Zobacz wÄ…tek - Policja-konsekwencje
NAS Analytics TAG

Policja-konsekwencje

Przepisy, prawo
_________

Policja-konsekwencje

Postprzez zizou88 » 4/9/2007, 12:15

Witam!
Posiadam motor ktory jest po przegladzie zarejestrowany i ubezpieczony ale niemam prawa jazdy jestem w trakcie robienia go.Moje pytanie tyczy sie czy jak wyjade na motorze zarejestrowanym i ubezpieczonym bez prawa jazdy to co mi grozi jesli zlapie mnie policja a jestem w trakcie robienia prawka???.
zizou88
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/8/2007, 00:44


Postprzez ZZZenonnn » 4/9/2007, 15:05

to ze jestes w trakcie to nie ma nic do tego bo jeszcze nie masz prawa poruszania sie na jednosladzie po drogach.A jesli Cie zlapia to masz 500 zł i pewnie motor pojdzie na parking policyjny:)a jesli bys mial wypadek czy kolizje bez prawka no to juz nawet nie chce myslec jak bys sobie przesral:Dobojetnie kogo by byla wina to zawsze by byla tego bez prawka no mandacik i tez sprawa w sadzie:)wiec szerokiej drogi:P
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek


Postprzez grajgulcio » 4/9/2007, 19:29

chce kupic motor 80ccm zarejestrowany na 50 ccm moje pytanie jest następujące co mnie moze czekac podczas zatrzymania przez policje ? czy maja mozliwosc stwierdzic pojemnosc silnika ? jaką kare mogą na mnie nałozyc ? Bardzo prosze o odpowiedz :)
grajgulcio
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/9/2007, 19:21

Postprzez R1 » 4/9/2007, 19:59

polecam:

search.php

Pozdr
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez siekson » 4/9/2007, 20:08

zizou88 i grajgulcio spałuja was za zadawanie pytan na ktore juz 10000razy udzielalismy odpowiedzi. Przy kazdym rabnieciu pala w leb funkcjonariusz bedzie mowil "to za niekorzystanie z opcji SZUKAJ"
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez grajgulcio » 4/9/2007, 20:44

Nie moge znalezc :(
grajgulcio
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/9/2007, 19:21

Postprzez wiklad » 4/9/2007, 21:03

"Szukajcie a będzie wam dane"
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez grajgulcio » 4/9/2007, 21:44

Wiklad ales ty mÄ…dry jest ... ;/
grajgulcio
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/9/2007, 19:21

Postprzez BEOWOLF » 11/9/2007, 20:09

jazda bez prawka 300zl wedlug taryfikatora!!!! z wlasnego doswiadczenia heee!!!! :D :D
motoru ci nie zabiora na zaden parking jesli masz wszysstkie kwity na niego !!!!!tylko jesli bedziesz mial jakakolwiek kolizje nie z twojej winy zadna ubezpieczalnia nie wyplaci ci kasy choc tego w 100% pewien nie jestem :D
BEOWOLF
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 10/9/2007, 18:35

Postprzez grajgulcio » 13/9/2007, 20:49

dzieki za pomoc :)
grajgulcio
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/9/2007, 19:21

Postprzez Wiewiór81 » 14/9/2007, 15:12

Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez VCO » 14/9/2007, 16:59

Obława w moim miescie...

Powiem ci tak mojego kolege chodzilismy wtedy do 3 gimnazjum juz były wakacje wyjezdzał odemnie z ulicy i ciągnik miał włączony kierunkowskaz w prawo tak jak by sie chciał zatrzymać i zjechac na chodnik zwłaszcza ze ulica w prawo była dopiero za ok 80-100 metrów a włąsciciel Ursusa C330 pewnie zapoiał go wyłaczyć i napewno właczajac go 20 metrów przed skretem w prawo zdazył by wszystkich poinformować... była linnia ciągła wiec koelga na widok formalnie zatrzymujacaego się C330 zaczał go wyprzedzać i zza traktoru zobaczył lizak nie wiedziałczy uciekac czy zatrzymywać sie zatrzymał sie (i dobrze zrobił akurat bo motor był na brata a brat był pijany w tym czasie :) i jak by brata wezwali dali by my za jazde po pijaku...) no i policjant mówi ile ty masz lat? masz prawko? a kolega sie tłumaczy ze ciagnik stawał itd. Policjant mówi: masz prawko ? a on nie. No to nie masz nic do gadania. Zanim złozyli meldunek przez radio policjant mówi: A nie wiesz kto smiga czarnym motorem bez lampy i rejestracji to sie jakoś dogadamy... Chodziło o to ze wczesniej znajomy na Bandicie 600 uciekał i go nie dogonili i nie wiedza kto to był... No i kolega mówi oczywiscie wiedział ocb mówi ze nie wie bo tylko przejechac sie pojechał. No i meldunek przez radio ze zatrzyamny taki i taki laweta
kolega mówi ja zadzwonie po kolege co ma prawo jazdy on przyjedzie i motor do domu odwiezie. No ok lawete odwołali kumpel czeka na matke i policjant mówi do niego: My wiemy ze tu połowa miasta jezdzi bez prawa jazdy ale jak byś jezdził spokojnie i z przepisami nawet byśmy na ciebie uwagi nie zwrucili powracajac do tego zeby wydał kto jezdzi zielonym motorem na jednym kole w srodku miasta bo ludzie dzwonią kolga oczywiscie nic nie wiedział :P W GS była rejestracja OC i wszystko co potrzebne opony ok itd. PS: za OC sie czepiają najbardziej..

jakieś 40 minut potem zatrzymuja znajomego na 400setce też bez prawka w ciemnej uliczce zza samochodu Ta sama ekipa policyjna :D i ta sama osoba odprowadza motor do domu.

Nastepny dzien koelga 19 lat bez prawka uciekał bo sie nie zatrzymał i doszli po tablicy bo miał w starym gruchocie kawasaki na zawiasach ze przy predkosciach 80 100 ona w poziomie stawała i nie była widoczna ale tak sie nie stało niestety tym razem :P

Za pare dni zatrzymujÄ… kolege na Cagivie Mito 125 bez prawka A1 mozna zobaczyc nawet filmiki na scigaczu jak gada costam o problemach z policja :D startuje obecnie na zawodach w poznaniu i tam jest wywiad z nim no i spuscili mu tylko powietrze.

Z 2 mce wczesniej zatrzymali kolege na CB 500 bez prawka dostał 500 mandatu ale zamaist mandatu chyba sąd mu dał grabienie zamiatanie chodników czyt. prace społeczne potem gdy miałjuz prawko odjezdzał tym GS i ta 400 setką dumnie prezentujac przed policja odebrane swierzo prawo jazdy :D heh

W przypadku kolegi od GS 500 odbyła sie sprawa sądowa z racji dobrych wyników w szkole sędzia nałożył tylko upomnienie dla rodziców

W przypadku kolegi od starego kawasaki chyba prace społeczne na terenie powiatu które chyba i tak sie nie odbyły....

W przypadku znajomego od 400setki ojciec dogadał sie z policjantami ale koelga potem mało co jezdził chyba ojciec mu zabraniał

Koege co uciekł na B 600 spodkała wizyta z nakazem przeszukania posesji po dzwonku do drzwi po jakichś 5 dniach od ucieczki ktoś powiedział kto to. Na szczescie dla nigo przeszukanie robił znajomy policjant brata tego kolegi i umówili sie ze nic nie było a koelga motorem jezdził dopiero jak zarejestrował i lampy pozakładał czyli jakies 3 miechy motor stał bezuzytecznie

Post ten został napisany jako informacja z mojego doświadczenia i nie podlega jakim kolwiek oftopom typu weryikacja zdarzen i innych czynników...
Dla osob offtopujących powiem ze nie mam jakiego kolwiek powiązania z motocyklami a to co napisałem jest tylko moim wymysłem wiec nie bulwersujcie sie jesli cos nie tak w waszym pojmowaniu... i nie podjemujcie z tego powodu głupich rozmów... jeśli takowe nastapią polecał bym załozycielowi tematu kontakt z administracją
[/b]
Bóg stworzył człowieka po to żeby jeździł motorem :D
Avatar użytkownika
VCO
Świeżak
 
Posty: 247
Dołączył(a): 18/8/2007, 10:46
Lokalizacja: Z przed biurka



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê