Zobacz wątek - Do Wszystkich Motocyklistów ! :?:
NAS Analytics TAG

Do Wszystkich Motocyklistów ! :?:

O wszystkim
_________

Do Wszystkich Motocyklistów ! :?:

Postprzez KRUGER » 16/1/2008, 22:15

Witam!

- Czy wiesz co to jest:
Aspeks, :?: Aquaplaning, Przeciwskręt, Okna wlotowe, Stoppie :?:
Manewry wymijające, Środek cięszkości, :?: Technika ostrego chamowania, upadek typu highside, itp ? jeśli tak :idea: i umiesz odpowiedzieć na każde z tych pytań od ręki nie grzebiąc po google opisz je dla tych którzy nie wiedzą a jeżdżą motocyklem, nie mając pojęcia ile jeszcze mogą się dowiedzieć o swojej maszynie jak się zachować i co robić by ocalić życie swoje i innych , Czy wiesz że wchodzenie w zakręt powinieneś robić dodając gazu ( pracowanie gazem jedna z technik jazdy ) może cię to nie interesować bo lubisz A4 i 5 bieg oraz wspaniałego Goldwinga, ale z czasem przychodzi moment w którym jesteśmy w opałach a wówczas trzeba szybko temu zaradzić by nie zostawić głowy dalej niż twoja własna reszta!

- Piszę tu do wszystkich motocyklistów a w największej intencji do tych młodszych którzy dopiero zaczynają cudowną przygodę z dwoma kołami, jeśli nie znasz odpowiedzi na któreś z pytań powinieneś się więcej podszkolić z teorii posiadania takiego oczka w głowie którymi są nasze motocykle, pisząc ten temat jest w nim jeden cel bardzo cenny! By Nas Było Więcej a Nie Mniej! aby nikt nie stracił życia z powodu nie wiedzy którą można osiągnąć i zapobiec wypadkom, polecam poradniki, a jeden z lepszych które ostatni miałem to mogę wyróżnić jeden nosi tytuł "MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" naprawdę dowiesz się tam całej potrzebnej wiedzy, koszt to o ile pamiętam chyba 60zł ale warto.


Na forum Technika jazdy zadałem pytanie 4 Sek. do Wypadku co robisz ?
okazuje się że co druga osoba nie wiedziała co robić, przeczytaj i sam zobacz prawdziwe odpowiedz forumowiczów,
Pozdrawiam!
marcin_faiks@wp.pl
CiociaStasiaW Serialu"KLAN":"Wladziu podaj mi śmietane z laski swojej"

HONDA VFR 800 ...... bzzzy...80...160...260--->:))
Avatar użytkownika
KRUGER
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13/10/2007, 12:25
Lokalizacja: Żywiec


Postprzez cichy » 16/1/2008, 23:40

Bo widzisz 4 sek to od cholery czasu. Nie wiem, może bym sobie kawę zaparzył czy coś.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


Postprzez elco » 16/1/2008, 23:55

Troche zaskoczyl mnie ten temat. Dla mnie to tak jak pytanie:
czy wiesz co to:
calka potrojna 9-tego stopnia z logarytmu naturalnego granicy minus sinus z pierwiastka szesciennego po obszarze omega :lol: :?:

Kazdy motocyklista z tego forum z dosc duzym stazem powie ci, ze teoria jest bardzo daleka od praktyki. Przyznam sie szczerze, ze lubie ksiazki, lubie czytac i znam ksiazki, o ktorych piszesz, ale one nie naucza cie co zrobic gdy schodzac na kolano nagle zobaczysz na zakrecie mase rozsypanego piasku albo dziure (ktorych cala masa na polskich drogach). O zachowaniu w takich momentach zwykle decyduje doswiadczenie i ludzka intuicja. Czlowiek nie jest w stanie w ulamku sekundy przypomniec sobie co pisalo w ksiazce i co wtedy najlepiej zrobic.
Nie mniej jednak mlodym uzytkownikom polecam przeczytanie tych ksiazek i mam dal nich madre slowo:
"Pamietaj masz tylko jedno życie, pamietaj zeby go nie zmarnowac"
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez MadboY » 17/1/2008, 00:01

temat z tymi 4s byl troche nietrafiony(jak to Cichy juz napisal)..
ale warto miec za soba lekture tych ksiazek, ktora sie przemysli i co najwazniejsze przecwiczy, zeby to czego sie nauczymy bylo odruchem "bezwarunkowym".
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez WhiteArmy00 » 17/1/2008, 00:06

No no nie lubię czytać książek, ale powiem szczerze,że ta książka zainteresowała mnie i z chęcią ją sobie kupie patrząc na to,że jestem młodym riderem.

Elcommendante może nie przypomnisz sobie co pisało w tedy w książce ,ale na pewno dzięki przeczytaniu jakoś zareagujesz lepiej bo mózg zapamięta co w takiej sytuacji należy zrobić, nie umię tego dokładnie wyjaśnić,ale podobnie jest z ortografią, pisząc nie zastanawiasz się a jakie tu ż czy h wstawić piszesz z pamięci tak jak widziałeś i zapamiętałeś :D
A przecież jakoś ta nasza intuicja działa...

Ps:Nie krytykujcie mnie xD bo nie wiem czy mam racje to tylko moje przypuszczenia, oczywiście zgadzam się że teoria to swoje a praktyka swoje.
WhiteArmy00
Świeżak
 
Posty: 446
Dołączył(a): 12/12/2006, 22:43

Postprzez melvin » 17/1/2008, 00:07

chyba się zaopatrzę w te książki, bo po waszych opiniach widzę że warto...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez elco » 17/1/2008, 00:18

WhiteArmy rozumie o co ci chodzi, daltego tez napisalem, ze mimo wszystko warto zajrzec w te ksiazki, chocby z tego wlasnie powodu, o ktorym piszesz.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Kris2k » 17/1/2008, 10:14

Od siebie dodam ze jestem swiezo po lektudze Motocyklisty Doskonalego i rowniez polecam. Cala ksiazka kladzie nacisk wlasnie na to zeby wszystko co w niej jest opisane odbywalo sie na zasadzie odruchu bezwarunkowego, a zeby sobie takie nawyki wyrobic trzeba:
1. przeczytac
2. zapamietac
3. wycwiczyc
poprzestanie na punkcie 1 czy 2 nic nie zmieni.
Polecam :!:
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Grubas » 17/1/2008, 11:21

Kris2k napisał(a):Od siebie dodam ze jestem swiezo po lektudze Motocyklisty Doskonalego i rowniez polecam. Cala ksiazka kladzie nacisk wlasnie na to zeby wszystko co w niej jest opisane odbywalo sie na zasadzie odruchu bezwarunkowego, a zeby sobie takie nawyki wyrobic trzeba:
1. przeczytac
2. zapamietac
3. wycwiczyc
poprzestanie na punkcie 1 czy 2 nic nie zmieni.
Polecam :!:


Dorzuciłbym cykliczne powtarzanie punktu 1. Bo po 1 pamięć jest ulotna, po 2 za każdym razem coś innego można wyczytać.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez CalibraHunter » 17/1/2008, 12:32

Dolaczam sie do ochow i achw nad ksiazka. Dostalam ja w tym roku pod choinke i z przyjemnoscia czytam. Co prawda treningi dopiero na wiosne, ale im lepiej pozna sie teorie, tym latwiej bedzie ja zastosowac w praktyce. Swietnie napisana, dobrze zilustrowana. Warto ja miec.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez gumis » 17/1/2008, 12:41

ja was rozumiem, ze teoria to podstawa polaczona z praktyka..ale powiedzmy szczerze...ktory skotero maniak albo gosc pokroju pitera stuntera albo korka przeczyta te ksiazke i wysunie jakies wnioski? sledzilem watek krugera w technice jazdy i min jedna z wypowiedzi takich "motocyklistow" bylo to, ze zadzialali by jak w MI tzn staneli by na siedzeniu i katapultowali sie...gdzie tam technika? ok fajnie, ze kolega apeluje do wszystkich ale to nie dotrze do tych do ktorych ma...bo tu wypowiadaja sie ludzie, ktorzy jezdza, chce byc wporzadku, itp...ale to tak jak grochem o sciane.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez fandzoilisz » 17/1/2008, 12:41

w stresowych sutuacjachi tak wiekszosc zWas zapomni co cwicxzyla i czytala bo sie przestraszy...
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez harry89 » 17/1/2008, 12:44

szkoda ze nie mozna tej ksiazki dostac w zadnej z lubelskich wiekszych bibliotek (nie ma ani na UMCS-ie ani na KUL-u, o osiedlowych nie wspominając). no nic, trzeba bedzie kupic.
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez CalibraHunter » 17/1/2008, 12:48

fandzoilisz napisał(a):w stresowych sutuacjachi tak wiekszosc zWas zapomni co cwicxzyla i czytala bo sie przestraszy...


Wlasnie o to chodzi w tej ksiazce, ze dobrze wylozona teoria polaczona jest z odpowiednimi cwiczeniami, ktore maja zapobiec panice w stresowej sytuacji. Jesli sie cos cwiczy, to wchodzi to w nawyk - bedziesz umial to zrobic nawet w naglym wypadku. Im lepiej sie przylozysz, tym lepiej zareagujesz. Na pewno masz troche racji, ale panika zalezy tylko od tego, w jakim stopniu utrwalisz sobie zasady postepowania. Ale to jest moje skromne zdanie, moze sie myle.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez rosa » 17/1/2008, 13:05

Teoria jest wazna, ale najwazniejsza jest praktyka, doswiadczenie, i odpowiednie nawyki. A to przyjdzie samo wraz z iloscia nawinietych kilometrow. Fakt, ze po takiej lekturze czlowiec choc troche ma pojecie co go moze spotkac na drodze i jak powinien sie zachowac w roznych sytuacjach. Czyli czytac i jezdic, czytac i jezdic...
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez MadboY » 17/1/2008, 18:31

korek31 - jak jestes taki oczytany to zalacz do swojego kanonu lektur slownik ortograficzny :lol:
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez gumis » 17/1/2008, 18:37

hmmm ktos mi to usunal...ale cos tam o drwalu bylo, itp? :lol: sie usmialem :lol:
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez melvin » 17/1/2008, 19:33

kurde a ja jak zwykle spóźniony jak coś się dzieje...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez korek31 » 17/1/2008, 21:19

chodzi o to ,ze gumis to prymitywny czlowiek który zanim pomyśli wysuwa daleko idące wnioski na temat drugiej osoby która może się poczuć z powodu tej opini pokrzywdzona lub urażona psychicznie .
Korek rozporek.
korek31
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 2/10/2007, 15:05

Postprzez sepo » 17/1/2008, 21:40

będzie wojna????
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr