Zobacz wątek - pytanie do profesjonalistów
NAS Analytics TAG

pytanie do profesjonalistów

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

pytanie do profesjonalistów

Postprzez MARTIWUWU » 29/1/2008, 11:56

czy uważacie, że na dużym (w sensie pojemności i mocy) motorze nie da się nauczyć jeździć i jest to kompletne wariactwo ?? Stałem się trochę przez przypadek właścicielem fazera 1000 z 2002r 143 kM - sporo... Czytając wasze wypowiedzi jestem trochę przerażony. Nie jestem żółtodziobem jeśli chodzi o motocykle. Jeździło się trochę na WSK, JUNAK, ETZ a ostatnio jakiś czoperek hondy 250 i suza GSX-600F ale nie była to jakaś poważna przygoda jednak dosiadając tych wszystkich maszyn czułem że to jest mój świat i jest to to co tygrysy lubią najbardziej. Na motorze czuję się doskonale i nie boje się nowych wyzwań. Muszę dodać, że jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch cudownych chłopaków i mam prawie 40-stkę na karku więc kontrolki bezpieczeństwa też są chyba inaczej ustawione ? jak sądzicie ? jaka więc jest wasza rada ? Ffazer do sprzedania czy jednak wyznaczyć mu stałe miejsce w garażu i spróbować się z nim dotrzeć ?? (a sam motorek jest przepiękny i niesamowicie utrzymany)
Pozdrawiam całą społeczność i dzięki za odp. :)
MARTIWUWU
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez spazz » 29/1/2008, 12:06

jak jest w dobrym stanie to tylko jezdzic.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez P_R_O_T_E_Z_A » 29/1/2008, 12:58

Jeździć , bo po to są motocykle :)duże pojemności nie powinny być dosiadane przez młodych mało doświadczonych i bez wyobraźni bo wtedy są nie bezpieczne i zabójcze ale jeśli ktoś dojrzał umysłowo do takich rzeczy to i na 143 konnym pocisku się nauczy ,powoli, stopniowo ;) Pamiętaj że są ludzie którzy w domu czekają na ciebie .
www.kamikazedriver.prv.pl | !!!Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem!!! | !!!Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy !!! | !!! GSX_R 750 Srad !!!
Avatar użytkownika
P_R_O_T_E_Z_A
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 3/12/2007, 16:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez elco » 29/1/2008, 13:33

jezdzij z wyobraznia, odpowiedzialnie i spokojnie. Pamietaj zawsze o rodzinie.
A to czy ten motocykl bedzie sie nadawal, bedziesz wiedzial dopiero po kilku tysiacach killometrow. Jezeli bedziesz czul, ze dalej ma wladze nad toba a nie ty nad nim, na twoim miejscu nie meczylbym sie.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez MARTIWUWU » 29/1/2008, 13:41

dzięki za porady. Trochę mnie pocieszyliście. Żal byłoby sprzedawać takie cacuszko.
MARTIWUWU
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez motoman » 29/1/2008, 14:15

ale nie ma co ukrywać ze młody <doświadczeniem> jezdziec na litrze uczy sie wszystkiego duuuuzo wolniej niż na 600ccm:) wiem z autopsji:P m.in ja (fz6) i znajomi (r1, gsxr600,600rr,fzs600,gsxr1000,gsxr750) i najwiekszy progres maja Ci z 600ccm:P reszta robi jedynie 299 dumnie trzymajac nos wyzej niz czolo:D Ale jak to nie jest pierwszy motorek to progress bedzie pewnie duzy:P:) pozdro.

p.s. Fazerek 1000 - piękna sprawa:)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 29/1/2008, 14:20

Jak zwykle:
Proponuję lekturę motocyklową, na początku dużo treningu zamiast śmiganie na trasie. Dojrzenie do F1 na pewno nie zamknie się w kilku tys. km.

Mała rada: jeśli będziesz chciał kiedyś bardziej zaufać motocyklowi, nie znając siebie w jego możliwościach możesz się mocno zdziwić. Stopniowo można nauczyć się wielu rzeczy i wyjść cało (tak jak z nauką wheele).
I nie ufaj innym kierowcom w jakimkolwiek względzie! :)
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez harry89 » 29/1/2008, 15:20

nie no, w tym wieku to raczej nie ma kontrargumentu pt. mlody-glupi. motocykle, nawet mocne tworzene sÄ… "przez ludzi dla ludzi" a wiec jesli masz nieco oleju w glowie i jako takie doswiadczenie to jazda fazerem nie powinna byc zadnym samobojstwem.
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez icid » 29/1/2008, 18:55

Myśle że spokojnie masz 40 lat więc nie kupiłeś moto do popisywania sie jaki jesteś dobry. Jak to mówi mój kolega albo sie nauczysz albo sie zabjiesz :D Ryzyko zawodowe :P
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez MARTIWUWU » 29/1/2008, 20:05

icid to nie było zbyt optymistyczne ale o takie opinie też mi chodziło. Dzięki
MARTIWUWU
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez korek31 » 29/1/2008, 20:09

a pytanie z innej beczki czy ten fazer ma silnik taki jak w R1 czy inny ?
Korek rozporek.
korek31
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 2/10/2007, 15:05

Postprzez MARTIWUWU » 29/1/2008, 20:52

to jest dokładnie taki sam silnik ale delikatnie zdławiony. Ma mniejszy moment obrotowy i mniejsza moc
MARTIWUWU
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez chestreR » 29/1/2008, 20:53

I ja doradze coś od siebie. Oczywiście, że nie sprzedawaj :wink: ale musisz naprawde sie pilnować, ja zaczynalem 7lat temu od etz251 potem fzr 600r i sezon na 900rr i nie wiem czy pisał bym ten post gdyby pierwsza byla 900-tka. Prędkość bardzo kusi i nie wiem czy zdołasz sie jej oprzec a te 143kM :D napewno Ci w tym nie pomogą. Prawda jest taka, że początkujący motocyklista potrafi tylko odkręcać gaz i przeważnie robi to co potrafi najlepiej :? Wiec chroń się przed takim błędem. Zanim odkręcisz gaz zastanów się co potrafisz? Bo niestety, jak sie zrobi gorąco na drodze to mozesz liczyc tylko na siebie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
chestreR
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11/1/2008, 07:16

Postprzez falconiforme » 29/1/2008, 22:16

MARTIWUWU napisał(a):to jest dokładnie taki sam silnik ale delikatnie zdławiony. Ma mniejszy moment obrotowy i mniejsza moc

Delikatnie to dobre słowo. 0-200km/h 9,5s. Nic dziwnego że Yamaha umieściła F1 w dziale supersport.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Kedar-88 » 30/1/2008, 01:41

fajny sprzęt.....tyle można o nim powiedzieć, no i jeszcze jedno że jest dla mądrych ludzi...
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez MARTIWUWU » 30/1/2008, 09:04

Kedar-88 napisał(a):fajny sprzęt.....tyle można o nim powiedzieć, no i jeszcze jedno że jest dla mądrych ludzi...


święta prawda ! mam nadzieję, że sobie poradzę.
MARTIWUWU
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Wietrzanin » 30/1/2008, 19:32

ja niechce sie tu chwalic ale tez za niedlugo planuje kupic cbr 600 f4i i tez doswiadczenia niemam na tych sprzetach ale moje marzenie sie spelni moze miec sciga jedzic jak zawodowiec i uczyc sie na nim jak profejonalista wiec tez bede mial przed soba pewne wyzwanie ale ja sie besti nie boje wiem ze sakrucko mocny jets ten sprzet ,bo lekkie skrenie manetki gazu powoduje doplyw adrenaliny do cylindra w tys setnych sekund gdy sie naucze koledzy jezdic na tym moto dam znac jezeli nie to nawet nie bedziecie wiedziec o moim pogrzebie ale to nie wchodzi w gre

pamietajcie takie przyslowie jest :NIEMA MISTRZOW 2 KÓLEK SA TYLKO MISTRZOWIE BLACHARKI :) :)
mechanik 2T
Wietrzanin
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:26
Lokalizacja: Wietrzno

Postprzez cezare » 30/1/2008, 19:50

Wietrzanin napisał(a):ja niechce sie tu chwalic ale tez za niedlugo planuje kupic cbr 600 f4i i tez doswiadczenia niemam na tych sprzetach ale moje marzenie sie spelni moze miec sciga jedzic jak zawodowiec i uczyc sie na nim jak profejonalista wiec tez bede mial przed soba pewne wyzwanie ale ja sie besti nie boje wiem ze sakrucko mocny jets ten sprzet ,bo lekkie skrenie manetki gazu powoduje doplyw adrenaliny do cylindra w tys setnych sekund gdy sie naucze koledzy jezdic na tym moto dam znac jezeli nie to nawet nie bedziecie wiedziec o moim pogrzebie ale to nie wchodzi w gre

pamietajcie takie przyslowie jest :NIEMA MISTRZOW 2 KÓLEK SA TYLKO MISTRZOWIE BLACHARKI :) :)



Kocham Cię, jesteś szurnięty ...... współczuję rodzinie .. której zakomunikujesz niedługo "to teraz 5k pln wyskakuję, bo pomieły się plastiki".... i nie raz tak będziesz komunikował... kwoty będą się tylko zmieniać... współczuję Tobie - bo komntuzje które zaliczysz będziesz nosił ręsztę życia w sobie - poczujesz co to zmiana pogody itp. Rób tak jak ja, i będziesz tak jak ja musiał zabierać prawą rękę z tylnego siedzenia samochodu za pomocą lewej ręki....- bo ten bark dużo przeszedł wiesz ? ???.........

poprostu pierdolnij siÄ™ w Å‚eb - albo jak masz jaja odrazu skacz z bloku ...

otrzeźwiej chłopie.... czytam twój post i wiem jak masz naxxxxne...

mocny post - wiem - ale F4 i niemam pojęcia - nie można napisać "nie polecam"
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez MARTIWUWU » 30/1/2008, 20:28

[quote="Wietrzanin"]ja niechce sie tu chwalic ale tez za niedlugo planuje kupic cbr 600 f4i i tez doswiadczenia niemam na tych sprzetach ale moje marzenie sie spelni moze miec sciga jedzic jak zawodowiec i uczyc sie na nim jak profejonalista wiec tez bede mial przed soba pewne wyzwanie ale ja sie besti nie boje wiem ze sakrucko mocny jets ten sprzet ,bo lekkie skrenie manetki gazu powoduje doplyw adrenaliny do cylindra w tys setnych sekund gdy sie naucze koledzy jezdic na tym moto dam znac jezeli nie to nawet nie bedziecie wiedziec o moim pogrzebie ale to nie wchodzi w gre

mam małą prośbę, czytaj następnym razem czego dotyczą wypowiedzi i do kogo jest skierowane pytanie główne bo niepotrzebnie zamęt się wprowadza. Pozdrawiam
MARTIWUWU
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Wietrzanin » 30/1/2008, 20:28

to ty jestes szurniety kolego bo chwalisz sie jak to sie szybko jezdzi facet juz duzo takich ludzi slyszlaem jak mowia palenie gumy jedno kolo itd
no chyba ze masz kase to nie szkoda ci na czesci
uwazasz ze sie nienaucze i sie szybko wywale moze ale bede sie tego wystrzegal
a pisze to co myse a czasami 2 czlowiek nie potrafi zrzumiec tego co pisze bo o tym popgrzebie to zart :wink:
zreszta od czegos tzreba zaczac
mechanik 2T
Wietrzanin
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:26
Lokalizacja: Wietrzno

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê