Zobacz wÄ…tek - Kolejne moto. Co wybrac?
NAS Analytics TAG

Kolejne moto. Co wybrac?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kolejne moto. Co wybrac?

Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 20:21

Witam. Mam pytanie, czy ktoś pomógłby mi w wybraniu moto?? Mam 16 lat, 176 cm wzrostu i ważę 67 kg. Od roku jeżdżę Aprilią Rs 125. Wcześniej smigałem simakiem. Jakie moto proponowalibyście dla mnie?? Cena do 8 tys. Zastanawiałem się nad jakaś 600-ką (mówię o ścigu) lecz mam obawy czy poradzę sobie na tym. W grę wchodzi także Kawasaki zxr 400 i podobne wątpliwości jak wcześniej. A także jak oceniacie to moto(zxr). Czekam na Wasze propozycję. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/2/2008, 20:22

Wroc jak bedziesz mial 18 lat ,bo inaczej to nie ma o czym gadac ;]
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia


Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 20:25

Ciekawa odpowiedź.. Dlaczego tak uważasz? Nie zawsze wiek świadczy o tym jakim ktoś jest kierowcą. Ale jak mam być szczerym spodziewałem się takiej odp. Ale nie każdy gówniarz, który ma 16 lat chce to robić dla szpanu czy też innych niepoważnych powodów. Moto jest moją pasją i chce ją kontynuować, a wiek nie będzie dla mnie przeszkodą. Uważam, że w pełni opanowałem RS, dlatego chciałbym kupić coś większego i dalej się uczyć. Myślę, że chociaż trochę przekonałem Was do mojej osoby i weźmiecie moją prośbę na serio.
Ostatnio edytowano 13/2/2008, 20:34 przez MATI.Evo, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/2/2008, 20:28

Mozesz byc tez dobrym kierowca ,a rozum miec wielkosci fasolki. Sugeruje Ci ,ze na 600ccm mozesz jezdzic dopiero ,gdy zdasz egzamin na KAT.A ,a zeby moc go zdawac musisz miec 18 lat . (A1 automatycznie nie zmienia sie w A ,po ukonczeniu 18 lat).
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 20:33

dokladnie, zdaj prawko na A to pogadamy. A tymczasem szlifuj umiejetnosci na RSce.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 20:42

Ale mogę nie mieć prawka i także jeździć na moto. A1 tez nie mam i nie mam zamiaru robić. Dopiero będę robił kategorię A.
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 20:44

MATI.Evo napisał(a):Ale mogę nie mieć prawka i także jeździć na moto. A1 tez nie mam i nie mam zamiaru robić. Dopiero będę robił kategorię A.

A podobno taki dojrzaly i rozsadny jestes, ze juz chcesz 600...
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 20:57

Prosiłem o prośbę o pomoc w wybraniu moto, a dowiaduję sie, że nie mam prawka i będę miał za 2 lata- dobrze o tym wiem. Mieszkam w okolicach Ojcowa, gdzie da się fajnie pojeździć, nie wybieram sie na dalekie przejadzki bo do 100 km. W tym rejonie gdzie mieszkam nie jest bardzo przywiązywana uwaga przy moto czy ma się prawko czy nie, lecz po prostu posiadania ubezpieczenia i przeglądu moto. Po drugie mam spore znajomości co sprawia, że na te trasy którymi jeżdżę prawko nie jest mi bardzo potrzebne, oczywiście przydało by się i chciałbym mieć je, aby móc jeździć gdzie chce, ale nie ma takiej możliwości, a wydanie 700 zł na A1 nie uśmiecha mi się po czym za dwa lata kolejne wydatek na A. Poza tym posiadanie prawka wcale nie dodaje rozsądku w kierowaniu moto co sugerował MadboY.
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 21:05

Rozsmieszasz mnie... nie masz 700zl na prawko, a za tyle nie kupisz tylniej gumy do 600 :lol:

Prawda jest taka, ze ledwo co skonczyles gimnazjum i juz czujesz sie dorosly, ale tak nie jest. Moze i jezdzisz lepiej ode mnie, ale rozwaga przychodzi z wiekiem. Nie masz nawet pojecia jakie konsewencje pociagnalby Twoj wypadek dla Ciebie jak i Twoicj rodzicow.
A jesli chodzi o prawo jazdy, to nie chodzi mi o to ze ten kto je ma jest madry. Po prostu jest takie prawo, i aby jezdzic czyms co ma wiecej niz 50ccm potrzebna jest dana kategoria i tyle. Koniec tematu..
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 21:16

Może nie tyle, że nie mam kasy na to prawko, ale szkoda mi. Przez całe poprzednie wakacje i ferie i w każdym wolnym momencie zasówam do roboty, żeby mieć kasę, żeby za co dołożyć kasy do moto. Nie uważam sie za dorosłego, w pełni jestem świadomy, że tak nie jest, tak jak tego jakie konsekwencję pociągnął by mój wypadek. Ale mam nadzieję, że to mi sie nie przydarzy. I staram się jak mogę, aby sie go ustrzec.
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków

Postprzez palgumeniedusze » 13/2/2008, 21:28

kazdy sie stara i co roku slyszy sie o wypadkach kazdy mowi "mnie nic sie nie stanie bo przeciez jezdze wolno i kolo chaty"!!! a tak nie jest jak sie wyjebiesz i cos ci sie stanie to i to bedziesz mial i twoi rodzice przjebane jak w ruskim czolgu!! kup se cagive mito 125 zarejestrowane na 50 i bedziesz mial po problemie cagiva wielkoscia jest tak jak 600 i osiagi po odblokowaniu tez ma niezle!!
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Kedar-88 » 13/2/2008, 21:45

Chcesz kupować to kupuj, nikt Ci tego nie zabroni, ale jak coś Ci się stanie lub narobisz problemu starym to zapomnisz o moto na długie lata....tym bardziej jak Cię złapią bez prawka to dostaniesz zakaz wyrabiania na 2-3lat i wtedy nie będziesz czekał 2 lata ale 5.

A tak po za tym za 8 tys to ściga dobrego nie kupisz....nie wspominając o tym że będziesz miał problemy z utrzymaniem go...
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 22:09

Jeżeli złapią mnie bez prawka, a nie złame żadnego przepisu to dostane mandat 500 zł. Bardzo rzadko idą takie sprawy do sądu i równie rzadko są przyjmowane. Inna sprawa, kiedy złamę jakiś przepis- wtedy sprawa idzie do sądu- kolegium i odroczenie prawka. Tak mi powiedział policjant.
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków

Postprzez palgumeniedusze » 13/2/2008, 22:35

no a jak chcesz sciga to musisz sie liczyc z tym ze bedziesz lamac przepisy :)
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez msebek » 13/2/2008, 22:44

Nie rozumiem po co w ogóle się pytasz o takie rzeczy na forum. Jak masz pieniądze - kupuj, jeździj, rób co chcesz. Nas naprawdę to g***o obchodzi. Prawda jest taka, że kupuje się to na co nas stać. Musisz się także liczyć z tym, że droższe moto = droższe naprawy, przeglądy, części eksploatacyjne, itp.
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez dambandit » 13/2/2008, 22:47

wiesz kiedyś też latalem na mz bez prawka i to była super sprawa .

Tylko że teraz dopiero widze jakie to bylo głupie . Napewno już drugi raz bym tego nie zrobił . Tak jak piszą koledzy ma sie 18 lat robi sie prawko A takie jest prawo i koniec . Zreszta w polsce i tak głupie jest to że po zrobieniu kategori A można odrazu wchodzić np na gsx-r 1000 mam nadzieje ze to sie w krótce w polsce zmieni .

Ja na twoim miejscu został bym przy tym 125 . Ewentualnie jak mieszkasz gdzieś na wsi to mozna jakiegoś krosa kupic i troche po lasach pośmigać wtedy nie będziesz przynajmniej stwarzał zagrożenie dla innych .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez MATI.Evo » 13/2/2008, 22:48

Liczę się z tym. Ale tak jak mówiłem policja na moich drogach to rzadkość co nie oznacza, że nie jeżdżą. Raz mnie już złapali i pouczyli, ale żadnego mandatu nie dostałem tylko mnie spisali. Tak samo z kumplem, którego złapali z 2 razy, ale w ciągu.. chyba 3 lat.i żadnych konsekwencji. W mojej okolicy jeździ 5 gości na moto bez prawka.

A piszę na forum o tym, ponieważ chciałem się dowiedzieć , które moto jest najlepsze w tej kategorii cenowej.
MATI.Evo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/2/2008, 20:17
Lokalizacja: Cianowice/Kraków

Postprzez icid » 13/2/2008, 23:34

Jak dla mnie to nie masz żadnych predyspozycji żeby wsiadać na jakąś 600 bo nie powiesz mi że masz doświadczenie w wieku 16 lat, druga sprawa nie masz prawka i nie możesz nawet zarejstrować i ubezpieczyć na siebie motoru a z ubezpieczeniem to nawet sie nie fatyguj bo i tak jak spowodujesz jakikolwiek wypadek to nie zapłacą za ciebie ani złotówki Zrób co chcesz. Kup sobie nawet lytra i jeździj bez oc i przeglądu ale nie zadawaj idiotycznych pytań bo nie podpowiemy ci czym szybciej wepchasz sie w gips albo drewnianą skrzynke.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez bolokolo » 14/2/2008, 00:01

nie wiem co napisac, tylko moge sie zgodzic z poprzednikami :wink: .
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coÅ› do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez kogut. » 14/2/2008, 00:15

Mówisz ze nie będziesz łamał przepisów a chcesz kupić 600 bo 125 Ci mało...po to żeby jeździć 90km/h zgodnie z przepisami??
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê