Zobacz wątek - Przewodnik po Polsce dla motocyklistów
NAS Analytics TAG

Przewodnik po Polsce dla motocyklistów

O wszystkim
_________

Czy kupiłbyś przewodnik po regionie napisany pod kątem motocyklistów?

Tak, bo przewodnik mógłby podsunąć mi pomysł na trasę lub jej część
32
80%
Tak, pod warunkiem że spełniałby kryteria które opiszę jako komentarz
0
Brak głosów
Nie, nie potrzebuje przewodnika
8
20%
 
Liczba głosów : 40

Przewodnik po Polsce dla motocyklistów

Postprzez b.maliszewski » 10/2/2008, 15:57

Witam,
Zrodził się pomysł w mojej głowie, żeby napisać przewodnik po regionach Polski dla motocyklistów. W Europie, w szczególności w Niemczech jest dużo takich publikacji. Niniejszą ankietą chciałbym określić, czy byłoby zainteresowanie tego typu publikacją na Polskim rynku. Sam jeżdżę i mi zawsze takiego czegoś brakowało...

Dokładniejszy opis:
--------------------------
Przewodnik zawierałby szczegółowy opis kilkunastu tras ułożonych pod kątem motocyklistów. Trasy przebiegałyby przez najciekawsze historycznie, krajobrazowo oraz kulturowo miejsca. Każde z tych miejsc zostałoby w ciekawy sposób opisane i opatrzone zdjęciami poglądowymi.

Każda trasa byłyby opisana za pomocą mapek poglądowych, oraz tabelki z listą miejsc i kierunkiem jazdy na skrzyżowaniach - dla ułatwienia nawigacji.

Długość tras jest do ustalenia: mogą być krótsze - np do 100km, tworząc szereg pomysłów na popołudniową przejażdżkę lub dłuższe 200-300km, dając pomysł na weekendowy wypad.

Przedownik ma poprzez przytoczone trasy przybliżyć miejsca ciekawe w regionie oraz pokazać którędy tam dojechać - niekoniecznie główną lecz boczną i malowniczą drogą bez konieczności wsiadania na enduro:). Ot taka idea...

Na początku powstałyby regiony: Lubuskie i Dolnośląskie.

Czego oczekiwalibyście Wy jako Motocyliści od takiego przewodnika?
Za wszelkie opinie z góry dziękuję.

--
Bolesław Maliszewski
SevenFifty
Zielona Góra
b.maliszewski
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/1/2008, 12:49
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez Labiss » 10/2/2008, 17:16

Wydaje mi się,że przewodnik powinien zawierać to co motocykliści lubią podczas wypadów turystycznych.

- miejsca,które warto odwiedzić
- miejsca w których można dobrze zjeść
- fajne winkle
- ew. jeziorka,plaże
- krajobrazy

Przewodnik powinien zawierać informację na temat tego,którędy,jak szybko i dokąd dojedziemy.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów


Postprzez Ragnos » 10/2/2008, 17:31

To co oczekiwałbym od takiego przewodnika, to podanie przykładów ciekawych tras o niskim natężeniu ruchu gdzie można by śmiało pośmigać tj. fajne winkle etc.
Avatar użytkownika
Ragnos
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 29/6/2006, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Rawro » 10/2/2008, 17:35

jestem za :-)
www.forum.kawasaki.pl | | Kawasaki ZX-9R 00`
Avatar użytkownika
Rawro
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4/9/2007, 13:04
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 10/2/2008, 18:27

Powinien zawierac tez oznaczenia stan drog xD jaki ich poziom bezpieczenstwa :D Tylko ,ze takie cos raczej nierealne do stworzenia w okresie "boomu" naprawiania polskich asfaltow ;)
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez b.maliszewski » 10/2/2008, 22:00

Dokładnie, chciałbym zawrzeć konretne informacje o stanie dróg, krajobrazie po drodze oraz info o jej krętości. Może fajnym pomyslem byłoby, aby przy każdym fragmencie trasy była krótka poglądowa tabelka zawierająca w/w info w postaci punktów. Przykładowo:

Etap: Szprotawa --> Kożuchów [droga 297] - 20km:
Krajobraz: 4/5
nawierzchnia: 3/5
Zakręty: 5/5
Natężenie ruchu: 3/5
Powyższe oczywiście w postaci graficznej.

Generalnie idea jest taka, że trasy raczej nie często prowadziłyb drogami krajowymi. Na drogach "żółtych" można więcej zobaczyć, są fajniesze zakręty i świeższe powietrze. Niestety też często gorsza nawieżchnia. Moja w tym głowa, żeby zaproponować te bez dziur i w dodatku z walorami o jakich pisałem wyżej :).
b.maliszewski
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/1/2008, 12:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez motoman » 11/2/2008, 00:36

Fajnie by było gdyby przewodnik zawierał ze 3 trasy z (powiedzmy) 5 największych miast z każdego województwa, ale to nam daje 240 tras do opisania, a co za tym idzie ich sprawdzenia, a co za tym idzie... przejechania sie nimi... a co za tym idzie... jak ja zaczne to pisac to moj wnuk to skonczy!:D hehe zartuje:) dla mnie idea SUPER!
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kilowat » 11/2/2008, 19:10

Jeśli chodzi o mnie :) to tego typu przewodnik mógłby uwzględniać też jakieś wersje trasy dla właścicieli Enduro ;)
Wartoby też do niego dołożyć współrzędne dla GPS'a - namiary ciekawszych miejsc, ważnych punktów dla trasy, fotoradary/miejsca gdzie często stoją gliniarze itp.
Avatar użytkownika
Kilowat
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 31/8/2007, 20:04
Lokalizacja: BDG

Postprzez Genji » 11/2/2008, 20:52

Świetny pomysł! Z chęcią pomogę w realizacji - mam opracowanych kilka ciekawych tras w dolnośląskim. Pozdrawiam
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez elco » 11/2/2008, 21:27

Mi ten pomysl sie bardzo podoba. W Polsce jest naprawde wiele miejsc wartkich obejrzenia. Wielu z nas planuje co roku jakies mniejsze i wieksze wypady. Niestety nie kazdy do konca wie gdzie najlepiej pojechac. Taki przewodnik pomoglby nie jednemu z nas dobrze zaplanowac jakas ciekawa podroz polaczona ze swietnymi atrakcjami.


Propoonuje przeniesc temat do dzialu turystyki motocyklowej.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez CalibraHunter » 12/2/2008, 15:35

Doskonaly pomysl. Wojewodztwo dolnoslaskie szczegolnie obfituje w ciekawe trasy motocyklowe. Wielokrotnie juz dochodzilam do wnioskow "o, tu swietnie byloby polatac na moto", nie wspominajac o doskonalej trasie sprawdzonejk w zeszlym sezonie z Meckiem ;). Takich drog w calej Polsce jest mnostwo,a opracowanie tego typu poradnika umozliwiloby organizacje naprawde ciekawych wypadow weekendowych. Jestem jak najbardziej za.

Co do poradnika dla enduro - mysle, ze moznaby w dalszych planach pokusic sie o wypuszczenie 2 serii "Trasy turystyczne dla motocykli sportowych i szosowych" oraz "Trasy turystyczne dla motocykli terenowych". Oczywiscie to tylko taki przyklad ;) Trzymam kciuki za powodzenie pomyslu!
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości




na górê