Zobacz wÄ…tek - Problem z SIAMOTO BIRDIE 50
NAS Analytics TAG

Problem z SIAMOTO BIRDIE 50

i inne małe pojemności
_________

Problem z SIAMOTO BIRDIE 50

Postprzez qba2405 » 13/9/2007, 15:54

Witam ! Sorry, że zakładam nowy temat ale nie mogłem znaleźć nic w tej sprawie. Otóż mam skuter Siamoto Birdie jest to włoski skuterek z silnikiem 2 taktowym minarelli horizontal. I od pewnego czasu mam problem polegający na paleniu się cały czas kontrolki od oleju . tego od smarowania silnika. Tam jest dozownik oleju i niewiem czy on czasami nie jest zepsuty. Podejrzewałem , że nie podaje on tyle oleju co trzeba ale skuter normalnie jeździ, kopci tak jak powinien nawet na tłumiku po jeździe są ślady oleju. A kontrola raz świeci się mocno raz mruży a nieraz wogóle nie widać żeby się świeciła. Miał ktoś z was taki problem ? Myślę, że jakieś zwarcie się zrobiło ale już sam niewiem chyba będe musiał podjechać do serwisu jakiegoś. A pozatym mam tłumik sportowy Technigas i dym leci jak by z uszczelki ale troche dalej jak by przy cylindrze zaraz . niewiem też co jest chyba muszę zmienić uszczelke tą z pod tłumika . Proszę o wyrozumiałośc bo zabardzo się nie znam na rzeczy. :oops: :wink:
qba2405
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13/9/2007, 15:41
Lokalizacja: Zduńska Wola


Postprzez Kox » 13/9/2007, 18:59

Odpowiedź jest prosta - albo masz za mało oleju, czujnik poziomu oleju źle chodzi, bądź kontrolka robi jakieś zwarcie. Co do wydechu - sprawdź czy jest dobrze dokręcony przy cylindrze, ewentualnie sprawdź uszczelki.
http://www.Skutery.Org (otwórz link) - forum, skutery, tuning, stunt
Avatar użytkownika
Kox
Świeżak
 
Posty: 227
Dołączył(a): 20/8/2007, 13:48
Lokalizacja: SkuteryOrg


Kontrolka

Postprzez qba2405 » 14/9/2007, 09:51

Dzięki za podpowiedź. Właśnie nalałem litr oleju do dozownika a kontrolka znowu sie pali więc problem tkwi w czujniku tak jak powiedziałeś lub w kontrolce. Muszę się wybrać do jakiegoś mechanika żeby to zobaczył. A wydech mam dokręcony więc pozostały uszczelki do wymiany...
qba2405
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13/9/2007, 15:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez patryx428 » 26/8/2011, 18:16

Witam wszystkich ;) Miałem ten ten skuterek przez rok jakieś 5 dni temu go sprzedałem. Sądzę o nim że jest to totalny złom.Wmawiałem sobie że to jest włoski skuter lecz to jest tania chińszczyzna .W tym roku wydałem z 300 zł na naprawy.Ciągle się psuł . Teraz kupiłem aprilie SR 50 racing jestem z niej bardzo zadowolony i radze wszystkim dołożyć pare groszy i jeździć czymś porządnym a nie byle czym,ponieważ więcej wydacie kasy na naprawy;D
patryx428
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/8/2011, 18:04
Lokalizacja: Ostrowiec św



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê