Zobacz wątek - Finał IMP w Warszawie?
NAS Analytics TAG

Finał IMP w Warszawie?

Dla fanów czarnego sportu
_________

Finał IMP w Warszawie?

Postprzez DK » 18/2/2008, 22:19

Co o tym sądzicie? Dla mnie pomysł conajmniej kontrowersyjny, gdyż jak już niektórzy przedstawiciele klubów się wypowiadali cięzko bedzie zorganizować takie zawody daaaleko od miejsca, w którym na codzień znajduje się klub. Poza tym, kibice... dlaczego ja, jako kibic, gdy moj zespol zdobędzie DMP mam jechać do Warszawy.. to jest chore. Mam jescze pewne przemyślenia, ale teraz Wasza kolej.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez luucan » 19/2/2008, 14:09

zalezy na jakim obiekcie ma się to odbywać. jeżeli na "stadionie" dawnego WKM Gwardia Warszawa to jest to jakaś pomyłka. Sam jestem za odbywaniem się IMP na stadionie Mistrza Polski.
Suzuki GS500E '94
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez Lirasz » 20/2/2008, 17:29

Poroniony pomysł. Dlaczego SpeedwayEkstraliga zabija nasze piękne tradycje w speedwayu? Mieliśmy relikt na skalę europejską, w postaci miejsca dla dwóch juniorów polskich w składzie - teraz w ten ciekawy sposób na promocję juniorów wleźli nam juniorzy obcokrajowcy, których szkolimy. Teraz finał IMP, rozgrywany tradycyjnie w mieście Drużynowego Mistrza Polski zostaje przeniesiony do Warszawy. To są żarty - w mieście speedwaya jakim jest Leszno, na trybunach zasiadłby komplet publiczności, a w Warszawie? Przekonamy się. I tak większość to będą przyjezdni.
Lirasz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/7/2007, 21:31
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez Slesz » 22/2/2008, 16:07

przeginka i tyle... IMP powinien zistać tam gdzie do tej pory był! czyli u DMP tak było i powinno zostać... a zasady są ważniejsze niz kaska w wawce, o którą już i tak ciężko... zarząd e-ligi kombinuje jak koń pod górkę!
...let's ride...
Avatar użytkownika
Slesz
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9/1/2008, 08:17
Lokalizacja: z Piekła rodem

Postprzez RL » 22/2/2008, 16:26

Sam pomysł rozgrywania finału w Warszawie zły nie jest, ale musi to mieć ręce i nogi.

Po pierwsze tor+stadion. Na dzień dzisiejszy zawody takie musiałyby być rozgrywane na torze sztucznym. Bo finał MP na "prowincjonalnym" torze Gwardii to żadna promocja żużla w stolicy. Stadion musi być dostosowany do potrzeb żużla (parking, wieżyczka sędziowska itp.), odpowiednio pojemny 10 000 to absolutne minimum i posiadać odpowiednią infrastrukturę. Problem w tym, że takiego stadionu obecnie nie ma i nic nie wskazuje żeby w ciągu najbliższych lat miał powstać.

Po drugie organizator. Ma nim być "w zasługę" DMP z roku poprzedniego. Ale taki organizator nie tylko zabiera zyski z imprezy ale przede wszystkim ponosi wszelką odpowiedzialność za przygotowanie zawodów. Metanol, maszyna startowa, traktor, polewaczka, czy nawet chorągiewki plus obsługa "ludzka" zawodów. W obcej dla żużla Warszawie wszystko to trzeba importować. I tutaj przechodzimy do:

Po trzecie najważniejsze pieniądze. Mamy koszt obsługi zawodów, ale to w sumie mała kropla wydatków. Jak pisałem wcześniej trzeba przygotować tor i raczej powinien to być tor sztuczny. Do tego dmuchana banda, bo nikt mi nie powie, żeby jej zabrakło. A wpływy? Tylko bilety i od sponsorów. Problem w tym, że Warszawa to nie Cardiff czy Kopenhaga, że kilkanaście tysięcy kibiców zapłaci kilkanaście funtów/euro za bilet. Prawdę mówiąc na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, żeby ta impreza mogła być dochodowa. A jeśli nie będzie to żaden klub nie podejmie się jej organizacji. Może to być tylko PZM/GKSŻ. Ale oni z pewnością też nie będą zainteresowani.

Co wobec tego. Nie ma stadionu, nie ma możliwości przygotowania imprezy takiej rangi, nie ma zysku. Więc zgodnie z tym co jest w komunikacie finał IMP 2009 zostanie rozegrany w miejscu wskazanym przez organizatora czyli na stadionie DMP 2008:) I ot cała dyskusja.
RL
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24/7/2007, 21:59

Postprzez nobi » 24/2/2008, 10:55

Finał IMP:
Szczerze powiedziawszy to ja widze w tym jeden plus. Przynajmniej nie będziemy mieli przypadkowych IMP ktorzy skorzystali z handicapu swojego toru, np Kołodziej w Tarnowie..

Poza tym wiecej pozytywów nie widze!

A zupełna kpina jest fakt, że druzynowy Mistrz Polski bedzie musial ten final w Wawie zorganizowac, stracic kupe kasy itp Co za idiota to wymysla?!

pzdr.
nobi
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 5/9/2007, 18:02

Postprzez Frost » 28/2/2008, 13:23

Pomysly jak ten w polskim zuzlu juz byly. Przypomne ze ZK rozgrywano tylko we Wroclawiu przez pare dobrych lat. Wyszlo to na dobre tej imprezie ? Zdecydowani NIE.
Frost
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/5/2007, 21:25

Postprzez Citas » 19/3/2008, 19:29

Beznadzieja. Całoroczny wysiłek drużyny, zostaje zniszczony przez głupotę GKSŻ. Poza tym co to będą za indywidualne mistrzostwa Polski, gdzie trybuny nie będą wypełnione po brzegi.
Citas
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2/8/2007, 15:29

Postprzez B_I » 21/3/2008, 23:23

druzyna walczy w Speedway Ekstralidzie i niech spółka zatroszczy sie o nagrodę dla zwyciezcy organizowanej przez nią ligi.

GKSŻ albo powinna zdecydować ze sama organizuje w Wawie finał albo go oddaje zwyciezcy DMP w nagrode. A tak to mamy dwa w jendym czyli do dupy.
B_I
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/4/2007, 13:54



Powrót do Żużel



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê