Zobacz wątek - pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy
NAS Analytics TAG

pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Postprzez kaliope » 5/3/2022, 10:50

Dzień dobry!

StojÄ™ przed wyborem motocykla dla siebie i potrzebujÄ™ Waszej pomocy.
Doświadczenie mam niewielkie, w tym długoletnią przerwę, więc przyjmijmy, że będzie to pierwszy motocykl.

Ważę 52 kg przy wzroście 167 cm. Mimo, że jest to niewiele, nogi mam bardzo długie i bez problemu stawiam obydwie stopy płasko na ziemi przy wysokości siedzenia 815 mm.

Na zakup samego motocykla mogę przeznaczyć około 45 tys. złotych. Wolałabym, by był to motocykl z salonu lub używany, ale o niskim przebiegu. Najważniejsze części ubioru już posiadam.

Koszty utrzymania nie stanowiÄ… problemu. Jazda bez plecaka.

Podobają mi się motocykle o klasycznym wyglądzie typu scrambler. Sporty i crossy odpadają. Ważna jest dla mnie wyprostowana pozycja ciała podczas jazdy. Konstrukcja ma być zwarta i pozwalać na łatwe manewrowanie. Nowoczesne nakedy z neonowymi i rzucającymi się w oczy elementami to nie moja bajka, więc proszę nie proponować Yamahy MT07, Suzuki gsx etc, bo i tak tego nie kupię.

Zasadniczo byłam zdecydowana na Yamahę XSR700 (tak, wiem, że to Yamaha MT07 tylko w innej budzie- ale właśnie ta inna buda czyni ją w moich oczach atrakcyjną, o pozycji za kierownicą nie wspominając). Zasadniczo ten motocykl spełnia poza jednym wszystkie moje wymagania i jestem w nim totalnie zakochana, ale...

Docelowo chciałabym pokonywać trochę dłuższe trasy, a niekoniecznie chcę wymieniać motocykl na inny po dwóch latach od kupna.

W takiej sytuacji prosze o alternatywę z możliwocią zamontowania wyższej szyby i owiewki z przodu. Może być turystyk, który nadaje się dla kobiety o niwielkich gabarytach.
kaliope
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/3/2022, 10:17


Re: pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Postprzez BB88 » 1/4/2022, 20:07

Szybę dodatkową zamontujesz ale nie zamontujesz żadnej Owiewki także jak chcesz pokonywać dłuższe trasy to tracer 7 lub używka 9.
Suzuki dl650, versys 650.
Owszem można kupić golasa i montować szybę ale szału nie ma - i zaburza to wygląd moto - im większa tym bardziej straszy
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00


Re: pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Postprzez Katarzyna3105 » 26/4/2022, 09:19

hejka ;) Podpinam sie pod temat. Jestem świeżo po zdaniu prawo jazdy na motocykl. Jaki najlepiej kupić ? Rzecz jasna oczywiście ścigacz.
Katarzyna3105
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4/4/2022, 12:02

Re: pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Postprzez andy7 » 18/1/2023, 17:25

Yamaha XJ 6 F

WIem nawet kto taka ma, oryginalnie 3200 km nakrecone

:?
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Postprzez antek001 » 10/8/2023, 15:01

Moim zdaniem nie ma co szaleć na samym początku. Pamiętam, jak mój znajomy zdał prawko. Dzisiaj ma niezłe cacko, ale wtedy wybrał model za niecałe 7 tysięcy złotych.
https://remonty3m.pl/remonty-i-wykonczenia-lazienek/ (otwórz link)
antek001
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17/2/2020, 15:36

Re: pierwszy motocykl dla kobiety do 45 tysięcy

Postprzez arekson76 » 22/8/2023, 15:00

Najlepszy motocykl według mnie to taki, który jest o niskiej masie z 33 km oczywiście powinno się go łatwo prowadzić, jeśli jakieś portowe motocykle to stawiałbym bardziej na modele włoskie

_____________________________
https://meblemistrz.pl/
arekson76
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2/9/2019, 13:39



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê