Zobacz wątek - Szarpnięcie
NAS Analytics TAG

Szarpnięcie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Szarpnięcie

Postprzez Pietroeo » 18/12/2007, 16:45

Witam,
Co może być przyczyną szarpnięć motoru w czasie wrzucania pierwszego biegu. Dodam że to Honda CBF600 a to szarpnięcie jest dosyć mocne sprawia wrażenie, że motor przemieszcza się do przodu. I jeszcze jedno pytanie coś brzęczy bez sprzęgła a po wciśnięciu cichnie (podobno ten typ tak ma?). I ostatnie pytanie proszę o informację o jakimś godnym zaufania serwisie dla Hondy i czy np. Honda Plaza jest godna polecenia.

:?: Czy może to być kwestia temperatury i gęstości oleju w skrzyni :?:

Dziękuję z góry za odpowiedzi
Wesołych i Radosnych Świat oraz bezpiecznych dróg w przyszłym sezonie dla Wszystkich
Pietroeo
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/10/2007, 16:01


Postprzez falconiforme » 18/12/2007, 17:24

Szarpnięcie jest chyba w każdym motocyklu przy załączaniu 1-go biegu. W jednym mniej w innym bardziej.

Co do oleju:
viewtopic.php?t=13381&postdays=0&postorder=asc&start=15
Jak gęsty masz olej - podaj parametr odpowiadający za gęstość?
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez elco » 18/12/2007, 18:58

jeżeli chodzi o kwestie brzeczenia.

jezeli dzwiek wyraznie wydobywa sie z silnika to taka praca charakteryzuje sie skrzynia biegow. Ten sam problem, chociaz nie wiem czy mozna to tak nazwac pojawia sie w lini cbr f czy cbr rr. Materialy uzyte do konstrykcji skrzyni biegow sa zbyt lekkie i wlasnie w taki sposob halasuja. Rozumiem, ze ci to troche przeszkadza (podobnie jak mnie), ale ja na twoim miejscu nie przejmowalbym sie tym.

chociaz nie jest wykluczone, ze problemem moze byc cos innego.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê