Zobacz wątek - Suszarka , lizak , ucieczka - jakie konsekwencje ?
NAS Analytics TAG

Suszarka , lizak , ucieczka - jakie konsekwencje ?

Przepisy, prawo
_________

Suszarka , lizak , ucieczka - jakie konsekwencje ?

Postprzez wsamochodzie » 11/3/2008, 17:37

Cześć

Mam pytanie które było wałkowane kilkanaście razy ale niestety nie do końca, a mianowicie.
Teren zabudowany - pomiar prękości tzw. suszarką w ostatniej chwili lizak , ominięcie policjanta i ucieczka.
Dziwnym trafem brak pościgu.
Prędkość przekroczona o ok 80 - 100 km/h
Pytanie dotyczy jakie mogły by być konsekwencje gdyby policjant odczytał tablice ?
Nadmieniam że mam prawko A i B.
Dlaczego sie nie zatrzymałem sam nie wiem , inpuls, dzisiaj na pewno bym sie zatrzymał. po postu coś mi odbiło :/
Mam nadzieje że ktoś mi odpowie dokładnie na to pytanie i napisze mi konkretnie cz to jest wykroczenie , przestępstwo , czy bedzie mandat , sąd grodzki , ogólnie jaka jest procedura itp.
super by było jak by ktoś wiedział orientacyjnie jak wysokie mogą być kary finansowe i inne.
Czekam na konkretne odpowiedzi a nie pouczenia typu po co uciekałeś.
Z góry dziękuje.

Aha a może są jakieś okoliczności w których mógłbym odkręcić kota ogonem lub inna możliwość aby złagodzić (ominąć) konsekwencje, czekam na dobre rady.
wsamochodzie
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/3/2008, 17:28


Postprzez oscypek » 11/3/2008, 18:08

Kryminał!!
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa


Postprzez inzynier » 11/3/2008, 19:25

Jest to wykroczenie, przestępstwo, bedzie mandat i sąd grodzki... Dzisiaj napewno byś się zatrzymał tiaaa...
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica

Postprzez wsamochodzie » 11/3/2008, 20:07

nie prosiłem o komentarze typu

Dzisiaj napewno byś się zatrzymał tiaaa...
czy idiotyczny wpis krymianał

tylko o konkrety najlepiej jakiegoś policjanta albo osoby która nie jest ograniczona do tego typu odpowiedzi.
Ale widze że nie którzy nie umieją czytać a szkoda ...
wsamochodzie
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/3/2008, 17:28

Postprzez cman » 11/3/2008, 21:29

Jest to wykroczenie. Kodeks wykroczeń mówi na ten temat tyle:

Kodeks wykroczeń napisał(a):Art. 92. § 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

(...)

Art. 19. Kara aresztu trwa najkrócej 5, najdłużej 30 dni; wymierza się ją w dniach.

(...)

Art. 24. § 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5.000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.
(...)
§ 3. Wymierzając grzywnę, bierze się pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste i rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe.

(...)

Art. 29. § 1. Zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
§ 2. Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz dotyczy.


Przekroczenie prędkości było duże, więc możesz się tłumaczyć, że jechałeś bardzo szybko (i tak mają pomiar, więc nie ma czego ukrywać) i nie zauważyłeś, że byłeś zatrzymywany. Tłumaczenie, umówmy się, trochę głupie, ale zawsze coś.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez wsamochodzie » 12/3/2008, 20:49

Dziękuje za odpowiedź.
Rzeczywiscie tłumaczenie głupie ale czy w sądzie wystarczy stwierdzenie policjanta jednego czy drugiego że to ten motocykl , te blachy itp. Czy nie będą musiali oni tego jakoś udokumentować (udowodnić) ?
I czy nie wiesz przypadkiem jak wyglada procedura czy panowie przyjdą do domu , czy poczta z wezwaniem itp jak to wyglada w praktyce.
Z tego co przeczytałem to w momencie skazania zabrali by mi tylko prawo jazdy kategorii A ?
wsamochodzie
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/3/2008, 17:28

Postprzez fast and furious » 13/3/2008, 22:40

Temat dość kontrowersyjny ale chyba jest małe prawdopodobieństwo żeby przy prędkości jakieś 150km/h (tyle chyba jechałeś jeżeli nadłożyłeś stówkę do limitu??) policjant odczytał tablicę, był pewnie w lekkim szoku więc jak się odwrócił to pewnie byłeś już poza zasięgiem jego oczu ;)
/speed always goes in pair with fouriosity/
po prostu fast...

HONDA CBR 600RR MOVISTAR TELEFONICA-opylona
Avatar użytkownika
fast and furious
MEGA TROLL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 27/7/2007, 16:34
Lokalizacja: Poznań City

Postprzez Dj_Dracco » 14/3/2008, 08:03

przy tej prędkośći raczej nie zdążą przeczytac kolega zrobil 2 razy tak jak ty i nic mu nie zrobili nawet mandat nie przyszedł
Pal Gume , Nie Dusze...
Dj_Dracco
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2/12/2007, 15:55
Lokalizacja: wodzisław Śl

Postprzez Traperoso » 14/3/2008, 11:00

Koleś myśl logicznie, wątpie żeby policjant cokowliek zrobił. W sądzie jego orzeczenie, że odczytał tamblice motocykla (nawet jeśli to jakoś zrobił) przy motocyklu, który jedzie powiedzmy 100km/h jest śmieszne. Możesz sie uspokoić nic nie grozi. Wrazie co, to nie Ty źle odczytał itd. Brak szansy na kare. Pozdro!
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez virus3000 » 4/4/2008, 07:06

Witam, wczoraj mialem sytuacje, prosta motor wyprzedzam suszarka, lizakiem nie machali, moze nie zdazyli, stali starym polonezem ktory napewno nie mial rejestratora(slyszalem ze zeznania dwoch wystarcza jesli chodzi o tablice) mija pierwszy dzien od tego wydarzenia. Poinformuje jesli beda jakies konsekwencje ;) Pozdrawiam
virus3000
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 23/5/2007, 11:01
Lokalizacja: Łomża

Postprzez fast and furious » 4/4/2008, 22:15

Ile dawałeś?? ;)
/speed always goes in pair with fouriosity/
po prostu fast...

HONDA CBR 600RR MOVISTAR TELEFONICA-opylona
Avatar użytkownika
fast and furious
MEGA TROLL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 27/7/2007, 16:34
Lokalizacja: Poznań City

Postprzez tygrrrys » 9/4/2008, 20:40

kolego swierzak mnie nurtuje jedna sprawa. jak wezmiesz pod uwage to jak robia fotki jak przekroczysz predkosc w samochodzie to maja nawet twoje zdjecie jako dowod czyz nie?? w takim razie jak to wyglada na motorze bo skoro oni mieli tylko suszarke to w sumie nawet nie maja dowodu ze tamtendy to wlasnie ty jechales. musieli by miec twoje zdjecie. tak mi sie wydaje ale moze ktos wie cos wiecej na ten temat??? tak naprawde poza wskazaniem predkosci to twoj nr rej motoru mogli spisac na stacji statoila. hmmm dobry temat rozwinmy go
tygrrrys
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28/2/2008, 22:20

Postprzez gba4 » 10/4/2008, 21:22

Kiedys jechałem z ojcem samochodem i wyprzedzalismy w jakies małej miejscowosci o ile pamietam tira na podwojnej ciągłej i stali policjanci i gdy wyprzedzalismy to zaczoł machac lizakiem do nas ale ojciec nie zaowazyl ich :D minol juz rok od tego i ojciec nic nie dostał :P
XL 125 Varadero
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez turboponczek » 11/4/2008, 11:59

ha, ja kiedys jechałem 107km/h transitem w miejscu gdzie moznabyło jechac 70km/h. Mieli suszarke, machneli nawet lizakiem - jednak nie zatrzymałem sie z jednego powodu, chujowe miałem hamulce w transicie i wiedziałem ze nie wyhamuje.

A skad ta pewnosc ze jechałem 107 ? Otóż gnoje mieli jeszce koło siebie taki przenosny fotoradar który kształtem przypominał smietnik ;] pykneli foto z przodu i z tyłu.... i to jakiej jakosci ! - mogłem zobaczyc stan bieżnika na oponie ;]

konsekwencje:
-6 pkt
-200zł mandat
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez kildow » 11/4/2008, 14:05

tygrrrys napisał(a):kolego swierzak mnie nurtuje jedna sprawa. jak wezmiesz pod uwage to jak robia fotki jak przekroczysz predkosc w samochodzie to maja nawet twoje zdjecie jako dowod czyz nie?? w takim razie jak to wyglada na motorze bo skoro oni mieli tylko suszarke to w sumie nawet nie maja dowodu ze tamtendy to wlasnie ty jechales. musieli by miec twoje zdjecie. tak mi sie wydaje ale moze ktos wie cos wiecej na ten temat??? tak naprawde poza wskazaniem predkosci to twoj nr rej motoru mogli spisac na stacji statoila. hmmm dobry temat rozwinmy go


Podążając za tym tokiem rozumowania to policjant nawet nie mógłby Cię ukarać za przechodzenie na czerwonym świetle, bo musiałby zrobić Ci zdjęcie na tle sygnalizatora, inaczej powiedziałbyś, że za pewnie nie zauważył, że światło było zielone.
W sądzie grodzkim zeznania dwóch policjantów, którzy np. dokonywali pomiaru prędkości, będą wystarczające.

Gdyby policjanci widzieli jak popełniasz wykroczenie i spisali Twoje numery, mogliby sprawę pociągnąć dalej. Dostał byś wtedy wezwanie na komisariat celem złożenia zeznań jako ŚWIADEK, co m.in. zobowiązuje Cię do prawdomówności. Poza tym jesteś zobowiązany wskazać osobę, która we wskazanym czasie użytkowała Twój pojazd, jeśli twierdziłbyś, że to nie byłeś Ty.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tygrrrys » 11/4/2008, 18:31

kolego kildow niby masz racje ale w takim razie skoro robia zdjecia fotoradary to po co ustawiane sa tak ze widac rowniez kierowce i kochanke z boku. mysle ze oboje mamy po troszke racji mam nadzieje ze temat sie rozwinie i pomoze nam ktos kto mial doswiadczenie w takim przypadku badz ma szwagra policjanta. popytajmy koledzy warto to wiedziec naprawde. chocby dla tego ze podrozujac autem mozemy zamontowac CB radio i to nas uchroni od mandatow przynajmniej u mnie to dziala a motorem kazdy z nas lubi sobie pojezdzic a tam strasznie slabo sie rozmawia przez CB
tygrrrys
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28/2/2008, 22:20

Postprzez mar111cin » 11/4/2008, 19:44

głupie pytanie, to tak samo jakbys zapytał po co analiza DNA skoro można zapytać sąsiadke goździkową.

A kochanka jest ze zdjęcia wycinana.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez kildow » 12/4/2008, 21:53

Wycinane jest też miejsce na kochankę, nawet jeśli jej tam nie ma. :)

A fotoradary robią zdjęcia tam gdzie nie ma naocznych świadków w postaci funkcjonariuszy z urządzeniem pomiarowym.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tygrrrys » 12/4/2008, 22:20

przeciez sa tez przenosne fotoradary i dzialaja bez urzadzen pomiarowych ale razem z funkcjonariuszem czyz nie?? ale odchodzimy od tematu panowie. problem jest co zrobic jak jedziemy za szybko zeby uniknac problemow. bo motorami to raczej malo kto jezdzi ponizej 100km/h a mijsc dozwolonych jest jeszcze mniej. nie mowcie mi tylko ze wszyscy jezdzimy z predkoscia dozwolona. a skoro juz jestesmy w takim temacie. doszly mnie sluchy ze nasze wladze maja zakaz scigania kierowcow motocyki przy przekroczeniach predkosci ze wzgledu na bezpieczenstwo. moze to ma cos z tym wspolnego. jest to prawda???? troche to glopio brzmi ale obilo mi sie o uszy i to nie od uzytkownikow dwoch kolek.
tygrrrys
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28/2/2008, 22:20

Postprzez elco » 13/4/2008, 00:48

tygrrrys napisał(a):przeciez sa tez przenosne fotoradary i dzialaja bez urzadzen pomiarowych ale razem z funkcjonariuszem czyz nie?? ale odchodzimy od tematu panowie. problem jest co zrobic jak jedziemy za szybko zeby uniknac problemow. bo motorami to raczej malo kto jezdzi ponizej 100km/h a mijsc dozwolonych jest jeszcze mniej. nie mowcie mi tylko ze wszyscy jezdzimy z predkoscia dozwolona. a skoro juz jestesmy w takim temacie. doszly mnie sluchy ze nasze wladze maja zakaz scigania kierowcow motocyki przy przekroczeniach predkosci ze wzgledu na bezpieczenstwo. moze to ma cos z tym wspolnego. jest to prawda???? troche to glopio brzmi ale obilo mi sie o uszy i to nie od uzytkownikow dwoch kolek.


W Polsce o ile dobrze mniemam i odkad pamietam istenieje zakaz scigania motocykli. Wyjatkiem sa poscigi z udzialem policyjnych motocykli.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr