Zobacz wÄ…tek - RYWALIZACJA I ADRENALINA!
NAS Analytics TAG

RYWALIZACJA I ADRENALINA!

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

RYWALIZACJA I ADRENALINA!

Postprzez PrzemoR6 » 1/3/2008, 05:06

Czesc!
Moze znalezli by sie chetni na konkretniejsza jazde? Mam na mysli TRACKDAY! W zeszlym roku bylem dwa razy na DONNINGTON PARK i dwa razy na CADWELL PARK. Niesamowite przezycie, warte swej ceny!!!To uzaleznia wiec w tym roku zrobie co najmniej kilka wypadow na tory wyscigowe(jezeli kasa pozwoli). Jestem z Bradford. Tu ekipa powoli sie montuje, jest nas juz ok 5, wiec jak tylko pogoda pozwoli ruszamy!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów


Postprzez Bolek » 1/3/2008, 15:27

siemanko.
bardzo chetnie bym sie poscigal na jakims torze,jestem z okolic londynu takze wspulna rywalizacja bedzie raczej niemozliwa z racji odleglosci nas dzielacej.mimo to jesli bys mi przyblizyl jak to organizacyjnie wyglada bede niezmiernie wdzieczny
decydujemy sie jechac na tor,w jakich godzinach najlepiej?od rana czy od popoludnia?
jestesmy juz na torze i zamierzamy troche posmigac,wszyscy razem niezaleznie od umiejetnosci?czy sa jakies poziomy zaawansowania?
a i jeszcze jedno.zanim wiedziemy na ten tor czy bedziemy potrzebowac jakiegos specjalnego ogumienia? oraz jek wyglada sprawa z paliwem.no i na koniec ile musiymy zaplacic za te przyjemnosc.
pozdrawiam
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn


Postprzez PrzemoR6 » 1/3/2008, 20:45

Zeby zorganizowac sobie dzien na torze musisz zabukowac go na jednej z branzowych stron internetowych lub telefonicznie. Wybierasz sam wedlug wlasnego uznania grupe zaawansowania w ktorej chcesz jezdzic. Najczesciej do wyboru jest jedna z 3(zadziej z 4) grup: poczatkujaca(novice group), srednio zaawansowana(intermediate group-przy 4 gr ta dzieli sie na szybka i wolna) i zaawansowana(advanced group). W grupie jest po ok dwudziestu kilku motocykli. Wszystko zaczyna sie ok godz 8.00 rano od zebrania wszystkich, instruktarzu i rozdania naklejek na moto i opasek na nadgarstek do poszczegolnych grup. O godz 9.00 na tor wyjezdza pierwsza grupa(zwykle najszybsza), po 20min jest zmiana-gr1 zjezdza a wjezdza nastepna. I tak co 20 min. O ok 13.00 jest godzinna przerwa na obiad i od 14-17 na nowo. W sumie daje to 7 sesji po 20min. Zalecam na pierwsze wyprawy wybieranie grupy poczatkujacej. Czesto na torze dostepni sa nieodplatnie instruktorzy!
Co do wymogow: oprucz kasku rekawic i butkow obowiazkowy kombinezon skorzany jedno lub dwu czesciowy-zpinany, wazne prawko(moze byc polskie) i potwierdzenie rezerwacji.
Na tor sa wpuszczane moto wszystkiego typu i nikt nie sprawdza opon czy klockow. To jest TWOJA odpowiedzialnosc i podpisujesz sie pod tym na poczatku. Zalecane jest zdjecie kierunkow i lusterek albo ich oklejenie tasma samopszylepna jak rowniez lamp(dla zminimalizowac ilosc odlamkow szkla zostawionego na asfalcie po glebie) Jedynym ograniczeniem jest norma halasu tlumika od 98-105db w zaleznosci od toru. Dostep do paliwa to tez kwestia toru na ktory sie wybieracie. Ja zawsze mam ze soba dwudziestke wachy.
No i najmniej przyjemny temat-kasa-rowniez w zaleznosci od toru od 99-169 funtow za taki dzionek+dojazd, paliwo na miejscu, papu itd.
Jak dla mnie jest to kupa kasy ale zdecydowanie warto!!!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez orlik1981 » 2/3/2008, 10:22

to ja podam stronę gdzie można sobie poszukać za ile i gdzie sa tory
http://www.trackdays.co.uk/tracks/
pozdrawiam i myślę nad takim dniem
pozdrawiam
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Åšl. Aktualnie Londyn

Postprzez Bolek » 2/3/2008, 12:28

hej Przemo
dziekowka za pelne naswietlenie sprawy,jak to od kuchni wyglada.cena za te przyjemnosc faktycznie wysoka, lecz coz chyba warto?
pozdrawiam
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn

Postprzez PrzemoR6 » 2/3/2008, 21:19

POJEDZIESZ, ZOBACZYSZ, OCENISZ!

POWODZENIA!

Ps. Chetnie przeczytam relacje z pierwszej wyprawy na TRACKDAY!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez Timac » 2/3/2008, 23:11

Tez planuje sie wybrac na cos takiego
Timac
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/2/2008, 19:04
Lokalizacja: Manchester

Postprzez PrzemoR6 » 3/3/2008, 00:32

Timac, jesli masz ochote pojechac w grupie to daj znac. Termin do dogadania(czym szybciej tym lepiej-tylko pogoda...). Bedzie nas co najmniej czterech(dwoch pierwszy raz). Wybralismy Donnington Park bo tor jest szeroki, nie zbyt trudny technicznie, ma raczej lagodne, szybkie zakrety i ogulnie jest bardzo profesjonalny(zaplecze kulinarne, stacja paliw na miejscu, boxy pod dachem, V. Rossi sie tu sciga, itd.)
Polecam wszystkim na pierwszy raz!
A tych co juz troszke po torach smigali odsylam do Cadwell Park. Jest dosc wasko, oprocz prostej start/meta jedziesz ciagle pod gore albo w dol, w lewo albo w prawo. Raj dla lubiacych winkielki!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez Bolek » 3/3/2008, 07:06

czytajac ostatni post nasunelo mi sie kolejne pytanie.rezerwujesz sobie termin,czekasz na ten dzien jak malolat na gwiazdora....a tu deszcz.jak tem problem jest rozwiazany?czy przeklada sie jazde na inny termin czy poprostu smiga sie w deszczu? :cry:
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn

Postprzez PrzemoR6 » 3/3/2008, 11:43

Jakos tak sie sklada, ze pogoda zawsze mi dopisywala i nie mialem takiego problemu. Bukuje zawsze wczesnie z powodu ograniczonej liczby miejsc. Kozystalem tylko z dwoch firm zajmujacych sie organizacja TRACKDAY, tzn TRACKDAY.CO.UK i NO LIMITS. Ta druga firme polecil mi pewien angielski kolega bo bukuje wczesniej (telefonicznie), a placi dopiero na miejscu, jezeli nie pojedzie (np. z powodu pogody) to nie zaplaci i wszystko jest ok, ale on sam nie wie czy tak jest rowniez w innych firmach.
Osobiscie nie mam zamiaru rezygnowac z jazdy w deszczu, bo od bardziej doswiadczonych kolegow wiem, ze to bardzo dobra lekcja doskonalenia techniki jazdy, jeszcze lepszego wczucia w sprzet i tor! Po prostu musisz wszystko robic plynniej i delikatniej: zmiana biegow, hamowanie, winkle, itd.
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez Bolek » 5/3/2008, 18:38

siemanko
wyczytalem na jednej ze stron ktore podales wyzej,ze jednym z warunkow jest posiadanie angielskiego prawa jazdy.rozumiem przez to,ze polskie prawko nie jest akceptowane?
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn

Postprzez PrzemoR6 » 5/3/2008, 23:22

...wazne prawko(moze byc polskie)...
tak napisalem w jednym z postow i tak jest!
Ja nie mam angielskiego prawka i nigdy nie mialem z tego powodu klopotu z wjazdem na tor.
Jeszcze jakies watpliwosci? Pytaj! Zeby potem nie bylo...
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez Bolek » 7/3/2008, 15:33

emaaa
faktycznie juz pisales o tym prawku, ze moze byc polskie.przeoczylem to jakos.a co do pytan tp mam cos jeszcze.czy sa tam jakies szatnie,szafki, jakies miejsce gdzie mozesz zostawic swoj majdan,ktory nie jest niezbedny do jazdy?
to narazie na tyle.pozdrawiam
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn

Postprzez PrzemoR6 » 8/3/2008, 19:17

Nie wyobrazam sobie tego w Polszy ale tu wszyscy zostawiaja swoje rzeczy gdzies w kacie, pod sciana, albo po prostu z boku. Mi nigdy nic nie zginelo ani o takim przypadku nie slyszalem, ale wiadomo...Ostatnimi czasy zawsze jakas puszka z nami jedzie wiec problem rozwiazany. A co do szatni: zaplecze techniczne wyglada tak, ze masz do dyspozycji zajety przez siebie kawalek asfaltu i tam rozbijasz majdan, stawiasz moto, przebierasz sie, itd. W Donington natomiast sa prawdziwe boxy(dwie sciany i dach), ale ze wzgledu na ilosc zawodnikow jest ich po kilku na box.
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez Timac » 9/3/2008, 18:51

PrzemoR6 no bylo by nas moze z 4 chetnych.
Jak narazie zaden z nas nie smigal po torze dlatego trzeba to zmienic.
Jak tylko zrobi sie pogoda lepsza to trzeba bedzie bardziej o tym pomyslec.

Ze tak zapytam sa jakies selekcje odnosnie pojemonosci sprzetow 600 , 1000 ?

Pozdro
Timac
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/2/2008, 19:04
Lokalizacja: Manchester

Postprzez PrzemoR6 » 9/3/2008, 23:12

Super! Czym wiecej "braci" tym lepiej-hehe.
Nie ma podzialu pojemnosciowego, tylko jak juz wspomnialem umiejetnosciowy, tzn. grupa poczatkujaca, srednia i zaawansowana. Gosc na 400ccm czy 600 moze zloic litrowke-wszystko zalezy od umiejetnosci.
Tez czekamy na pogode. Pierwszy trackday w tym roku musi sie odbyc w dobrych warunkach i najprawdopodobniej na Donington. Dam znac jak cos!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez PrzemoR6 » 11/3/2008, 10:35

Timac zdecydowalem sie jednak jechac na Oulton Park 18 marca(wtorek). To w sumie niedaleko od was. Wolne zalatwilem i zaraz dzwonie bukowac. Jedziemy we dwoch. Koszt to 99funtow.
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez PrzemoR6 » 11/3/2008, 12:08

Bolek napisał(a):czytajac ostatni post nasunelo mi sie kolejne pytanie.rezerwujesz sobie termin,czekasz na ten dzien jak malolat na gwiazdora....a tu deszcz.jak tem problem jest rozwiazany?czy przeklada sie jazde na inny termin czy poprostu smiga sie w deszczu? :cry:




Wlasnie zamowilem trackday w NO LIMITS telefonicznie i gwoli scislosci zapytalem o mozliwosc rezygnacji. Okazuje sie, ze moj angielski kolega jest niedoinformowany, bo oni biora detale twojej karty i jak nie przyjedziesz i nie zaplacisz to i tak sami sciagna naleznosc(chyba ze uda sie twoje miejsce sprzedac komu innemu),a oficjalna rezygnacje mozesz zglosic na 7 dni przed data trackday.
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez Bolek » 16/3/2008, 22:55

no szkoda ze ten twoj koleszka nie mial racji.szczerze mowiac taka opcja wydawala sie zbyt piekna by mogla byc prawdziwa.ale nic to i tak bede rezerwowal jak tylko wszystko pozalatwaiam.
jak znajdziesz chfilke to daj moze znac jak tam bylo we wtorek.
milego scigania
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn

Postprzez PrzemoR6 » 17/3/2008, 00:56

Dzieki! Jak sie uda to nawet jakies fotki zalatwie.
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Następna strona


Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê