Zobacz wątek - Zx12r na co patrzec przy kupnie???
NAS Analytics TAG

Zx12r na co patrzec przy kupnie???

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Zx12r na co patrzec przy kupnie???

Postprzez kalafioro » 18/9/2007, 14:09

Witam na forum czasami zakładałem posty wczesniej miałem zxr 750, poniewaz widze coraz czesciej odpowiedzi ludzi z podpisami ZX12R, składam moje pytanie do właścicieli tych oto moto. Na co patrzec przy kupnie, czy te moto maja jakies istotne wady które powtarzaja sie regularnie w kazdym egzemplarzu. Ten ktorego jade ogladac ma 27000km przejechane co potakim przebiegu moze byc do wymiany ( oprócz oleju , klocków opon itp) Pozdrawiam i czekam na pomoc. Pozdrawiam
kalafioro
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 19/1/2007, 23:06
Lokalizacja: Poznan


Postprzez Cezarjusz » 18/9/2007, 17:02

Patrz na wszystko , to tak jak przy kupnie innego moto,jezeli byl normalnie serwisowany i ma ksiazke albo cos to wsumie po takim przebiegu nic nie powinno byc do wymiany,i powiedz ktory to rok ..
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez bolokolo » 18/9/2007, 18:42

dwunastka...moje marzenie :D
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez kalafioro » 19/9/2007, 09:08

Rocznik to 2001, chyba nie posiada książki serwisowej ale przebieg jest potwierdzony w briefie i wymeldowaniu? Wszystkie plastiki znaczone przez kawasaki. I jeszcze jedno jak to jest z tym wtryskiem bo on posiada wtrysk a dalej ma ciegło ssania, no chyba ze sie myle i dopiero od któregoś rocznika były na wtrysku???Pozdro i dzieki za odzew
kalafioro
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 19/1/2007, 23:06
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Cezarjusz » 19/9/2007, 18:30

No zx12r ma od zawsze wtrysk,a cieglo ssania jest i wiem ze napewno do modelu 2003 bylo,a to tylko i wylacznie wina kawasaki,w ogole to jest troszke smieszne zeby w takim moto bylo reczne ssanie /...
Wiesz powiem ci ze moze troszke doloz kaski i wez roczniki od 2002 po modyfikacjach,tamten jest juz wyzbyty wad wieku dziececego.
A jakie masz fundusze na ta kawke >>??
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kalafioro » 20/9/2007, 08:52

Witam moje fundusze sa dosc skromne czyli 16000zl a ta konkretna jestem umówiony za 15000zl niestety nie posiada nakładki na siedzenie ale gosc dokłada cały kompletny drugi układ wydechowy no i wczoraj jezdzilem na niej i w zasadzie jestem zdecydowany ja wziaśc na wtorek jestem umówiony na kupno.pozdro Ps Np. jakie wady wieku dzieciecego???
kalafioro
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 19/1/2007, 23:06
Lokalizacja: Poznan

Postprzez kosta » 20/9/2007, 11:21

troche dziwne, nie żebym sie czepiał ale odkręcasz na na zxr750, a nie wiesz na co patrzeć kupując 12-stke :shock: moto jak moto oglądaj dokładnie każdy jego centymetr żeby potem nie było żalu i nerwów PZDR
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Cezarjusz » 20/9/2007, 14:29

Zwiększono wielkosc układu Ram-Air co zwiększyło moc i polepszyło skutecznosć tego układu o 30%.
Po modernizacji obejmującej około 140 zmian mamy do czynienia z dojrzała konstrukcją.
Wprowadzono też kilka zmian w zawieszeniu takich jak obniżenie wysokości łożyskowania.
Motocylk posiada bardzo ładne nadwozie co wraz z świetnymi osiągami, niezawodnością, prowadzeniem
czyni z niego sprzęt godny polecenia każdemu maniakowi prędkości.
Ogolnie to wiez zmienili nastawy zawieszenia i takie tam , mapy zaplonu i jeszcze tam ze 150 zmian,nie pamietam wszystkich,poczytai to sie dowiesz
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kalafioro » 21/9/2007, 10:20

Witam do kosty chodzi mi o wady wrodzone tzw.a nie o ogolny stan, a gdzie mam o nim poczytac Cezariusz?pozdro
kalafioro
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 19/1/2007, 23:06
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Cezarjusz » 21/9/2007, 14:37

Google czy cos i napewno znajdziesz.
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

KAWKA ZX12R

Postprzez KAWA7777 » 21/9/2007, 19:56

WITAM ! mam 02 rok zx12r i jestem z niej bardzo zadowolony nie ma co narzekać każdy moto ma jakies wady i zalety.Kawa dwunastka moim zdaniem to zajebista konstrukcja piękno tego motocykla mowi samo za siebie.Scigałem się z suzuki gsxr1300 HAYABUSA i powiem ci ,że bez problemu dotrzymuje jej kroku a pod względem wygladu sam ocen.Jeżeli chodzi o wady do tej pory wielkich problemow w zasadzie nie mam po za wymianą akumulatora.Oczywiście kompleksowe regulacje i wymiany według książki serwisowej i danych podanych przez firme kawasaki.Co do serwisu z zawodu jestem mechanikiem i wszystko sam sobie wymieniam i reguluje najlepiej założyc sobie własny zeszyt serwisowy i zapisywac co się wymieniał w danym dniu miesiacu roku i przy jakim przebiegu wtedy wiesz na czym stoisz a olewanie sobie serwisowania moto zemści się okrutnie wiem cos o tym jeżdze już ponad 10 lat.Egzemplaże z 02 kosztuja w granicach 18-19 tyś zł a 03 około 20-w zwyż.Moim zdaniem znacznej rożnicy nie ma między 02 ktory ja mam a 03.Moim skromnym zdaniem KAWASAKI ZX12R TO JEDEN Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MOTOCYKLI NA ŚWIECIE.Po mimo upływu czasu kawa jest cały czas piękna jak panna młoda! możesz śmiało kupowac czy to 02 czy 03 ogranicza cię tylko kaska ! jak piszesz.Najlepiej ściagnoc z niemiec.pozdro.//KAWA7777 8)
KAWA7777
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18/9/2007, 14:47

Postprzez kalafioro » 22/9/2007, 09:16

Witam dzieki za wszystkie odpowiedzi mysle ze we wtorek tj.25.09.07 stane sie szczesliwym włascicielem zx12 jak kupie to podesle foty. Pozdro i szerokiej i bez dziur drogi!!!
kalafioro
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 19/1/2007, 23:06
Lokalizacja: Poznan

Postprzez mlotek250 » 22/9/2007, 11:37

Witam ja na twonim miejsku to bym nie kupywał zx12 tylko zx10 bo jest owiele lepsza a zx12 jest ciężka ale jak cos to patrz na kolektory czy nie były wymieniane ale tez zależy który rocznik scigacza !rocznikopon !i na ramo czy nie było spawane !! pozdroo
mlotek250
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/9/2007, 11:30

Postprzez kalafioro » 22/9/2007, 15:54

Dzieki mlotek za rady ale ja wlasnie chce ciezkie moto bo ciezsze bardziej nadaja sie na trasy a własnie zamierzam nia jezdzic w traski!!! Pozdro
kalafioro
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 19/1/2007, 23:06
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Mi5i3K » 23/9/2007, 08:58

jak bedziesz kupowac, to patrz na to zeby nie byl popsuty, albo spawany
Essential napisał(a):a nie piszcie bo mnie tylko wkurzacie na suszarze to bym se ;ojezdzil yakie gguwno jakich malo tylko dla miastowych a ja ze wsi pochodze gdzie sa pola a nie autosrady
Avatar użytkownika
Mi5i3K
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 30/5/2007, 19:52

Postprzez KAWA7777 » 23/9/2007, 12:07

Witam ! na początku przed odpaleniem maszyny sprawdz wszystkie płyny i czy nie ma gdzies jakiego kolwiek wycieku.Potem zabiesz się za napęd zapytaj gościa kiedy go wymieniał i co ile km smaruje najlepiej by było tez sprawdzić owiewki niech ci odkręci przyjżyj się dokładnie czy nie były klejone no i lakier czy ma jednolity kolor czy nie był jakis element malowany.Nastepnie najważniejsze rama czy nie ma jakiegoś wgniotu czy przypadkiem nie było przy niej co kolwiek robione.Kolektory czy nie były spawane no i wydech czy nie ma wgniotow i rys po slizgu.Najlepiej jak chcesz wiedziec co siedzi w śilniku musiał byś sprawdzic ciś. sprężania i oleju i wyjdzie szydło z worka jak masz taka możliwość sprawdz to bo ktos powie ci że jeżdził tylko turystycznie i nie katował motocykla a po sprawdzeniu ciśnien może okazac się cos zupełnie innego dużo ludzi nie sprawdza tego albo nie mają mozliwości albo nie wiedzą kompletnie o tym.Przy odpaleniu zimnego motocykla musi ci odpalic za "1 " razem nie po 5-10 przejedz się i na samym początku sprawdz biegi czy wszystki wchodzą i nic nie wyskakuje podczas jazdy.Rozpędz sie do 80-100 km/h pośc kierownice musi isc rowno jak po sznurku czy nie sciąga w lewo lub prawo i czy przednie zawieszenie całe nie lata jak galareta.Chamulce oczywiście na maksa wiskaj no i przy okazji łańcuch czy z nim wszystko w porządku czy nie chałasuje jak stara w domu.Podczas jazdy sprawdzaj temperature śilnika na postoju postaw motocykl odpalony niech sobie pyka na wolnych obrotach i sprawdz na jakim poziomie są obroty na biegu jałowym i czy oczywiście wentylator zadziała na chłodnicy.Oczywiście akumulator data produkcji najlepiej sprawdzic go sobie testerem do akumulatorow pokaze ci stan naładowania przed urochomieniem to zrob jak masz mozliwośc no i opony data prod.i bieżnik oczywiście.Klocki chamulcowe i płyn zapytaj kolesia kiedy było to robioine spr. sobie grubość klockow.Też by przydało sprawdzic wachacz tylny i fele czy nie są gdzieś zagięte....

Jak chcesz wywalac już kase na motocykl a w tym przypadku ponad 16 tyś zł a życie ci miłe i cenisz swoją kaske sprawdz ten motocykl jak najdokładniej jak się tylko da najważniejsze pochodzenie kto tym jeżdził i i w jakiej formie czy turystyk czy kat...// KSIĄŻKE SERWISOWA I CZY KOLEŚ PODCZAS GADKI NIE KRĘCI.To nie motorynka tylko" zx12stka" JAK KUPISZ ZŁOM TO NIECH CIE BOG MA W OPIECE.Widziałem już kolesia na zlocie jak mu w HAJABUSIE przy około 250 km/h podczas hamowania koło tylne zblokowało jak z procy wstrzelił i nie stety św,.już pozdro...KAWA7777
KAWA7777
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18/9/2007, 14:47

Postprzez Cezarjusz » 23/9/2007, 14:40

Ja mam kawasaki zx 12r z konca 2002 i jest juz po modyfikacjach a ty kawa 777 jaka masz przed czy po ??
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez KAWA7777 » 23/9/2007, 16:10

Cezarjusz napisał(a):Ja mam kawasaki zx 12r z konca 2002 i jest juz po modyfikacjach a ty kawa 777 jaka masz przed czy po ??



produkowana w 2001 rok. grudzień data 1 restracji 2002r przed musi byc kumpel miał zx12r z 2000r i to samo było co w mojej czyli przed mam 185km /moc a twoja ile ma kucy??
KAWA7777
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18/9/2007, 14:47

Postprzez icid » 23/9/2007, 16:16

Ja myśle że kawa jak kawa Trzeba sprawdzić połączenia ramy czy nie mają pęknieć, poprawianych spawów, silnik czy suchy czy nie ma żadnych szmerów, stuków na wysokich i niskich obrotach, owiewki czy nie były spawane , klejone itp tłumik czy orginalny a jak nie orginalny to zapytać o orginał bo może leży w garażu pognieciony i tyle jak każde moto.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez KAWA7777 » 23/9/2007, 16:34

Cezarjusz napisał(a):Ja mam kawasaki zx 12r z konca 2002 i jest juz po modyfikacjach a ty kawa 777 jaka masz przed czy po ??


TY bende może jeszcze w tym roku w Warszawie odwiedzic kumpla na Mokotowie to się może skrzykniemy i zobacze twoja kawke a ty moją powiem ci ,z Poznania do Warszawy nie jest daleko popalimy trochę Gumke co ty na to ?? :twisted: :evil: :roll: :?
KAWA7777
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18/9/2007, 14:47

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr