Zobacz wątek - Sezon 2008
NAS Analytics TAG

Sezon 2008

Dla fanów czarnego sportu
_________

Sezon 2008

Postprzez DK » 16/12/2007, 20:33

Witam.

Chciałbym Was zapytać o przewidywania na sezon 2008. Jak dobrze widać siła polskiego żużla przeniosła się bardziej na zachód (Zielona Góra, Gorzów). Choć co do tego ostatniego miasta mam wątpliwości.. tak jestem z ZG, ale nie dlatego. Chodzi mi o to, że Stal ma Golloba, Holte, a potem dlugo, długo nic... ale jak to w żużlu bywa nazwiska same nie jeżdzą.. Co Wy na to?
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez luucan » 24/12/2007, 20:46

nie powiedziałbym ze dłuuugo dłuugo nic. peter Karlsson jeżeli utrzyma forme sprzed sezonu będzie mykał w okolicach 8-10 punktów w ekstralidze. natomiast jezeli chodzi o ferjana i Jespera Bruuna Jensena to zawodnicy (oczywiście w zalezności od formy) na około 4-7 pkt. do tego dochodzi Hlib który kilka punktów powinien ciułac i całkiem porządny junior Johannson. tez jestem z Zielonej Góry, ale co do wystepów gorzowa w przyszłym sezonie mam juz swoja koncepcję: będa walczyc o medale, ta walka im nie wyjdzie skoncza w okolicach 4-5 miejsca. Gollob i Holta wysuszą klubowa kase i uciekna do kolejnego beniaminka :) pozdrawiam
Suzuki GS500E '94
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez Slesz » 13/1/2008, 22:57

Zielonka pozyskała z tego co pamiętam tylko Dobruckiego... to trochę mało jak na powiedzenie, że siła polskiego żużla przeniosła is na zachód. Owszem ciekawie brzmia nazwiska goloba i Holty, ale nie sa w stanie zagwarantować wg mnie takiej ilości pkt jak np 2lata temu. Holta owszem ma przebłyski, golob coraz rzadziej. hlib nie zachwycił w elidze, p.k. daawno nie jeździł na extraligowym poziomie, a co robił ferjan i jensen to nie wspomnę...
u siebie coś zdziałają... na wyjazdach nie istnieją...
wygra u nich TORUŃ, Leszno, Czewa, może Zielonka.
dla Gorzowa typuję 6-7.miejsce
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

Postprzez DK » 15/1/2008, 16:55

Nie chodzi mi o to, że siła polskiego żużla przeniosła się na zachód dzięki trasnferowi Dobruckiego do Zielonej Góry. Ale w kontekście tego transferu i transferów w Gorzowie, dodając do nich Leszno mamy trzy silne ekipy na zachodzie Polski. Drobucki będzie wspaniałym uzupełnieniem pozostałych czterech zawodników. Gdyby takiego jeźdzca Falubaz miałby w sezonie 2007 walczyłby o medale, bo większośc spotkań przegrywał minimalnie. Co do Twojego zdania Slesz na temat gorzowskich zawodników zgodzę się w pełni, ale Gollob i Holta będą ciągnąć wynik. Mechanizm działania tej drużyny będzie podobny jak w ZG rok temu, tj. wszystkie tryby w tej maszynie muszą zrobić swoje, by mecz był wygrany...
Pamiętajmy jednak, że nie raz speedway pokazał nam, że same nazwiska nie jeżdżą.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 15/1/2008, 18:42

W 1 czworce : Torun Leszno Gorzow Czestochowa ,chyba ze Marma sprawi surprise xD ,Tarnow spada ,a Wroclaw baraze - tak to wyglada z logicznego pkt widzenia ;)
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez luucan » 15/1/2008, 18:42

nazwiska nie jeżdża, ale swoja jazda zasłużyły, żeby te "nazwiska" uzyskac :) mysle że gorzów bedzie ligowym średniakiem. bedzie wygrywał u siebie, na wyjazdach rzadziej. co do leszna to mysle ze mistrza nie obronią. toruń znacząco sie wzmocnił. andersen i holder załatają dziórę :) pozdr.
Suzuki GS500E '94
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Slesz » 16/1/2008, 14:05

Zgadzam się, że 'nazwiska nie jeżdżą' a siłę poszczególnych ekip zweryfikuje tylko tor.
Ok, zwracam honor DK, w pewnym sensie masz rację, zachód Polski wydaje się być silniejszym obozem w żużlu.
Na zach. jedynie Wrocek osłabł na rzecz m.in. TORUNIA.
Chciałbym żeby Rzeszów sprawił niespodziankę, ale nie wierzę w bjerre, zagara ani poważnego... kogo oni tam jeszcze ściągnęli?? Gdyby udało im się mieć goloba lub holtę byliby w pierwszej 4.
... nie mogę się już doczekac sezonu, grhhh.... ;)
Mam tylko nadzieję, że obędzie się on bez kontuzji i liga mimo wszystko będzie wyrównana (w co niestety wątpię).

pozdro dla kibiców czarnego sportu
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

Postprzez Lirasz » 19/1/2008, 17:11

Ja jako kibic Stali Rzeszów jestem zadowolony. Po prostu prezeska woli mieć 1000 zł za 5 lat, niż 100 zł teraz. I wie co robi - sypanie kasy na supertransfery jak w Tarnowie parę lat temu odbija się czkawką właśnie teraz - zamiast Holty i Golloba liderami będą Klecha i Jacek Rempała. Za kilka lat zobaczymy, gdzie będzie Gorzów, który idzie tym samym torem. Owszem, teraz mogą zdobyć medal, ale za kilka sezonów kibice Staleczki będą znowu marzyć o "powrocie legendy".
Marma ma skład, który wystarczy na utrzymanie, a kto wie, czy nie więcej. Pedersen chciał dostać bajońskie sumy za podpis, więc mu podziękowano.
Nicholls powoli dostraja się do polskiej ligi i średnią na poziomie 1,8-1,9 będzie miał. Nie jest to wiele jak na zawodnika z GP, ale wystarczająco, by drużyna się utrzymała. Davey Watt, który zostanie kapitanem drużyny, to nasz czarny koń, zdolny do wszystkiego. Romek Povazhny przyszedł "z doskoku", jednak na chwilę gdy byl kontraktowany lepszych od niego nie było. Bardzo cieszy mnie ten transfer - po prostu. :)
Juniorzy są nieobliczalni. Duet 18-latków Lampart-Vaculik to duet na kilka lat (jesli tylko Słowak nie ucieknie, jak to miało miejsce w Tarnowie). Obydwaj czynią szybkie postępy, mogą zarówno wozić zera, jak i wygrywać z seniorami gości. Poziom jazdy Lamparta rósł w oczach, co widzieli kibice na stadionie - ten zostający kilkadziesiąt metrów na starcie nieopierzony junior nagle zaczął wygrywać biegi np. z Holderem. Vaculika widziałem raz, więc na jego temat nie mogę się wypowiadać. Jego wyniki w II lidze mogą jedynie napawać optymizmem, chociaż ekstraliga zweryfikuje, jak wielka przepaść jest między poszczególnymi klasami rozgrywkowymi i czy Słowak odnajdzie się w Rzeszowie.
Na koniec zostawiłem dwa najciekawsze transfery seniorskie. Zagarowi odpadło GrandPrix i chyba też liga angielska, toteż by zarabiać kasę będzie musiał punktować w Rzeszowie. O Bjerre mówiło się, że dostał za podpis olbrzymią sumę. Osobiście nie wierzę, by tak było - skoro Marta Półtorak zrezygnowała z Pedersena, to dlaczego miałaby brać za podobne pieniądze słabszego Bjerre? Na pewno Kenneth narzekać nie będzie - o ile będzie dobrze punktować. Kontrakty w Rzeszowie są tak skonstruowane, że za dobrą jazdę zawodnicy będą dobrze wynagradzani. Dotyczy to wszystkich.
Sezon w Rzeszowie zapowiada się ciekawie. Wyrównany skład powinien zapewnić emocje zarówno na stadionie przy ulicy Hetmańskiej 69, jak i na wyjazdach (a przynajmniej w "papierowo" słabszych Wrocławiu i Tarnowie). Tutaj o niespodziankę nie jest trudno. Jak będzie - zobaczymy.
Lirasz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/7/2007, 21:31
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez Frost » 21/1/2008, 19:39

Kennet z pewnoscia dostal gigantyczna kase za podpis - dlaczego ? Bo nie jest z GP - Nicky zrobi moze z 14-15 pkt (moze - bo niewiadomo w jakiej bedzie formie) - a Bjerre i Zagar np 20 - to kogo lepiej miec ;) ? Jesli Bjerre pieniazkow by nie dostal to by w Rzeszowie nie byl i tyle.

Vaculik ? Skoro sprzedal juz 2 kluby w ktorych twierdzil ze jest super i wogole chce w nich byc to i sprzeda kolejne - typowy stranieri ktory leci na kasiore - za rok da Torun wiecej to bedzie i w Toruniu. Lampart z kolei to dobra inwestycja na przyszlosc - choc jego nagle wyniki nie wziely sie z niczego - tata zainwestowal, bo na osiolkach punktow i Gollob nie zrobi ;)

Na obecna chwile najmocniejszy znow wydaje sie Torun, Unia nie poczynila jakichs wielkich wzmocnien - moga tak nie szalec ;) Oslabil sie mocno WTS, podobnie jak Tarnow ktory jest pewnym kandydatem do ostatniego miejsca. Rzeszow tez nie wydaje sie za mocny (bardzo polski sklad notabene) ale tradycyjnie moga zaskoczyc;) kolo 5 miejsca pewnie Stal sie zakreci ;) Bardzo ciekawy sklad maja Zielona Gora i Gorzow - i to pewnie razem z Unia i Apatorem beda w top 4. Nazwiska wieksze chyba sa w Gorzowie , ale liczyc sie bedzie kolektyw no i szczescie (kontuzje;P) - a zawodnicy typu Jensen czy Karlsson w niczym nie ustepuja Iversenowi, Protasiewiczowi, Bjerre czy Zagarowi - jezdza z nimi w tych samych ligach i czesto bywaja lepsi - decyduje forma a nie nazwisko.
Frost
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/5/2007, 21:25

Postprzez Slesz » 21/1/2008, 21:53

oczywiście że decyduje forma i tor zweryfikuje wszystko. nie zapominaj o Czewie. pozyskali mistrza światwa, a to gwarantuje 10-14pkt na mecz!
TORUŃ, Leszno, Czewa w pierwszej 4. a kto czwarty do kompletu?? może rzeszów, bardziej zielonka - u siebie będą silni, a na wyjeździe wygrają z paroma słabeuszami.
gorzów zapłaci frycoiwe, wrocek nie da rady ze wszystkimi, tarnów też pogubi punkty.
życze rzeszowowi dobrze i zielonce też, ale będą się bićo miejsce w pierwszej 4.
wsumie może być siekawie
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

Postprzez katmen » 7/3/2008, 11:40

czy jest ktos tutaj z fanow rzeszowskiej marmy ?
katmen
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15/9/2007, 08:05
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez nobi » 8/3/2008, 13:58

katmen napisał(a):czy jest ktos tutaj z fanow rzeszowskiej marmy ?


rzeszowskiej Stali jak juz :wink:


Frost napisał(a):Vaculik ? Skoro sprzedal juz 2 kluby w ktorych twierdzil ze jest super i wogole chce w nich byc to i sprzeda kolejne - typowy stranieri ktory leci na kasiore


Mogłbyś rozwinac swoja mysl? Jak to sprzedał dwa kluby? To ze odszedl z Krosna ze słabiutkiej ligi to jest chyba normalne, chłopak jest ambitny wiec chce podnosic swoje umiejetnosci. A tarnow? Jakbys sie dowiedzial ze Twoj nowy pracodawca ma problemy finansowe to poszedlbys do niego pracy? Smiem twierdzic ze nie..Wiec teraz odpowiedz mi jakie sprzedał? :roll:

Frost napisał(a):a rok da Torun wiecej to bedzie i w Toruniu.


Za rok na bank do Torunia nie pojdzie, bo Martin podpisał kontrakt w Rzeszowie na 2 lata..


P.S
Zachwycacie sie skladem Zielonej Góry i Gorzowa a ja sadze ze ani jeden ani drugi klub wysoko w tym sezonie nie zajdzie. Jak dla mnie Torun, Leszno i Czewa nie do ruszenia..
nobi
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/9/2007, 18:02

Postprzez Lirasz » 24/3/2008, 21:57

Oj w tym sezonie nie raz i nie dwa zdziwimy się. Rzeszowska Stal vel Marma przed sezonem była kandydatem do spadku, a gdyby nie kontuzja Pedersena we Wrocławiu prawdopodobnie Rzeszowianie stanęliby na podium.
Wrocław może być czarnym koniem. Jakoś obawiam się tej papierowo słabej drużyny. Interesująca para juniorów, silny lider Crump i wyrównany (choć na niskim poziomie) skład. Wystarczy że jeden zawodnik wyskoczy z lepszą formą i mogą być wyżej niż faworyzowana Zielonka czy Gorzów. Ja również tych dwóch zespołów nie widzę na podium, ale tor zweryfikuje.
Lirasz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/7/2007, 21:31
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez DK » 25/3/2008, 10:13

Nobi zachwycamy się, jednocześnie podkreślając, że ZG i Gorzów będą walczyły o miejsca 4-5. Co do Rzeszowa pewnie coś zamiesza, ale zaczyna mi się wydawać, ze prawdziwym czarnym koniem w tym sezonie będzie Atlas Wrocław
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Frost » 30/3/2008, 09:12

nobi napisał(a):
katmen napisał(a):czy jest ktos tutaj z fanow rzeszowskiej marmy ?


rzeszowskiej Stali jak juz :wink:


Frost napisał(a):Vaculik ? Skoro sprzedal juz 2 kluby w ktorych twierdzil ze jest super i wogole chce w nich byc to i sprzeda kolejne - typowy stranieri ktory leci na kasiore


Mogłbyś rozwinac swoja mysl? Jak to sprzedał dwa kluby? To ze odszedl z Krosna ze słabiutkiej ligi to jest chyba normalne, chłopak jest ambitny wiec chce podnosic swoje umiejetnosci. A tarnow? Jakbys sie dowiedzial ze Twoj nowy pracodawca ma problemy finansowe to poszedlbys do niego pracy? Smiem twierdzic ze nie..Wiec teraz odpowiedz mi jakie sprzedał? :roll:

Frost napisał(a):a rok da Torun wiecej to bedzie i w Toruniu.


Za rok na bank do Torunia nie pojdzie, bo Martin podpisał kontrakt w Rzeszowie na 2 lata..


P.S
Zachwycacie sie skladem Zielonej Góry i Gorzowa a ja sadze ze ani jeden ani drugi klub wysoko w tym sezonie nie zajdzie. Jak dla mnie Torun, Leszno i Czewa nie do ruszenia..


Tak sie sklada ze najpierw Vaculik zarzekal sie ze w Krosnie pojezdzic zamierza przez kilka dobrych lat, jest mu tam dobrze itd. O wyplacalnosc bym sie KSM nie martwil - bo zawodnicy kokosow tam nie zarabiali. Jesli idzie o Tarnow - ciezko mowic o ich problemach finansowych skoro np Kolodziej zostal - sadzisz ze Vaculik ma wieksza od niego punktowke <LOL> ? A tez byly zdjecia z kibicami, ze jest mu tam bardzo dobrze wypowiedzi itd. Ale znow polecial na jeszcze wieksza kase z Rzeszowa.
Kontrakt na 2 lata ? I co z tego - Miskowiak tez mial kontrakt w Unii - pisze sie do PZMot pismo odpowiednie i nie ma kontraktu. Zawsze tez mozna zawodnika wypozyczyc :)

Nie do ruszenia Leszno juz w Gorzowie poleglo - co prawda sparing ale jednak od tej Unii mozna by wymagac wiecej ;) Ciekawe jak Czewa przygotowala sie do sezonu - zobaczymy w poniedzialek ;)
Frost
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/5/2007, 21:25

Postprzez DK » 30/3/2008, 12:28

Frost Leszno poległo u siebie, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Gorzów miał najmocniejszy skład, a Unia była osłabiona brakiem Adamsa, Batchelora i Hampela.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Slesz » 1/4/2008, 13:10

to tylko sparingi panowie. testowanie sprzętu, te sprawy. zobaczymy jak ruszy liga
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

Postprzez nobi » 6/5/2008, 16:40

Jak oceniacie szanse poszczegolnych druzyn po kilku rozegranych spotkaniach?
Jednak Gorzów nie jest taki silny jak sie niektorzy tego spodziewali. Według mnie o majstra bedzie walczyc jedynie Leszno i Torun, ze wskazaniem na ta drugą drużynę.
nobi
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/9/2007, 18:02

Postprzez młodyyzf » 8/5/2008, 20:58

Według mnie siły polskiego żużla należy dopatrywać się w Lesznie bądź Unibax Toruń. Raczej stal nie poszaleje tylko duże pieniądze straci na Gollobie jak to zrobiła unia Tarnów. Silnym zespołem Może być też Złomrex Częstochowa i Kronopol Zielona Góra. a co do spadku to typował bym Unia Tarnów i Marma Rzeszów Atlas też w nieciekawej sytuacji
!!!_MŁODYyzf_!!!
Avatar użytkownika
młodyyzf
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8/5/2008, 19:29
Lokalizacja: Racibórz



Powrót do Żużel



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr