Zobacz wątek - Sprzęt przydatny podczas dalszych i bliższych wyjazdów.
NAS Analytics TAG

Sprzęt przydatny podczas dalszych i bliższych wyjazdów.

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Sprzęt przydatny podczas dalszych i bliższych wyjazdów.

Postprzez mlody-pawel » 17/12/2007, 19:10

Witam. W tym temacie proponuje pisać wasze opinie na temat sprzętu jaki jest potrzebny podczas wyjazdów. Namiot, spiwor, sposoby przewozu bagażu na motocyklu.

Jeśli chodzi o śpiwory- polecam produkty campus'a - seria LIGHT jest dość ciekawa - zaczynając od modelu 50 który wystarczy na letnie wyjazdy (zakres temperatur 16-20 st) po przez 100 (nieco cieplejszy) a kończąc na opcji 200 która jest juz dość ciepła. Model 50 jest bardzo mały, daje się skompresować. Wiadomo, że im cieplejszy tym wiecej miejsca zajmuje. Śpiwory od wewnąrz są delikatne i miłe w dotyku, można je łączyc ze soba (lewy i prawy) posiadają kieszeń wewnętrzną.

Namiot- Campus Compact Plus - namiot 2 osobowy, po złożeniu mozna go umocować na topcase - ponieważ torba w jakiej go przenosimy ma ok 45cm szerokości. Wymiary sypialni są wystarczające dla 2 ludzi i bagazu.

Jeśli chodzi o przewóż bagażu - ja posiadam kufer, sakwy i tankbag. Jeśli chodzi o kufer to nie mam zadnych zastrzeżen, sakwy mają swoje wady - nei są tak duże jak kufry boczne a w deszczu to juz na pewno nie zapewnią naszemu bagażowi ochrony przed wilgocią. Ryzykowne również jest pozostawienie sakw na motocyklu, gdyż bez problemu mogą zmienić właściela (wystarczy tylko nożyk, a jeżeli złodziej nie posiada to i tak może wyciągnąć wszystko ze środka) Tankbag, który posiadam to Oxford Expander z serii 1st time - polecam, jest bardzo pojemny, dobrze trzyma się zbiornika paliwa pomimo pełnego obiązenia, dodatkowy pasek zabezpiecza przez nie potrzebnym przemieszczaniem się. Tak wygląda moje wyposażenie wyprawowe. Przez zimę musze jeszcze dokupić jakiąs kuchenke bo ostanio w Bieszczadach sie nam zepsula i wode gotowalismy pół godziny :evil:

Zapraszam do wypowiadania swoich opinii na temat sprzętu
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków


Postprzez elco » 20/12/2007, 00:45

odnosnie spiworow
osobiscie polecam produkty firmy: Quechua. Mam maly w sensie gabarytowym spiwor do -15 stopni (komfort przy 0 stopni) i jak dotad spisuje sie swietnie. Czasami rankiem robilo sie juz w nim za cieplo. Ale szczerze mowiac wole sie odkryc niz zamarzac i nie miec sie czym przykryc.

bagaz zwykle przewoze w dwoch sakwach bocznych. Zupelnie staraczaja na dwie osoby. a jezeli miejsca zawsze brakuje zakladam plecak na bak.

co do datkowego wyposazenia: zwykle zabieram ze soba latarke, noz bojowy (zwykle okazuje sie bardzo przydatny, nawet przy rozbijaniu namiotu :)), maly zestaw narzedzi, zapasowe zarowki, male wd 40. jakas karimate i rzecz jasna zestaw malego kucharza :)
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez mlody-pawel » 20/12/2007, 14:28

Hoffman to dziwne z tym tankbagiem - ja mialem zaladowany na maxa i jechalem coś koło 180km/h i nie odlatywał. Szkoda, że ta skóra na bak jest dość droga a wybór tankbagów mocowanych do niej stosunkowo mały. BTW - jestes ze Strzyżowa?
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kris2k » 20/12/2007, 16:03

To ja wypowiem sie o tzw. walku (taka torba z Louisa).
Bardzo fajna sprawa, duzo rzeczy tam sie zmiesci, nawet bardzo duzo... natomiast konieczne jest solidne jego zamocowanie.
Ja mocowalem go w poprzek siedzenia i zwiazywalem linkami bagazowymi... ale trzeba to zrobic BARDZO, BARDZO, BARDZO mocno... do wyczerpanai sie zapasu rozciagliwosci linki! Jest to istotne bo w innym wypadku zgubimy torbe, ja po solidnym umocowaniu smigalem 160km/h i bylo w 100% bezpiecznie.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez spazz » 20/12/2007, 18:37

ja potestowalem w tym roku sakwy. moje wrazenia sa masaryczne podczas montazu tego na klamocie. w tym roku o ile sie gdzies dalej przejad eto kup[ie stelarz pod kufry. to powinno bardzo usprawnic montaz sakw a w dalszej perspektywie pozwoli mi wylansowac sie w dobre kufry
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez SQ » 20/12/2007, 21:03

Na poprzednim moto miałem topcase Givi. Pojemność 36l. Na dwie osoby starczał. Do tego tankbag Krawehl. Bardzo pojemny. Mnóstwo suwaków powiększających pojemność. Fajna sprawa bo nie musi być przecież zawsze na maksa pojemny :)

Obecnie zakupiłem małego Bandita. Ichyba zdecyduję się na stelaż pod kufry boczne i centralny z salonu Suzuki. Jest dość drogi (ok.1200zł) ale wydaje się, że nie będzie potrzebny bagażnik pod topcase. Stelaże dedykowane są pod kufry kappa, które pewnie też popełnię. Jedna o większej niż poprzednio pojemności. (w maju planuję wybrać się moto do Turcji - jeśli kasiorę uzbieram ;) Chyba, że macie ciekawsze propozycje jeśli chodzi o stelaże.

Co do śpiworów nie mam doświadczenia bo do tej pory kimałem gdzieś po lokalach... ale oglądałem Campusa i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Mały i lekki. Tylko czy pod śpiwór zabieracie ze sobą jakiś materacyk, karimatę cz kocyk? I jaki to butle turystyczne chcecie kupić, żeby na moto nie były za duże... ?
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 20/12/2007, 21:14

Wydaje mi się ze bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest stelaż i kufry boczne GIVI - wieksza pojemność i niższa cena. Osobiście firmowe kufry do Bandita mi się nie podobają. Przymyśl to, bo w taką podróż warto mieć większe kufry.

Jak narazei mialem butle 1KG i byla o duzo za duza, mysle ze 0.5kg bedzie ok-chyba że na dłuzszy wyjazd 1kg. Pod śpiwor tylko karimata-można ją przypiąć na topcase.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SQ » 20/12/2007, 21:36

Paweł dzięki za odp. tylko czemu GIVI ma być większe? Widziałem Kappy po 46litrów i w cenie Givi czyli koło 500zł.
A dedykowane kufry do Bandita mnie nie odstraszyły urodą tylko ceną... Kappa malowana częściowo pod kolor moto z logo Suzuki za jakieś 1000zł!!! (top case)
A rozmawiamy o Kappie tylko dlatego, że jest ten stelaż pod nie przystosowany, a to jest wygodne (czyt. łatwiejsze :) no i chyba nie ma potrzeby kupowania bagażnika co też obniża koszt...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 20/12/2007, 22:09

Kappa i Givi ma te same mocowania. Jeśli chodzi o topcase to Givi są 52 litry :) a boczne po 41L. Kup sobie monorack - to taki stelaż na 3 kufry - ladnie wygląda i jest praktyczniejszy niz stelaż rurkowy. Ewentualnie kupujesz stelaż pod kufer centralny+stelaż kufrów bocznych. Żadnego bagażnika nie trzeba. Taki mily dodatek - boczne Givi mają w pokrywach małe schowki do których dostęp jest z zewnątrz. Przydatne nawet-można tam schować jakas kanapke, czy cos przydatnego. A jeśli chodzi o wersje lakierowane-odradzam- bardzo łatwo jest porysować.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mlody-pawel » 20/12/2007, 22:18

Hoffman masz racje - z kufrem jezdzi sie gorzej a jak jest załadowany to już nei wspomne - shimmy przy delikatnym dodaniu gazu a o puszczeniu kierownicy nie ma mowy. A to z tym tankbagiem to juz rzeczywiście dałeś ciała - gdybyś mial taśme to nie zwiało by Ci go. U mnie szyba ochrania tankbaga przed wiatrem wiec mysle, że nawet bez taśmy by go nie zrzuciło.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SQ » 20/12/2007, 22:29

Dzięki Paweł. Ta uwaga o Monorack była cenna. Wezmę pod uwagę podczas zakupu. Jednak nie mogę się doczytać o tym monoracku w sklepie ścigacz. Coś tam jest przy płytach, że można niby go zamocować, ale bez wyjaśnienia co to i po co i jak wygląda :(

jeśli chodzi o boczne to znalazłem takie coś
http://sklep.scigacz.pl/stelaz-kufry-bo ... 17281.html
a do top case takie
http://sklep.scigacz.pl/stelaz-kufer-ce ... 17280.html
a do tego płyta
http://sklep.scigacz.pl/plyta-montazu-k ... 15652.html

no ale tylko pod top case jest opisany jako monorack, a boczne swoją drogą + płyta... o to chodziło?
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 21/12/2007, 12:40

wybrałeś złą płyte-pod kufer monokey - a to są kufry małe, duzo praktyczniej bedzie:
http://sklep.scigacz.pl/plyta-montazu-k ... -5298.html

i kufer Givi Maxia 52L lub V46. Pod topcase masz stelaż a do stelaża dokupujesz płyte. Pod boczne kufry tylko stelaż. Poza tym ja Ci pisalem o wingracku :) ale do Bandita K7 nie ma mocowan Wingrack a są praktyczniejsze. Jeżeli masz jakies problemy to pisz do sklepu - oni Ci raczej pomogą.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SQ » 22/12/2007, 18:29

Dziękuję za pomoc. Faktycznie wingracka nie ma do k7, jednak te do których podałem linki wcześniej też są interesujące. Ze względu na cenę. Wychodzi jakieś 600zł taniej niż w salonie Suzuki. Poczekamy, może wingrack się pokaże. Jeszcze raz dziękować! :)
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 22/12/2007, 19:42

Zapomniałem napisać - sam wingrack kosztuje 600zł plus zestaw mocujący - więc wychodzi dużo drożej. Mozesz napisać do sklepu w sprawie dostępności.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SQ » 23/12/2007, 00:12

Co do ceny to zauważyłem, że wingrack jest dość drogi. Cenowo wychodzi podobnie jak zestaw z Suzuki. Jednocześnie jest on ładniejszy od zwykłego stelażu GIVI. W nim brzydko zamontowano kierunkowskazy....

Ze sklepu dostałem odpowiedź, że GIVI nie produkje nic do K7 i to jest dziwne bo sam widziałem, że jest... nawet na sklepie ścigacz... chyba im się nie chciało :(
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 23/12/2007, 08:57

Na stronie givi jest tylko 4 produkty do GSF650 K7 - Stelaż kufra centralnego, stelaż kufrów bocznych PL i stelaż kufrów bocznych PLX (tych z wcięciem na wydech) oraz gmole. Wiec bedziesz musial kupic stelaże rurkowe
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SQ » 23/12/2007, 11:12

Na to wygląda. Jednak ze względu na urodę skłaniam się do stelażu oferowanego u Suzuki. Mimo wyraźnej różnicy w cenie. A tak z innej strony. Myślisz, że będę w stanie zamontować posiadany kufer GIVI na obecnie sprzedawanych płytach? Kufer jest dość stary i nie ma oznaczenia modelu. Wewnątrz jest tylko taka klapka (czerwona, jakby na dokumenty) z napisem monokey.Najbardziej podobny model to ten:
http://sklep.scigacz.pl/kufer-givi-mono ... -5253.html
Mój jest czarny, ma 36l i brak tego odblasku na rączce.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mlody-pawel » 23/12/2007, 12:14

Jeżeli Twoj stary kufer jest w systemie monokey (a tak na nim pisze) to zamontujesz go bez problemu - przemyśl jednak czy nie lapiej jest kupić jakiś nowszy model Givi np V46 lub Maxia 52. Kupują go w zestawie z kuframi bocznymi dostaniesz korzystny rabat.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rafalrach » 23/12/2007, 20:58

[quote="Hoffman"]Z dodatkowych urządzeń ułatwiających życie polecam:

Garmin ZUMO550 - Test (otwórz link)

Czesc
Od dawna interesuje sie tym urzadzeniem.
Napisz troche o jego funkcjonalnosciach, dokladnosci, jakosci interface itp.
Ile kosztuje takie urzadzenie, jaka jest dokladnosc mapy, jak sie wgrywa nowe mapy np Wloch czy Grecji?
pzdr
raf
------------------------------------------------------
Raf>>> On the road - plan 4 the worse hope 4 the best
Avatar użytkownika
rafalrach
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4/11/2007, 01:02
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Postprzez Bartezg1 » 13/1/2008, 15:19

Tak czytam i czytam wasze posty i zastanawiam sie czemu nikt nie bierze w taką daleką podróż siekierki lub toporka :) przecież wszystko sie może zdażyc
SIMSON $51
Bartezg1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/7/2007, 16:57
Lokalizacja: Kielce

Następna strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr