Zobacz wątek - Jak zmieniać biegi?
NAS Analytics TAG

Jak zmieniać biegi?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez cezare » 6/7/2007, 07:21

wczoraj poczytałem - wziąłem moto i pojechałem ... kombinować jak to z tymi biegami bez sprzęgła.

I na II - za bardzo szarpie - więc będę sprzęglił..
ale reszta ? macie racje - wchodzi jak w masło - powiem więcej, bez sprzęgła - wygląda na kulturalniejszą zmianę - żadnych stuków czy coś w tym stylu - dziś opowiadając znajomemu jak to się zachowuje bez sprzęgła użyłem sformuowania " jakbyś pracował ze skrzynią sekwencyjną"

- więcej złego sam robię jak za gwałtownie puszczam sprzęgło podczas większych przyspieszeń.... gdzie no nie ma siły być tak dokładnym...

ruchy są krótkie - zmiana szybciutka ... i totalnie płynnie...

należy moją opinię czytać jako newbies, purysty "jest sprzęgło więc trzeba go używać" - no jestem w szoku

Cez.
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ


Postprzez pavkox » 9/7/2007, 12:02

Idento reakcja!!!! Miałem nawet pytanko na forum o moje sprzegło, przy zmianie 1 na 2 zgrzytała zebatka<przy ostrzejszym ruszaniu>, a tu temacik ze sprzegłem czy bez? DA SIE i to wczhodzi tak plynnie i bez zadnych zgrzytów :lol: Jazda stała sie bardzie przyjemna.
cb 600 hornet=>FZ6 S2 `07 w koncu :)
Avatar użytkownika
pavkox
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29/5/2007, 14:43
Lokalizacja: ze znowu :)


Postprzez Meciek » 9/7/2007, 13:39

Szybka jazda ze zmianą biegów bez sprzęgła to czysta przyjemność:)
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez eagle » 10/7/2007, 19:50

OK a teraz czas na super laickie pytanie, bo nie rozumiem paru rzeczy, najpierw na czym jezdze- 4-stopniowa skrzynia, na gorze 1, potem N, i na dole, blizej tylu 2,3,4, czyli standard.

1. Zmienia sie w ten sposob ze - wajche z przodu naciska sie palcami stopy, a wajche z tylu pietÄ… tak ?zeby noga caly czas byla w tej samej pozycji na tej dzwigni???
2. mam problem z wrzucaniem luzu z jakiegos biegu-jak naciskam przod do biegi niweluja mi sie do 1, a jak tylnia czesc to w tedy podwyzszaja mi sie do 2>3>4... Neutral[N] czyli luz jest oczywiscie pomiedzy 1 a 2, ale jak go wrzucic?
3. jak np z 1 wrzucam 2 to tylnia wajche naciskam 2 razy [1>N>2], czy tylko 1 raz [1>2]??
4. czemu skrzynia w motorach jest skontruowana w taki dziwny sposob ze 1,N,2,3,4...a nie intuicyjnie : N>1>2>3>4.. jak w autach?
5. jak chamowac? sprzegla i hamulec czy tez najpierw redukcja do N i potem hamulec?
dzieki
eagle
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 28/6/2007, 14:26
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 10/7/2007, 20:32

1. Jesli tak masz skonstruowana manetke, owszem - palcami zrzucasz, pietka podbijasz.

2. Zrzucasz do 1 i wbijasz do gory "nie do konca" i masz luz. Musisz wyczuc, ale idziesz do 1 i z 1 ->N.
Oczywicie kolo MUSI sie krecic, w miejscu tego nie zrobisz.

3. Naciskasz 1 raz az nie cyknie, poczujesz, musisz to wyczuc bo kazda skrzynia jest nieco inna i daje Ci inne znaki

4. Nie wiem, takie robia

5. Hamujemy (bez chamstwa oczywiscie) zarowno silnikiem jak i hamulcami. Silnik tutaj duzo daje, podobnie jak redukcja. Dojezdzajac np do swiatel zrzucasz sobie biegi grzecznie hamujac i jak juz masz sie zatrzymac wbijasz 1 i pozniej N bo jak kolo przestanie sie krecic masz problem. Czasami mozna skopac z 2 na 1 i N ale z 3jki w miejscu juz mozesz nie dac rady.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tomek Kulik » 13/8/2007, 11:32

Witam serdecznie. Co Wy na to?
http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... egaz%F3wka
Życzę wszystkim dobrej pogody.
motocyklowa szkoła jazdy www.kulikowisko.pl na warszawskim Bemowie
Tomek Kulik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13/8/2007, 09:58
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Postprzez Dokaz » 18/8/2007, 10:04

na gs'ie próbowałem wbijać bez sprzęgła, raz wchodzi a raz nie...

a dziwi mnie to ze juz dwa razy sama z siebie wybiła mi sie jedynka na luz, na szczęście przy małej prędkości... troszke to dziwne :/
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58

Postprzez Yyveel » 21/8/2007, 00:16

mam pytanie? jak to jest na zawodach (motogp, tourist trophy czy mistrzostwa polski) zawodnicy zmieniaja ze sprzeglem czy bez??
Yyveel
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:38

Postprzez Yyveel » 21/8/2007, 00:17

mam pytanie? jak to jest na zawodach (motogp, tourist trophy czy mistrzostwa polski) zawodnicy zmieniaja ze sprzeglem czy bez??
Yyveel
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:38

Postprzez Ziolo » 21/8/2007, 12:21

evil napisał(a):ja wiem, jak zmieniać biegi - taką specjalną dźwignią!!!


ta po prawej czy po lewej ?? :lol:
Ziolo
Świeżak
 
Posty: 261
Dołączył(a): 22/12/2006, 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Prof.Piotr » 21/8/2007, 18:27

ja zmieniam z sprzeglem , skrzynka w aprili to zagadka niewyjaśniona , lepiej sprzeglo dac
Jeszcze tu kiedyś wróce i zobaczymy kto jest górom.
Prof.Piotr
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 20/8/2007, 18:55
Lokalizacja: asd

Postprzez Labiss » 22/8/2007, 18:52

Ja często bez sprzęgła.Przeważnie na pół wciskam.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez rosa » 23/8/2007, 12:01

Zawsze uzywam sprzegla i jakos nie zauwazylem abym od tego później dojechał do pracy czy wogole dłużej jechal. Bo tym co sprzegla nieuzywaja chyba o to chodzi zeby skrocic czas zmiany biegu i co za tym idzie przejazdu. CZyli zaoszczedzic 1-2 min na trasie powiedzmy 50 km. Ciekawe ile sie straci (czasu i kasy) jak przyjdzie robic skrzynie?
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez Ziolo » 23/8/2007, 12:17

januszrosa napisał(a):Zawsze uzywam sprzegla i jakos nie zauwazylem abym od tego później dojechał do pracy czy wogole dłużej jechal. Bo tym co sprzegla nieuzywaja chyba o to chodzi zeby skrocic czas zmiany biegu i co za tym idzie przejazdu. CZyli zaoszczedzic 1-2 min na trasie powiedzmy 50 km. Ciekawe ile sie straci (czasu i kasy) jak przyjdzie robic skrzynie?



AMEN
Ziolo
Świeżak
 
Posty: 261
Dołączył(a): 22/12/2006, 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez InSiDe » 23/8/2007, 16:51

. Ja mam prośbę, w imieniu wszystkich chyba. Czytajcie temat zanim coś napiszecie, ok? Dziewięć stron, zgodzę się że to dużo (a byłoby by mniej gdyby tak każdy czytał zanim coś napisze), ale przynajmniej pierwsze dwie strony byście przeczytali.
. Dowiedzielibyście się wtedy, że niezsynchronizowana skrzynia biegów ma, szczerze powiedziawszy, w dupie czy wysprzęglasz silnik czy nie. O ile nie dołożysz jej zbyt wysoką różnicą obrotów. Dobrze ktoś zauważył, nieumiejętna zmiana biegów ze sprzęgłem (głównie zbyt długie jego trzymanie) bardziej daje po garach, niż bez niego. Do tego każdy zauważa, o ile ciszej i delikatniej biegi bez sprzęgła wskakują.
. Jednak, jak zawsze po osiągnięciu pewnego poziomu technika staje się na tyle zawiła, że przestaje istnieć jedna, realna prawda. Stąd każdy ma swoje racje i robić będzie tak, jak jemu się widzi. Ja apeluję jedynie do ignoranckich zapędów które każą Wam ignorować wszsytko, co powiedzieli (zrobili, napisali) ludzie przed Wami. Czytać, trawić i dopiero dopisywać.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Labiss » 23/8/2007, 18:26

Ja się nie chwalę,ale czytałem.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez hermes32 » 25/10/2007, 21:52

Witam,
Nie trudno zauważyć, że jestem nowy na forum :D
Mam dopiero 16 lat i w niedalekiej przeszłości zamierzam wsiąść na jakiś dobry motocykl, ale jak wiadomo najpierw trzeba zdobyć prawko. Nie wiele wiem o motorach, gdyż zaczęłem się nimi interesować nie dawno. Mój problem polega na tym, iż:
-Czytałem na pewnej stronie że biegi w motorze są: aby wrzucić 1 należy dzwignię biegów docisnąć i wtedy wpadnie jedynka, następnie żeby wrzucić 2,3 itd. trzeba tą dzwignię podciągać do góry. Moje pytania brzmią:
1.Czy motocykl wydaje pewnego rodzaju "znak", że dany bieg naszedł???
2.Czy taki układ biegów jest we wszystkich motorach?
3.Czy przy postoju, np. na sygnalizacji świetlnej motor może być na 1, czy tak jak słyszałem konieczny jest luz(N)?
4.Ostatnie pytanie, jaki motor byście polecili na początek do przyuczenia(oczywiście nie za mocny)?
PS: Co może stać się z motocyklem, podczas gdy bieg z 3 na 4 nie naszedł dokładnie i wrócił na 3 ??? :?
hermes32
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/10/2007, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MadboY » 26/10/2007, 14:12

ja jezdzilem bez sprzegla z prostych powodow. Na GSie zeby osiagnac 100km/h musialem wrzucic 3jke, czyli 2x zmienic bieg, dzieki czemu ta setke osiagalem prawie sekunde szybciej bez sprzegla niz "z". Po za tym mi to weszlo w nawyk, wiec uzywalem sprzegla tylko jesli jechalem jak "kapelusz" ;)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez konan » 26/10/2007, 18:17

Przy jeździe na codzień lepiej moim zdaniem używać sprzęgła przy zmianie. Co innego gdy sie z kimś ściga ;):D
Nienawidze anty motocyklistów co życzą nam źle ;/;/ fan streetbike moto gp fmx/sm/mx/MP i ME/

Obrazek (otwórz link)Im
Avatar użytkownika
konan
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 28/9/2007, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez K_A_T » 1/11/2007, 21:28

Moim zdaniem tylko ze sprzęgłem, nie jest to tak szybka zmiana ale bardziej techniczna i przyjemniejsza dla skrzyni ;P
dla przykładu podaje link do mojego filmiku :)
wiem że to nie ścig a zwykły 2T mimo to zasada jest ta sama :)

http://www.youtube.com/watch?v=_1NJ4oSojl8
Avatar użytkownika
K_A_T
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14/1/2007, 21:40
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê