Zobacz wÄ…tek - rejestracja uszkodzonego moto
NAS Analytics TAG

rejestracja uszkodzonego moto

Przepisy, prawo
_________

rejestracja uszkodzonego moto

Postprzez dmb » 2/11/2007, 15:37

Witam, niedawno nabyłem Bandita, przód do remontu, itd., ale nie w tym rzecz, oczywiście sporządziliśmy umowę kupna sprzedarzy a w niej cena zaniżona i w uwagach auto powypadkowe! przy próbie opłacania podatku w US, Urzędniczka nie patrzy na cenę z umowy i nic ją nie obchodzi że moto po wypadku, tylko otwiera książke i wyjeżdza mi z ceną parę razy wyższą, oczywiście i podatek do zapłaty tez wyższy, i pewnie bym się z tym pogodził jak by moto było sprawne, ale uszkodzone jest naprawdę i mam dużo wiecej wydatków z tym związanych niż zwiększony podatek bo Pani Urzędnik mi nie dowierza.
Pytanie 1. Czy zostaje tylko wycena Rzeczoznawcy i tylko to może być podstawą?
Pytanie 2. Ciekawy jestem czy nie przeszedł by numer gdybym zaniósł razem z umową jakiś papier z jakiegoś zakładu stwierdzający jakie elementy są do wymiany oraz faktura proforma na części z serwisu np. Suzuki (tylko jak od nich wydębić taka fakturę)?
Pytanie 3. A Wy jak rejestrujecie uszkodzone motocykle, chodzi mi o Urząd Skarbowy, przecież chyba nikt nie płaci podatku od ceny z cennika skarbówki?
Pozdrawiam
dmb
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24/10/2007, 23:05


Postprzez kildow » 2/11/2007, 15:50

Myślę, że raczej płaci się podatek od wartości przedmiotu umowy na podstawie cennika skarbówki po to żeby się z tym nie pier....

Jak chcesz zawalczyć to przyjdź do US z opinią rzeczoznawcy i raczej nie będzie problemu z akceptacją przez urzędnika stwierdzonej przez eksperta rzeczywistej wartości motocykla. Tyle, że moim zdaniem, szkoda czasu na tę całą operację i wydanej kasy na rzeczoznawcę.

Możesz też iść na żywioł i upierać się, że kwota na deklaracji jest OK i żeby się odczepili, bo taka jest wartość motocykla. US deklarację przyjmie ale może wtedy sam zasięgnąć opinii biegłego i jeśli okaże się, że określona przez niego wartość odbiega o ponad 33% od podanej w deklaracji, zapłacisz odpowiednio większy podatek + za pracę biegłego.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez dmb » 2/11/2007, 16:17

Dzięki za szybką odpowiedz, aha, wiec nie będę się bawił i dam za wygraną, tym bardziej że nie rozchodzi się o aż tak zawrotną sumę ;-). Jeśli ktoś ma inne zdanie, proszę o wypowiedzi, ciekawi mnie w dalszym ciągu temat zaświadczenia z serwisu o usterce (taki papier bardzo łatwo można zdobyć) i faktura proforma na części zamienne z ASO Suzuki? Temet może być ciekawy przy naprawdę b. drogich motocyklach.
Pozdrawiam
dmb
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24/10/2007, 23:05

Postprzez kildow » 2/11/2007, 16:27

Wszystko co załączysz do deklaracji PCC-3 może skutkować tym, że US odstąpi od zasięgnięcia opini biegłego i zgodzi się z kwotą na deklaracji. Mogą to być zdjęcia, opinia serwisu, etc... Możesz spróbować, tylko tak jak pisałem wcześniej, jeśli to nie wystarczy to urząd zapyta biegłego.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê