Zobacz wątek - Konto w banku - czyli co, gdzie i jak?
NAS Analytics TAG

Konto w banku - czyli co, gdzie i jak?

O wszystkim
_________

Konto w banku - czyli co, gdzie i jak?

Postprzez Manhatan » 20/12/2007, 19:14

Ostatnimi czasy noszenie przy sobie gotówki nie napawa mnie optymizmem, pozatym konto w banku wydaje się bardziej praktyczne, chociażby ze względu na wszelakie przelewy, z którymi musze lecieć do banku/na pocztę.

Pełnoletni jeszcze nie jestem, potrzebuje zwykłego konta, z możliwością niepłacenia za jego utrzymanie, może być nawet bez oprocentowania, bo dużej gotówki tam raczej nie będzie, no i żeby była dołączona do tego konta karta płatnicza (nie wiem czy dobrze sformułowałem to stwierdzenie).

I teraz pytanie: Gdzie założyć konto? Jaki bank polecacie? Czy jest to poprostu kwestia mojego upodobania i we wszystkich znajdę to samo? Zależy mi również na tym, żeby było dużo bankomatów/oddziałów tego banku, bo nie uśmiecha mi się dodatkowo płacić za wybranie z niego 10zł.

Z góry dzięki!
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez elco » 20/12/2007, 19:28

Bank Zachodni WBK i konto <30, za ktorego prowadzenie nie placi sie kompletnie nic, dostajesz dodatkowo karte platnicza, ktora zeby byla darmowa musisz ja po prostu wykorzystac 3 razy w pierwszych 3 miesiacach. Przelewy na konta innych bankow to 0,50 zl, wybranie pieniedzy z bankomatu to chyba 1zl. Oddzialow banku jest cala masa. Dostajesz dodatkowo bezplatny internetowy dostep do konta.
Ostatnio edytowano 20/12/2007, 23:52 przez elco, łącznie edytowano 1 raz
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez Leitho » 20/12/2007, 19:45

Od siebie moze polecic mBank. Mam zalozone konto easy (jakos tak) - prowadzenie 0, przelewy do mBanku 0 do innych bankow 0,5 zl, karty za free. Jak grasz na gieldzie to jest to dodatkowym + wszsytko pod reka i za darmo. Jedynym mankamentem moze byc fakt ze z bankomatami moze byc problem, nie wiem jak teraz, ale kiedys bylo ich bardzo malo.
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez gelo007 » 20/12/2007, 19:48

Manhatan... mogłeś mnie na gg zapytać...

1) izzyKonto
2) Integrum Maax w Banku Gospodarki Żywnościowej

Obydwa konta są niezłe, natomiast BGŻ ma sporo placówek na zadupiach więc może i niedaleko Ciebie tam gdzieś, poza tym z tego co pamiętam to jak masz tam konto to również wypłacasz bez prowizji pieniądze z bankomatów banku spółdzielczego no i pko bp.
Ostatnio edytowano 20/12/2007, 19:52 przez gelo007, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Manhatan » 20/12/2007, 20:05

Leitho napisał(a):Od siebie moze polecic mBank. Mam zalozone konto easy (jakos tak) - prowadzenie 0, przelewy do mBanku 0 do innych bankow 0,5 zl, karty za free. Jak grasz na gieldzie to jest to dodatkowym + wszsytko pod reka i za darmo. Jedynym mankamentem moze byc fakt ze z bankomatami moze byc problem, nie wiem jak teraz, ale kiedys bylo ich bardzo malo.


Kumpel ma to konto i też mi polecał mBank. Wszystko mi pasuje, tylko właśnie chodzi o te bankomaty.

Pozatym nie chcę konta z kartą kredytową tylko płatniczą, z zablokowanym dostępem do jakichkolwiek kredytów, debetów itd. bo póki co nie jest to mi wogóle potrzebne, a w przypadku kradzieży i ewentualnego włamania się (wiem wiem mało prawdopodobne ale jednak) mam spokojną głowę.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez gelo007 » 20/12/2007, 20:34

Manhatan, ale żebyś miał kredyt, debet etc. to musisz wykazywać obroty powyżej jakiejś kwoty rocznie więc o to się nie martw ;)
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez indor » 20/12/2007, 20:35

Nie czytałem tego co ludzie piszą bo mam tylko jedno w temacie do powiedzenia :) mBank... bezpłatnie wszystko tam prawie jest... płace tylko za przelew zewnętrzny niezależnie od kwoty 50gr i niestety 5zł prowizji za wyciąganie kasy z bankomatów innych niż EURONET... mam eKonto i eMax nigdy nie miałem z bankiem problemów.
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa

Postprzez kravec » 20/12/2007, 20:35

multibank... tylko tyle ze ktos z rodzicow chyba musi miec u nich konto (tak przynajmniej bylo kiedys)... za przelewy nie placisz nic, pelna obsluga przez internet, ubezpieczenie karty- 1zl na miesiac, z bankomatow "ogolnych" (chyba tak to trzeba nazwac- w sensie ze nie bankomatow konkretnych bankow czy cos w sym stylu- sam dokladnie nie wiem) wyplata bez prowizji, z reszty jakas tam drobna jest... wedlug mnie same plusy
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez navi » 20/12/2007, 21:18

Bierz mBank. 0 opłat. Darmowe bankomaty to Euronet (czyli praktycznie co 2 bankomat na mieście) oraz WBK. Łatwy dostęp do przelewów internetowych. Sam mam i jestem w 100% zadowolony. Jedyny "minus" to taki że nie możesz iść do banku, postać w kolejce z innymi osobami, stracić pół dnia i nic nie załatwić :twisted:
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MadboY » 20/12/2007, 21:22

osobiscie mam w inteligo.
Zakladasz przez neta, masz wglad w konto z neta, przelewy + karta. prowadzenie na miesiac to niecala zlotowka.
Bankomaty praktycznie wszedzie, bo to PKO.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Manhatan » 20/12/2007, 21:51

No właśnie mam dylemat nad tym inteligo, a mBankiem. Z inteligo nie miał bym problemu z bankomatami, tylko nie wiem dokłądnie jak to jest z wypłacaniem kasy, bo chyba nie trzeba podawać kodu pinu, tylko dowód tożsamości, co jest trochę denerwujące, bo bym musiał cały czas z legitymacją latać :| Ale ogólnie właśnie biorę głównie te dwa banki pod uwagę.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez harry89 » 20/12/2007, 22:29

z wielu zrodel doszly mnie bardzo pozytywne opinie o mBanku i sam sie skusilem. w tej chwili czekam jeszcze na dopelnienie wszystkich formalnosci z ich strony.
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Gandalf » 20/12/2007, 22:59

Bank Zachodni WBK i konto <30, najlepsze z dostępnych obecnie na rynku.
Pozdrawiam
8)
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez falconiforme » 20/12/2007, 23:05

BZ WBK i jestem wystarczająco zadowolony. Jak jest w innych bankach nie wiem. Wiem tylko tyle, że PKO to straszna lipa.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Manhatan » 20/12/2007, 23:24

Zdecydowałem się już prawie na 100% na mBank. Na ich stronie mam wszystko fajnie opisane, w dodatku normalnym językiem, a nie jakimś technicznym. Wszystko jest u nich dla mnie czytelne i zrozumiałe, warunki też mi pasują i prawdopodobnie założe sobie to izzyKonto (młodzieżowe) Co do wypłacania kasy to często mam okazję być tam gdzie dostane się do bankomatu, więc nie ma problemu...
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez pawel_rr » 21/12/2007, 11:31

ogólnie mbank jest bdb i moim zdaniem najlepsza propozycja. bankomaty euronet, cash4you, BZ WBK są ogólnie dostępne i łącznie chyba najwięcej. Jedynym problemem w mbanku są wpłatomaty. Jak masz gotówkę i chcesz wpłacić na konto musisz takiegoż poszukać, a póki co niewiele ich jest
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości




na gr