Zobacz wątek - Prawko od 24lat
NAS Analytics TAG

Prawko od 24lat

O wszystkim
_________

Prawko od 24lat

Postprzez inzynier » 13/3/2008, 21:46

Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica


Postprzez pawlak200192 » 13/3/2008, 21:50

Mogli by wprowadzic tak jak w inych krajeach, ze po pewnym czasie mozna jezdzic wiekszą pojemnoscią.
pawlak200192
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1724
Dołączył(a): 14/12/2006, 21:36


Postprzez CalibraHunter » 13/3/2008, 21:53

Oczywiscie, ze strasza. Nawet, jesli ma byc podniesiony prog wiekowy to na pewno nie do 24lat i nie do tego lata. Widziales kiedys, zeby jakikolwiek pomysl urzednika panstwowego byl zrealizowany w krocej, niz 2 lata? :lol:
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez dawid 89 » 13/3/2008, 21:53

ocipieli na maksa, paranoja jakaś, zresztą mnie to już nie dotyczy, ale nie chciałbym być w sytuacji tych którzy jeszcze nie mają kat A, pozdr
Ostatnio edytowano 13/3/2008, 21:58 przez dawid 89, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dawid 89
Moderator
 
Posty: 436
Dołączył(a): 29/5/2007, 19:39
Lokalizacja: Poznań/Połajewo/Piła

Postprzez sepo » 13/3/2008, 21:56

Na czszęście ja mam egzamin w kwietniu więc chyba sie wyrobię, o ile zdam za pierwszym razem.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/3/2008, 21:57

Ja jestem za .
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez jajko » 13/3/2008, 21:59

I dobrze , mimo ze sam jestem motocyklista to niechce widziec jak jakis dzieciak na ERLANIE leci w drzewo.
jajko
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2/4/2007, 19:38

Postprzez elco » 13/3/2008, 21:59

to jest chore i conajmniej smieszne. Kolejny beznadziejny i malo przemyslany pomysl politykow. W ten sposob mozna jedynie pogorszyc sytuacje. Trzeba szukac bardziej konstruktywnych rozwiazan. Zamiast wprowadzac takie idiotyczne ustawy moze lepiej by bylo pomyslec o naprawieniu drog, czestszych kontrolach drogowych, fotoradarach i zbudowaniu obiektow, ktore w bezpiecznych warunkach pozwolilyby na odrobine szalenstwa.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez dawid 89 » 13/3/2008, 22:06

i tak to nic nie da, nawet jeśli to wprowadzą, ten kto naprawde kocha jazde na motocyklu będzie to robił z prawkiem czy bez, u mnie w squadzie na 12 motocyklistów w zeszłym roku tylko 6 miało kat A, 2 nie miało nawet kat B, w tym ja, ale już naprawiłem swój błąd, pozdr
Avatar użytkownika
dawid 89
Moderator
 
Posty: 436
Dołączył(a): 29/5/2007, 19:39
Lokalizacja: Poznań/Połajewo/Piła

Postprzez marcinhc » 13/3/2008, 22:09

Za elcommendante.

Kolejny wybryk jakiegos polityka, ktory tylko chce zaistniec, i zeby bylo troche szumu wokol niego.

We wrzesniu moglbym odbierac prawko. Jesli wprowadziliby taki przepis, to przepraszam bardzo, ale czekam na ten moment od 18 lat, zeb y wreszcie wksoczyc nam oto i smigac po szosach. Jesli odebraliby mi mozliwosc realizowania pasji o 6 lat, to pieprze to, kupuję 600 albo full crossa jezdze bez tablic i walcze z tym poronionym systemem.

Zamiast ksztalcic od najmlodszych lat kulture drogowa, czyli popularyzacja sportow motorowych, motorowery itd, to po prostu daja bezowocne zakazy prowokujące do lamania prawa.

Zamiast wprowadzic np. obowiazek jezdzenia na max. 500 przez pierwsze 2 lata, czy tam moto o mocy max. 50 KM.

Naprawdę śmieszne. Ciekaw jestem jak wtedy wyglądałaby nasza kadra w sportach moto.

Zacofanie i bezmózgowie w tym kraju!
Nienawidzę głupich ludzi.
marcinhc
Świeżak
 
Posty: 196
Dołączył(a): 30/9/2007, 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dambandit » 13/3/2008, 22:11

Powiem tak . W polsce kazdy kto ma 18 lat zda prawojazdy kategori A i odrazu moze sobie kupic gsx-r 1000 i sie rozwalić na pierwszym zakręcie . I to jest naprawde problem .

Mogli by wprowadzić technike niemiecka dwa lata na motocyklu do 34 ps a potem przesiadka na coś mocniejszego . Bo nie może byc tak że każdy który świeżo zrobił prawko kategori A kupuje sobie solidnego litra .

Po czesci popieram ten problem oczywiście takie rozwiazanie mi sie nie podoba bo sam mam 22 lata a juz 3 sezon smigam . Ale nie wątpliwie coś wypadało by z tym zrobić .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez melvin » 13/3/2008, 22:12

powinni wprowadzić ograniczenie, przez pierwsze dwa lata na motocyklu max 500ccm, powiedzmy 55KM i koniec... a później hulaj dusza na czym chcesz...


EDIT: dambandit ubiegłeś mnie z postem ;)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/3/2008, 22:15

elcommendante napisał(a):to jest chore i conajmniej smieszne. Kolejny beznadziejny i malo przemyslany pomysl politykow. W ten sposob mozna jedynie pogorszyc sytuacje. Trzeba szukac bardziej konstruktywnych rozwiazan. Zamiast wprowadzac takie idiotyczne ustawy moze lepiej by bylo pomyslec o naprawieniu drog, czestszych kontrolach drogowych, fotoradarach i zbudowaniu obiektow, ktore w bezpiecznych warunkach pozwolilyby na odrobine szalenstwa.


Co do drog sytuacja jest jaka jest .Potrzeba wymiany ludzi na pewnych stanowiskach .Co do kasy to sie znajdzie ,Polska nie jest przeciez biednym krajem w skali swiatowej.

W Kaliszu obecnie zostal zmieniony komendant policji i naprawde poskutkowalo ,widac patrole wkoncu oraz sa przeprowadzane sa rozne akcje. Mam nadzieje ,ze to sie nie zmieni ,ze to nie tlyko poczatkowy zapal nowego komendanta :twisted: Pozyjemy zobaczymy...
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Wilku111 » 13/3/2008, 22:21

Jak pisali o tym w metro to powodzenia
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez MadboY » 13/3/2008, 22:28

Idea jaka temu przyswieca jest moim zdaniem sluszna, ale nie w wydaniu zakazu poruszania sie motocyklem do 24roku zycia, bo to nic nie zmieni.
Tak jak wielu z nas pisze - wystarczy kilkuletnie ograniczenie mocy i pojemnosci silnika od zdania prawka i problem rozwiazany. Pytanie tylko czy nasi politycy wpadna na to..
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez SzpiceR » 13/3/2008, 22:44

wieksozsc z nas i tak ma juz prawko wiec niebac zaby :D
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Manhatan » 13/3/2008, 22:46

Ale co wy gadacie? Jak ma być od 24 lat, to może najlepiej w ogóle zlikwidować? Wtedy żaden motocyklista zarówno doświadczony jak i nie doświadczony, nie znajdzie się pod kołami samochodu... Co wy na to, popieracie? Większość wyżej podpisanych osób, zgadza się z tą granicą, tylko i wyłącznie dlatego, że macie prawa jazdy, a pawo nie działa wstecz... Ciekawe jaka by była reakcja gdyby wprowadzić próg 34 lat i kazać wszystkim odnowa zdawać.

Nie będę sie kłócił na ten temat, bo w tym momencie zdania będa podzielone pomiędzy tych co mają prawka i tych, którzy nie mają.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez kravec » 13/3/2008, 23:06

Manhatan napisał(a):Ale co wy gadacie? Jak ma być od 24 lat, to może najlepiej w ogóle zlikwidować? Wtedy żaden motocyklista zarówno doświadczony jak i nie doświadczony, nie znajdzie się pod kołami samochodu... Co wy na to, popieracie? Większość wyżej podpisanych osób, zgadza się z tą granicą, tylko i wyłącznie dlatego, że macie prawa jazdy, a pawo nie działa wstecz... Ciekawe jaka by była reakcja gdyby wprowadzić próg 34 lat i kazać wszystkim odnowa zdawać.

Nie będę sie kłócił na ten temat, bo w tym momencie zdania będa podzielone pomiędzy tych co mają prawka i tych, którzy nie mają.


podpisuje sie obiema renkoma......

jak debile maja jezdzic to jezdzic beda... malo to ludzi bez prawka na moto smiga? Jezeli ktos twierdzi ze malo to albo zyje w wielkiej nieswiadomosci, albo nie chce dopuscic tego do siebie.... po co robic prawo ktore wszyscy beda lamac? Skoro w wieku 18 lat mozna juz zdawan na prawo jazdy kat B to czemu nie A? Czemu jezeli mozna glosowac w wyborach to ma byc zakazane jezdzenie na motocyklu? Jak dla mnie absurd....
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez barti » 13/3/2008, 23:13

A jak wprowadzą ograniczenia wiekowe takie jak w Niemczech, to myślicie ze będą tego przestrzegać co nie którzy. Będą liczyć na farta że ich policja nie złapie.
Ten system niemiecki nie jest głupi, tylko jak już kogoś złapią kto złamał prawo to powinien być surowo potraktowany. A co do kierowców puszek tez powinni wyciągać większe konsekwencje i może powinni tez pomyśleć o wprowadzeniu jakiś ograniczeń. Czasami jak widzę jak ludzie jeżdżą to mnie krew zalewa. Jak zmieniają pas bez kierunku, albo jedzie taki niedzielny kierowca 50 km\h lewym pasem i myśli ze jest królem szos.
Avatar użytkownika
barti
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 10/6/2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dambandit » 13/3/2008, 23:19

Ja nie popieram tego pomysłu . Ale powinno sie coś z tym zrobić nie moze być tak że każdy kto ma prawko kategori A jezdzi na czym chce .Ja spedziłem dwa sezony na cb 500 .

Strasznie boli mnie w polsce opinia o motocyklistach , ze to świry , wariaty , dawcy organów itp . wiele czasu w roku spedzam w niemczech (całe wakacje ) . Tam motocykl jest czymś normalnym nikt o motocyklistach nie mówi tak jak w polsce .

Wydaje mi się że przepisy co do prowadzenia moto powinny sie zmienić . I być może to nasza rola , bo to w końcu nam powinno zalezeć by ludzie mówili o nas inaczej .

Chodzi mi o to że być może to odnas motocyklistów powinna wyjść inicjatywa zmiany prawa . Pokazując taką inicjatywe , mogli byśmy zmienić zdanie o nas motocyklistach . Udowodnić że jestesmy ludzmi którzy potrafia tez mysleś , a nie tylko szybko jeżdzić .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr