Zobacz wątek - Barton Volcano - źle poskładałem sprzęgło?
NAS Analytics TAG

Barton Volcano - źle poskładałem sprzęgło?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Barton Volcano - źle poskładałem sprzęgło?

Postprzez Gienekkk » 10/8/2022, 09:48

Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem chińczyka pt. Barton volcano 125 2014r. Motocykl z racji na małe spalanie tanio kupiony na dojazdy do pracy – z racji, że tanio było w nim pare rzeczy do ogarnięcia ( problem z brakiem prądu, wymiana kierunków, lampy przedniej na led, nie działający prędkościomierz i pare rzeczy by się jeszcze znalazło). Jestem dość zielony w mechanice, ale stwierdziłem ze na przyszłość trochę obycia się przyda i po kolei dłubałem wszystko sam.

Po ogarnięciu wszystkiego zostawiłem na koniec mały przedmuch na pokrywie sprzęgła z którego kapał olej. Była tam firmowa, zajechana już uszczelka, a z racji na to że nie chciałem szukać identycznej po internecie stwierdziłem ze lepiej będzie po rozebraniu skleić całość na klej Siltec od K2. Zlałem olej, zdjąłem pokrywę (przechyliłem lekko motocykl na bok żeby zlać resztę oleju do wiadra i wypadł popychacz sprzęgła, włożyłem go w dziurę z łożyskiem w koszu sprzęgła bo było to jedyne miejsce do którego mi on pasował), nałożyłem klej, złożyłem spowrotem. Po 24h jak klej wysechł zalałem olej i odpaliłem motocykl. Ku uciesze nie cieknie już nic ale powstał kolejny problem – mianowicie biegi działa 1->N->2. Gdy chce wrzucić 3 nie da się już podniesc sprzęgła żeby zmienić bieg na wyższy, jakby się blokuje. Muszę delikatnie zbić dźwignie do zmiany biegów o jakieś pół cm lewą nogą i dopiero da się wbić bieg wyżej, i tak z każdym aż do 5, w dół później schodzą normalnie, ale tez podczas jazdy, na stojącym motorze tez się przyblokowuje, trzeba np. lekko popuścić dźwignie lewą ręką żeby bieg wskoczył.

Czy na podstawie tego co napisałem ktoś z forumowiczów będzie w stanie określić co mogłem popsuć? Czy konieczne będzie ponowne rozklejanie, ściąganie pokrywy? A może to kwestia wyregulowania teraz?
Gienekkk
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10/8/2022, 08:01


Re: Barton Volcano - źle poskładałem sprzęgło?

Postprzez jaclaw » 17/1/2023, 09:38

Na podstawie tego, co opisałeś, wydaje się, że problem polega na blokowaniu się mechanizmu zmiany biegów. Możliwe przyczyny tego mogą być:

Nieprawidłowe złożenie mechanizmu zmiany biegów - jeśli podczas składania sprzęgła i mechanizmu zmiany biegów coś zostało źle złożone, może to powodować blokowanie się biegów.
Uszkodzenie mechaniczne - jeśli podczas rozbierania i składania motocyklu doznało uszkodzenia jakiegoś elementu mechanizmu zmiany biegów, może to powodować blokowanie się biegów.
Nieprawidłowe wyregulowanie - jeśli po złożeniu motocyklu nie zostanie wyregulowany mechanizm zmiany biegów, może to powodować blokowanie się biegów.
Aby rozwiązać problem, sugeruję następujące kroki:

Przede wszystkim, sprawdzić, czy wszystkie elementy mechanizmu zmiany biegów są prawidłowo złożone i czy nic nie jest uszkodzone.
Jeśli to nie pomoże, należy wyregulować mechanizm zmiany biegów. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy mechanika.
Jeśli po tym nadal masz problem, należy ponownie rozebrać motocykl i sprawdzić, czy podczas składania nie zostało popełnione jakieś błędy.
Sugeruję, aby przed przystąpieniem do naprawy motocyklu, dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, lub skorzystać z pomocy specjalisty, który będzie mógł szybko i skutecznie zidentyfikować problem i udzielić odpowiedniej porady.







____________________________________
https://www.rst.software/services/node-js-development
jaclaw
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27/7/2022, 12:36




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê