nic nie kupię, bo co ja za niego wezmę :( muszę szukać rozwiązania żeby go zarejestrować! zapytam jeszcze raz w wydziale komunikacji, czy nie ma sposobu na zarejestrowanie go. Nasze prawo jest do D.... To urzędnik powinien znaleźć sposób na rejestracje takiego motocyklu! Dzięki za podpowiedzi, jak sie z tym uporam to na pewno napisze co i jak. Pozdrawiam.
buczerr
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 10/3/2008, 21:39
Lokalizacja: Ożarów

Postprzez kildow » 14/3/2008, 16:20

No to urzędnik znalazł sposób i Ci o nim powiedział:
1. zapłać cło. (i VAT)
2. załatw dowód rejestracyjny.
"Prawo jest do D...", bo urzędnik nie pozałatwia tego za Ciebie?
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez limak14 » 14/3/2008, 17:03

nie miej o to do nikogo pretensji ze teraz masz klopoty bo powinienes sie rozeznac
Ale Polak madry po szkodzie
teraz juz bedziesz wiedzial ze trzeba uwazac przy kupnie
szkoda tylko ze ta sytuacja moze spowodowac twoja niechec do motocykli
pokoresponduj troche z wydzialami niemieckimi albo jak masz troche kasy to pojedz tam osobiscie(przewoz kosztuje ok 300zl w obie strony) i osobiscie zalatwisz!bedziesz wtedy wiedzial na czym stoisz
pzdr
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez buczerr » 14/3/2008, 23:02

dzięki chłopaki. Spróbuję załatwić to korespondencyjnie, mam nadzieję że się uda :)
buczerr
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 10/3/2008, 21:39
Lokalizacja: Ożarów



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê