Zobacz wÄ…tek - jaki LCD za ok 600-700zl?
NAS Analytics TAG

jaki LCD za ok 600-700zl?

O wszystkim
_________

jaki LCD za ok 600-700zl?

Postprzez mlody » 3/2/2008, 17:11

Od razu mowie ze nie znam sie na tych informatycznych pierdolach i wcale tez mnie do tego nie ciagnie.
Jednak czas zmienic poczciwe CRT na LCD,interesuje mnie 19cali.
Jako ze nie wiem o co im chodzi z tymi pikselami,czasami reakcji,matrycami to chciałbym sie was drodzy forumowicze poradzic co kupic?
Pobuszowalem po necie i na forach informatycznych polecaja Nec'a 93v czy jakos tak.
A wy co mi polecacie?
p.s czytalem tez ze niektore firmy uznawaja wszystkie uszkodzone piksele na matrycy a inne nie,tzn ze w razie "W" samsunga wymienia mi na nówke a przykladowo BenQ nie :?
Jak to jest he?
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo


Postprzez simonw » 3/2/2008, 17:29

Heh, jak to jest pytasz.

Otoz czas rekacji matrycy podaje sie w 2 wartosciach, czas zapalenia i wygaczenia punktu. Przyjmuje sie ze reakcja w granicy 8ms jest dobra i nadaje sie do filmow i gier. Oczywiscie czasami to jest czas sredni, bo piksel inaczej sie zapala a inaczej wygasza, ale mozna przyjac ze im nizszy czas tym lepiej - na 8ms naprawde nie czuje dyskomfortu pracy, ogladam filmy i gram... sam jestem przeciwnikiem LCD ale zmienilem nieco zdanie wlasnie jak czasy zeszly ponizej 10ms (bo 10tka dla mnie jeszcze lekko przycinala).

Co do uznania gwarancji to widze ze gorsze firmy uznaja wszystkie martwe a te lepsze pozostawiaja w obszarze roboczym tylko gwarancje a w innych nie. Wedle norm unijnych matryca ma kilka miejsc podzielonych na rozne klasy ilosci martwych pixeli. Czesc centralna ma inne normy niz reszta matrcy.

Ja osobiscie sprzedalem nieco NEQow i bylem bardzo zadowolony nic nie wracalo i dobrze mi sie na nequ pracowalo. BenQ imo ma wiekszy kontrast, jakos tak zywiej to wygladalo ale to kwestia gustu.

Idz do Saturna albo Media Marktu i zobacz sobie jak one swieca - jakie sa kolory itp... to bardzo subiektywne odczucie i np ja lubie jasne i ostre, dla innych one sa za ostre. Jeszcze inni wola takie ktore wedle mnie nie mażą. Musisz zobaczyc co Ci lezy - to wszystko.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez mlody » 3/2/2008, 17:36

Byłem Simonie w media :wink:
I rzeczywiscie,jedne takie mdłe,zas inne żywe.Jak dla mnie wole te żywe,tyle ze tam Nec'a nie bylo zadnego,ladnie swiecily Samsungi i Hyundai'e -wlasnie tak żywo...
Wpadl mi tez w oko Samsung z lakierowana na czarno obudowa,Å‚adnie to wyglada,ale kumpel powiedzial ze pozniej sie wszystko w tej obudowie odbija...
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez simonw » 3/2/2008, 18:00

bo sie odbija :P
matowa, czarna :)

IBM, BenQ, Belinea, NEC (black + stereo)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 3/2/2008, 19:32

Ja mam samsunga ,pamietam ,ze jak mi sie wypalily 3-4 pixele to nie chcieli wymienic xD Powiedzieli ,ze wymienia tylko jezeli jakos grupowa sie wypala czy jakos tak ,ale fakt ze moj LCD ma juz 5-6 lat ,ale spisuje sie niezle xD Szczerze to teraz jest taki wybor ,ze i tak kupujac dobrego sprzeta ,za chwile pojawi sie jego szpesjal edyszyn albo lepszy model .
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez stuuwa » 3/2/2008, 22:07

to czy kolory beda mdle czy zywe bedziesz mogl sobie zmienic w ustawieniach dlatego bierz monitor z mozliwie jak najwiekszym kontrastem, a czas reakcji zszedl juz nawet do 2 ms (GtG)
stuuwa
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46

Postprzez simonw » 3/2/2008, 22:17

2ms dla zapalenia, dla wygaszenia jest nieco wiecej :)

Ale fakt - piszac o czasie chodzilo mi o to ze ponizej 8ms czas jest juz niezauwazalny dla ludzkiego oka i nie powoduje zadnego problemu przy filmach akcji czy grach :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cichy » 3/2/2008, 22:20

A co to jest ten kontrast dynamiczny, jakaś ściema?
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez chili » 4/2/2008, 21:23

LG jako jedyny producent monitorow LCD daje Ci miesieczna gwarancje na wypalenia jakiegokolwiek piksela czy subpiksela (oprocz 3-letniej) - IIYAMA tez daje ale na LCD z gornej polki. Jezeli decydujesz sie na zakup monitora LCD to przede wszystkim z wejsciem DVI - jakosc o niebo lepsza od zwyklego d-suba, a doplacasz ok 150 zl wiecej. Moim zdaniem LG albo Samsung - w podanym przez Ciebie przedziale cenowym.
jedż szybciej, zmierzasz tam gdzie rodzą sie marzenia
chili
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 4/2/2008, 23:02

RozpiszÄ™ siÄ™:
Przyznam się że nie kupiłbym monitora LCD w takiej cenie. Do Polski sprowadzane są monitory w większości z matrycami TN. I kąty w nich są koszmarne, mimo że czas reakcji masz dobry.
Jeśli monitor ma kąty 170 st/170 st - to w rzeczywistości jest to około 130/140. Jeśli w specyfikacji monitor nie ma 178/178 st to raczej nie ma co liczyć na dobre kąty.
8ms czasu reakcji matrycy wg producenta spokojnie wystarczy.

Powyżej 20" w dużej ilości monitorów LCD pojawia się coś takiego jak "input-lag".
http://youtube.com/watch?v=pi2OE6hSh00&feature=related
Nie jest to parametr związany z matrycą, tylko z czasem przetwarzania go w monitorze. Producent nie podaje tego parametru. Zwykły CRT ma input-lag na poziomie 0 ms. Monitory LCD mają około 20 ms "input-lag"u. Jeśli w monitorze LCD input lag jest większy niż 50 ms, w dynamiczne gry dziwnie się gra.
Samsung 215TW ma input lag około 70ms i użytkownicy narzekają
http://sklep.benchmark.pl/pelny_27383.html

Ja kupiłem Belina 2080S2 i jest genialna. Mimo że widać pionowe ledwo zauważalne paski o szerokości 4cm przy jednolitym tle, to wstawienie jakiejkolwiek tapety eliminuje ten problem i o nim kompletnie zapominamy. Do tego ma świetną nóżkę możemy bardzo funkcjonalnie obracać monitorem i go podnosić.
Mam jeszcze drugi monitor 19" LG Flatron L1970HR-BF i na oko jest mały w porównaniu z Belineą mimo że tylko 1 cal więcej. Na LG w gry gra się tak samo dobrze jak na Belinea i kąty są nie istotne. Ale niestety kąty w LG nie są najciekawsze podczas normalnego użytkowania i były dla mnie wadą od kiedy go kupiłem.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mlody » 27/2/2008, 17:32

odswieżam
a co myslicie o tym ? cena taka jak za '19 ale ciekawe jak z jakoscia
http://www.allegro.pl/item315725207_20_ ... od_ss.html

albo o tym?
http://www.allegro.pl/item317714051_bel ... ty_ss.html
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez .OUTLAW. » 27/2/2008, 17:38

nie kupilbym ani BENQ ani samsunga , natomiast NEC jest bardzo dobrą firma która robi od lat sprzet tego typu i wychodzi im to całkiem dobrze, Belinea też dobra marka mam jeden lcd tej firmy i jest bardzo dobry,. w samsungach są klopoty z gwarancją i czesto zdarzaja sie martwe piksele
Ostatnio edytowano 27/2/2008, 17:42 przez .OUTLAW., Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
[img:bfb38c4572]http://img155.imageshack.us/img155/9649/outlawfl6cc8.jpg[/img:bfb38c4572] | najlepszy portal motocyklowy: www.scigacz.pl
Avatar użytkownika
.OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 481
Dołączył(a): 13/2/2008, 18:30
Lokalizacja: pierd****Å‚ prÄ…d?

Postprzez MadboY » 27/2/2008, 17:41

ja mam ASUSa w LCD (wczesniej LG Flatron CRT) i nie narzekam. Tyle ze ja komputera uzywam do pracy i przegladania forum. W gry grywam raz do roku albo i rzadziej. W kazdym razie do tego co robie nadaje sie jak najbardziej i miesci sie w cenowych widelkach.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez mlody » 27/2/2008, 18:00

no wlasnie,ja tez w gry raczej nie gram.
Tylko internet i czasem jakis film...
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê