Zobacz wątek - Najciekawsze zakątki Polski
NAS Analytics TAG

Najciekawsze zakątki Polski

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Najciekawsze zakątki Polski

Postprzez elco » 17/12/2007, 19:55

Wielu z nas napewno nie posiada jeszcze bogatego doswiadczenia zwiazanego z podrozowaniem na motocyklu. Na pewno wielu z nas nie moze sobie takze pozwolic na jakas dalsza wyprawe ze wzgledow finansowych. Wydaje mi sie, ze jakas dluzsza wycieczka po kraju pozwoli poznac swiat turystki motocyklowej, a jednoczesnie co nieco zobaczyc przy niskich nakladach finansowych.
Zatem proponuje umieszczac w tym temacie co warto zobaczyc w poszczegolnych rejonach Polski, co trzeba zwiedzic i czego nie mozna minac na trasie. Najbardziej zalezy mi na miejscach, ktore ulotki, mapki i inne przewodniki zwykle nie uwzgledniaja a warto je odwiedzic.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez mały » 19/12/2007, 12:14

Tą trasę na pewno przewodniku uwzględniają, jednak miło było by spotkać kogoś z naklejką ścigacz.pl, chodzi mi o trasę do Kazimierza Dolnego, przez Puławy. Jestem z okolic Radomia, ...dokładnie z Pionek, moje miasto leży w środku Puszczy Kozienickiej, jadąc przez Kozienice możemy zahaczyć o Dęblin.... przez Puławy do Kazimierza.

Ktoś będzie chętny ? GG: 4805628 ;-)
mały
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 23/7/2006, 10:52
Lokalizacja: Pionki


Postprzez torowiec » 19/12/2007, 14:58

Byłem w tym roku ,w przyszłym sie nie wybieram ale przy okazji polecam.Jechalismy ze Śląska ,końcówka własnie przez Radom i Puławy.Baza w Kazimierzu ,jest co zwiedzac w okolicy m.in zamek w Janowcu czy uzdrowisko w Nałęczowie.Wiekszosc pewnie zna te rejony ale dla tych ,ktorzy nie byli -warto
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Meciek » 19/12/2007, 21:11

elcommendante wybierasz się gdzieś w sezonie? ja z chęcią się zabiorę na jakiś jednodniowy wypad w sumie z tego co pamiętam to nie mamy daleko do siebie.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez elco » 19/12/2007, 22:19

Meciek napisał(a):elcommendante wybierasz się gdzieś w sezonie? ja z chęcią się zabiorę na jakiś jednodniowy wypad w sumie z tego co pamiętam to nie mamy daleko do siebie.


tak, planuje kilka mniejszych i wiekszych wyjazdow. Jednodniowych wycieczek nie zabraknie, tak wiec jezeli bedziesz mial tylko czas, ochote zawsze mozemy sie gdzies wybrac. Planuje tez jedna, moze dwie kilkudniowe wycieczki.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez browarek » 21/12/2007, 09:58

Ja polecam okolice Walimia (dolny śląsk). Bardzo fajne widoki, serpentyny (tylko asfalt nienajlepszy) Można połazić po poniemieckich kompleksach podziemnych.
browarek
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 3/3/2007, 08:41
Lokalizacja: jawor/legnica

Postprzez Meciek » 21/12/2007, 10:26

Mnie nie kręci zwiedzanie tylko sama jazda no i piękne widoki:)
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

MORZE

Postprzez rafalrach » 21/12/2007, 11:34

To cy wymieniacie jest ciekawe i warte obejrzenia.
Ale nikt nie proponuje rejonu wybrzeza, polwysep helski, latarnie morskie, jeziora np. k/Leby.Traski na moto sa tam otoczone widokami i co najwazniejsze pelne asfaltowych sciezek i winkli :D
------------------------------------------------------
Raf>>> On the road - plan 4 the worse hope 4 the best
Avatar użytkownika
rafalrach
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4/11/2007, 01:02
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Postprzez elco » 21/12/2007, 15:46

browarek napisał(a):Ja polecam okolice Walimia (dolny śląsk). Bardzo fajne widoki, serpentyny (tylko asfalt nienajlepszy) Można połazić po poniemieckich kompleksach podziemnych.


owszem widoki sa piekne, masa miejsc do zwiedzania, ale szczerze powiedziawszy drogi sa waskie, troche niebezpieczne i dziurawe. Na wieksze szalenstwo nie mozna sobie pozwolic. W rejonie dolnego slaska polecam okolice karpacza, szklarskiej poreby oraz bolkowa. Szczegolnie warta polecenia jest droga kamienna-gora karpacz, a dokladniej mowiac przelecz kowarska. miejsce szczegolnie lubiane przez motocyklistow. masa ostrych gorskich zakretow, dosc dobra widocznosc, w miare szerokie i bezpieczne drogi.

co do pomorza. jako, iz w przyszlym sezonie planuje kilkudniowy wyjazd nad morze chcialbym sie dowiedziec nieco wiecej o tamtejszych rejonach. Leby nie znam zupelnie i jezeli polecacie to chetnie bym sie przejechal w tamte rejony.

dodatkowo jeszcze nikt nie pisal o mazurach, slasku, lubelszczyznie, oklicach suwalk i wielu innych rejonach. czekamy na informacje
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez spiwor » 21/12/2007, 17:32

Za tą trasę z Walimia do Pieszyc ktoś powinien beknąć, taka fajna a tak kiepski asfalt, w sumie to w jednym miejscu fajnie się zapieprza, jak minie się ten parking na samej górze i zjeżdża w dół do pierwszego ostrego winkla w stronę Pieszyc, droga jest prawie prosta, lekkie łuczki, wystarczy dobrze obrać tor jazdy i gaz w opór, jedzie się niby prosto a co chwilę zbliżają się drzewa to z lewej to z prawej strony, delikatne kontry kierownicą, pikawa zapieprza jak u chomika, jeden błąd i nic nie da się naprawić. Przy końcu też dobrze zacząć odpowiednio wcześnie hamować bo ten asfalt jest dość śliski, ostatnio pomagałem sobie butami ;) a i tak skończyło się hamowanie poza asfaltem a tam dalej prawie przepaść;)

Do Czech z Wrocka też blisko np. wjechać od Paczkowa a wrócić od Mieroszowa, po drodze zahaczyć o skalne miasto..

Na mazurach w okolicach Śniardwy tak jakby dopiero co wymieniali dywaniki, asfalty równiutkie jak stół pełne fajnych winkli a widoczki na oczy też dobrze robią. Polecam
Tutaj taka mała relacja:
http://forum.motocyklistow.pl/W-poszuki ... 71644.html


A wiecie coś tajemniczego może o Bieszczadach? Jakieś fajne nieznane miejscówy?
Avatar użytkownika
spiwor
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22/2/2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SQ » 23/12/2007, 01:27

dróżka ze Stegny do Krynicy Morskiej jest fajna. Może nie nadaje się na wycieczkę bo jest za krótka, ale warto o nią zachaczyć będąc w okolicy Gdańska i przy okazji zwiedzania mola w Sopocie :)
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 27/12/2007, 17:34

Bieszczady - polecam pętle bieszczadzką tj: Dukla-Komańcza-Cisna-Wetlina-Ustrzyki Górne-Czarna-Chrewt-Polańczyk-Solina-Lesko-Sanok. W będąc w Sanoku można podjechać do Załuża gdzie są serpentyny na długości ok 5km. Widoki w Bieszczadach piękne, dużo motocykli, drogi przyzwoitej jakości z dużą ilością zakrętów.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kris2k » 28/12/2007, 15:42

mlody-pawel napisał(a):Bieszczady - polecam pętle bieszczadzką tj: Dukla-Komańcza-Cisna-Wetlina-Ustrzyki Górne-Czarna-Chrewt-Polańczyk-Solina-Lesko-Sanok.

Ta informacja sie bardzo przyda, dzieki :!:
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez jaro pl » 16/2/2008, 16:31

elcommendante
bardzo chętnie bym sie podłączył na jakiś jednodniowy wypadzik. W sumie nie daleko mam do ciebie :)
ZZR600
Avatar użytkownika
jaro pl
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16/2/2008, 15:26
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez elco » 16/2/2008, 23:34

jaro pl napisał(a):elcommendante
bardzo chętnie bym sie podłączył na jakiś jednodniowy wypadzik. W sumie nie daleko mam do ciebie :)


w przyszlym sezonie planuje kilka takich malych wypadow. Przylaczy sie jeszcze do nas Meciek i kilka innych osob i bedziemy mogli latac calkiem pokazna ekipa. Do sezonu jeszcze kilka dni zostalo. O jakis sensowniejszych planach postaram sie informowac na forum.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

LUBUSKIE

Postprzez adam_89 » 27/2/2008, 21:18

polecam wyjazd w rejony lubuskiego - byłem tam na wycieczce co prawda autobusowej ( niestety mam troche za stare moto by śmigac z radomska w tak długie trasy :cry: ) ale ciekawe rejony. W Lubniewicach nad fajnym jeziorekiem znajduje sie przytulny i nie drogi osrodek wypoczynowy z domkami i stołowką. Blisko stamtąd do granicy w kostrzyniu i do Sulęcin- są tam jakies zabytki ale wyleciały mi z głowy. Generalnie kraina lubuska ma nie najgorsze dorgi i ciekawe krajobrazy:) polecam :D
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr